میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۳۴
 
 
استقلال بدون سرمربي ، نکونام ، جانواریو و توزي ميهمان تراكتورسازي است
قلعه‌نویی غایب بزرگ
قلعه‌نویی غایب بزرگ
 

روز دوم از هفته دوازدهم رقابت‌های فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور امروز با انجام چهار دیدار پیگیری می‌‎شود که رویارویی تراکتورسازی و استقلال در غیاب قلعه نویی، بازگشت فرهاد کاظمی به لیگ برتر و محمد احمدزاده به ورزشگاه تختی بندرانزلی و فرار پیکان از چهارمین باخت در مواجهه با مس از مهمترین اتفاقات این دیدارهاست که در زیر به آنها اشاره می‌شود.

تراکتورسازی – استقلال
استقلال که از مشکلات مالی رنج می‌برد در جدول شرایط مناسبی دارد و با یک بازی کمتر و ۱۹ امتیاز در رده چهارم است آن هم در حالی که فقط یک امتیاز از سپاهان صدرنشین کمتر دارد. با این حال اوضاع و احوال باشگاه استقلال مساعد نیست.
اگر چه استقلال برای این بازی علاوه بر مشكلات مالي با مشکلاتی همچون غیبت بازیکنان خارجی نظیر جانواریو و توزی مواجه است اما بدون شک غایب بزرگ این بازی امیر قلعه‌نویی است. سرمربی استقلال که در چند روز گذشته به دلیل مصدومیت زانو و درد ناشی از این موضوع در تمرین تیمش شرکت نکرده بود، همراه استقلال به تبریز نمی‌رود تا آبی‌پوشان در غیاب سرمربی تیمشان به مصاف تراکتورسازی بروند.
در هفته‌های گذشته قلعه‌نویی با مسئولان تراکتورسازی اختلاف شدیدی پیدا کرده و بارها طرفین علیه همدیگر مصاحبه کرده بودند اما گفته می‌شود مصدومیت دلیل اصلی غیبت این مربی در تبریز است. قلعه‌نویی باید استراحت کند و احتمالا پس از بازی امروز می‌تواند در تمرینات تیمش حضور یابد.
این در حالی است که باشگاه استقلال به دلیل عدم پرداخت مطالباتش دو بازیکن خارجی خود یعنی جانواریو و توزی را در اختیار ندارد. این دو هنوز به ایران بازنگشته‌اند و این در شرایطی است که مسئولان استقلال پیش از این اعلام کرده بودند جانواریو مشکلی برای حضور در ایران ندارد اما ظاهرا این وعده آنها همانند وعده مدیرعامل باشگاه استقلال برای پرداخت مطالبات بازیکنان است؛ وعده‌ای که هر چند روز یکبار از سوی فتح‌الله‌زاده تکرار می‌شود اما تاکنون عملی نشده تا صدای اعتراض بازیکنان درآید.
مشكلات استقلال براي اين ديدار به غيبت اين بازيكنان خلاصه نمي‌شود و جواد نكونام نيز به دليل آسيب ديدگي در ديدار با كره جنوبي نمي‌تواند آبي پوشان را در اين ديدار همراهي كند.
فتح‌الله‌زاده و قلعه نویی مدام از کنار کشیدن و استعفا به دلیل مشکلات مالی حرف می‌زنند و بازیکنان هم از پرداخت نشدن مطالباتشان راضی نیستند اما هیچ کدام از این مسایل باعث نمی‌شود استقلال تیمی از پیش بازنده در دیدار با تراکتورسازی باشد. به ویژه اینکه در روزهای گذشته مربیان استقلال و مسئولان باشگاه تراکتورسازی بارها علیه یکدیگر مصاحبه کردند و بدین ترتیب حساسیت این مسابقه بیشتر از سه امتیاز شده است.
اتفاقاتی که اخیرا بین قلعه‌نویی و مسئولان تراکتورسازی رخ داده حساسیت و اهمیت این بازی را بیش از گذشته کرده است. دوستان دیروز، امروز به دشمنان هم تبدیل شده‌اند تا جایی که علاوه بر مصاحبه‌های تند علیه یکدیگر، کار به شکایت هم کشیده است و دو طرف هر روز ماجرای تازه‌ای از همکاری مشترک در سال گذشته را رو می‌کنند!

ذوب آهن - آلومینیوم
در تعطیلات لیگ برتر فرهاد کاظمی جانشین رسول کربکندی شد تا بتواند در وقفه لیگ تغییرات مورد نظرش را در ذوب آهن اعمال کند و این تیم را به رده‌های بالای جدول برساند.
کاظمی که بعد از مدت‌ها دوری به لیگ برتر بازگشته در گام اول حریف چندان مشکلی را پیش رو ندارد. آلومینیوم اگرچه در رده شانزدهم و یک پله پایین‌تر از ذوب آهن قرار دارد اما وضعیت مالی در این باشگاه بحرانی است به طوری که گفته می‌شود میثاقیان مانع از اعتصاب بازیکنان تیم شده است. به هر حال باید دید در نبرد اکبر و فرهاد کدام مربی برنده می‌شود؛ میثاقیان با تیم کم امکاناتش یا کاظمی با ذوب آهن متحول شده؟

ملوان – سایپا
ملوان در هفته یازدهم محمد احمدزاده را جانشین فرهاد پورغلامی مستعفی کرد و این مربی در اولین حضورش در لیگ برتر توانست مس کرمان را شکست دهد. امروز اولین بازی ملوان با سرمربیگری احمدزاده در انزلی است و او می‌خواهد مقابل تماشاگران دو آتشه ملوان هم پیروز شود. سایپا حریف ملوان است، تیمی که در این فصل خوب نتیجه گرفته و راحت امتیاز از دست نمی‌دهد. آیا نارنجی پوشان خودروساز می‌توانند از بندر انزلی به سلامت عبور کنند یا نه؟ 

پیکان - مس کرمان
پیکان سه شکست متوالی در سه هفته اخیر لیگ برتر داشته تا برخی رسانه‌ها از آخرین فرصت ویسی خبر بدهند و بگویند اگر پیکان نتواند مس کرمان را شکست دهد سرمربی تغییر می‌کند و از مایلی‌کهن به عنوان گزینه بعدی سرمربیگری پیکان نام ببرند. مس کرمان هم با ابراهیم قاسمپور هنوز نتوانسته رضایت هواداران کرمانی را جلب کند. به این ترتیب هر دو مربی خیلی اوضاع باثباتی در تیم‌هایشان ندارند و جالب است برخی مایلی‌کهن را برای هر دو تیم گزینه می‌دانند. باید دید این شایعه به واقعیت تبدیل می‌شود یا نه و مایلی‌کهن جانشین کدام یک از سرمربیان خواهد شد؛ ویسی یا قاسمپور.
برنامه امروز هفته دوازدهم لیگ برتر به شرح زیر است:
تراکتورسازی - استقلال ساعت ۱۵ ورزشگاه یادگار امام
ملوان - سایپا ساعت ۱۵:۴۵ ورزشگاه تختی
پیکان - مس ساعت ۱۵:۴۵ ورزشگاه تختی
ذوب آهن - آلومینیوم ساعت ۱۵:۳۰ ورزشگاه فولاد شهر

کد مطلب: 77663
 
Share/Save/Bookmark