میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۴
 
 
با برگزاری تظاهرات گسترده در حمایت از انصارالله و محکومیت ائتلاف آمریکایی-سعودی صورت گرفت
تجدید پیمان یکپارچه یمن با مقاومت
تجدید پیمان یکپارچه یمن با مقاومت
 

همزمان با درخواست ۳۰۰ سازمان جهانی برای پایان تجاوزات ائتلاف سعودی-آمریکایی به یمن، مردم در اکثر شهرهای یمن در حمایت از انصارالله و محکومیت ائتلاف متجاوزات تظاهرات برگزار شد.
مردم یمن که ۶ سال است در برابر تجاوزات ائتلاف سعودی- آمریکایی ایستادگی کرده دیروز بار دیگر با مقاومت تجدید پیمان کرده و حماتی خود را از انصارالله و ارتش اعلام نمودند تا شکستی باشد بر تحرکاتی که به دنبال ایجاد شکاف میان ملت و مقاومت یمن صورت می گیرد.هزاران نفر از اهالی شهر صعده در شمال یمن در اعتراض به تروریستی نامیدن جنبش انصارالله از سوی آمریکا، به خیابان‌ها آمدند.
دیروز در ۱۵ استان مختلف یمن از جمله در پایتخت، تجمعات مشابه در حمایت از جنبش انصارالله صورت گرفت.تجمع کنندگان در صعده در حالی که پلاکاردها و پارچه‌نوشته‌هایی در محکومیت اقدام دولت آمریکا و علیه ائتلاف سعودی در دست داشتند، جنبش انصارالله را یک گروه مبارز ملی یمن خطاب کردند.
اهالی صعده همچنین در بیانیه‌ای جنگ یمن را در وهله اول تجاوز آمریکایی به این کشور توصیف کرده و اعلام کردند که اولین و مهم‌ترین حامی نظامی و سیاسی ائتلاف سعودی، دولت آمریکاست و این کشور مسئول نسل‌کشی مردم یمن است.در این بیانیه ضمن تأکید بر اینکه تروریستی خواندن انصارالله نشانه شکست آمریکا در یمن است، آمده: «اگر اقداماتی که متجاوزان سعودی و آمریکایی انجام می‌دهند، تروریستی و جنایتکارانه نیست، پس معنی جنایت و تروریسم چیست؟ القاعده و داعش تحت حمایت کشورهای متجاوز در یمن می‌جنگند.»تجمع کنندگان همچنین اعلام کردند که دوره استیلای خارجی بر یمن گذشته و کشورهای متجاوز باید از بازگشت سلطه خود بر یمن نا امید شوند.
از سوی دیگر در راستای پویش جهانی" نه به جنگ در یمن" که از دیروز آغاز به کار کرد بیش از۳۰۰ سازمان بین المللی در بیانیه‌ای خواستار مداخله فوری جامعه جهانی برای پایان جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن شدند.جنگ فقط به این دلیل ادامه دارد که کشورهای غربی (مشخصا آمریکا و انگلیس) به فروش تسلیحات خود به عربستان و حمایت نظامی، سیاسی و بازایابی از جنگ ادامه می‌دهند.فاجعه یمن ساخته و پرداخته بشر است و علت آن وقوع جنگ و محاصره است که می تواند پایان یابد.
در این میان در ادامه حمایت غرب از جنایات سعودی وزیر خارجه انگلیس حملات موشکی به پایتخت عربستان را محکوم و بر حمایت لندن از ائتلاف متجاوز سعودی تاکید کرد. این ادعا در حالی مطرح شده که یمن رسما هرگونه اقدام نظامی علیه سعودی را در آن زمان ادعایی رد کرده است.
همچنین سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس در بیانیه‌ای مشترک به شدت حمله هوایی ادعایی اخیر به ریاض را محکوم و بر تعهد قوی پاریس، برلین و لندن به امنیت عربستان سعودی تاکید کردند.
خبر دیگر آنکه استاندار «صعده» یمن با بیان اینکه آمریکا خود مؤسس و حامی تروریسمِ تکفیری در منطقه است، گفت: آمریکایی ها مسئول محاصره همه جانبه یمن و فقر گسترده مردم این کشور هستند.
وی با بیان اینکه آمریکایی ها در حقیقت سازندگانِ تروریسم هستند، گفت: آمریکا درحالی جنبش أنصارالله یمن را تروریستی می خواند که خود با تأسیس گروه های تروریستی و حمایت از آنها، در یمن، عراق، فلسطین و… مرتکب جنایت می شود. همچنین جنبش «أنصارالله» یمن با صدور بیانیه ای تأکید کرد که عربستان سعودی همچنان به نقض گسترده آتش‌بس در استان «الحدیده» ادامه می دهد.جنبش انصارالله در ادامه بیانیه خود تأکید کرده است: عربستان سعودی نه تنها استان الحدیده را هدف حملات هوایی گسترده قرار می‌دهد بلکه هواپیماهای جاسوسی آن نیز به صورت مداوم در حال پرواز بر فراز آسمان این استان هستند.

کد مطلب: 116931
 
Share/Save/Bookmark