داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۵۴
 
 
ناپدري «هانيه» كودك آزاري را پذيرفت
اولين جلسه بازپرسي ناپدري هانيه به اتهام كودك آزاري صبح ديروز در شعبه پنجم بازپرسي دادسراي ناحيه 29 (ويژه نوجوانان) برگزار شد.
قاضي آذرتاش رييس شعبه 5 بازپرسي دادسراي ناحيه 29 با اشاره به برگزاري اولين جلسه بازپرسي ناپدري هانيه، گفت: در اين جلسه اتهامات كودك آزاري، ضرب و جرح و آزار و اذيت جسمي به متهم تفهيم شد و وي قبول كرد كه كودك آزاري كرده است و ما منتظر بازجويي از مادرش هستيم. وي با بيان اينكه در جلسه بعدي بازپرسي، بازجويي از مادر هانيه انجام خواهد شد، خاطرنشان كرد: در صورت نياز از خود كودك نيز مجددا تحقيق خواهم كرد و انشاالله به سرعت بتوانيم در مورد اين پرونده به نتيجه برسيم.
آذرتاش با اشاره به اينكه مشاوره تخصصي پزشكي قانوني نيز در پرونده موجود است، گفت: هنوز زمان جلسه بعدي بازپرسي مشخص نيست زيرا به دنبال تعيين ضابط خاص براي احضار مادر هانيه هستيم.
به گزارش ايسنا، در يكي از روز‌هاي آخرين هفته فروردين با گزارش همسايه‌ها مبني بر گريه كودكي در يكي از محله‌هاي جنوبي تهران، ماموران اورژانس اجتماعي در محل حاضر و با دستور قضايي وارد خانه شدند و پس از ملاحظه آثار ضرب و جرح بلافاصله كودك را به بيمارستان منتقل كردند.
پس از ارجاع، معاون دادستان و سرپرست دادسراي ويژه نوجوانان، بلافاصله در بيمارستان حاضر شده و با پزشك «هانيه» صحبت مي‌كند و نظر پزشكي قانوني مستقر در بيمارستان را در خصوص صدمات وارده به هانيه دريافت مي‌كند. ناپدري هانيه در دادسراي بعثت تفهيم اتهام مي‌شود و اكنون با قرار بازداشت در زندان رجايي شهر به سر مي‌برد.
گفتني است پزشک هانیه دختر 8 ساله ای که مورد ضرب و شتم ناپدری‌اش قرار گرفته است گفت: وضعیت جسمی و روحی هانیه بهتر شده است و قرار است امروز مورد عمل جراحی دست قرار گیرد.
کامران آقاخانی دراين خصوص اظهار داشت: کارهای پزشکی قانونی این دختر در حال انجام است تا دیه آن مشخص شود و ناپدریش موظف به پرداخت آن شود. وی افزود: متأسفانه هر 2 ساعد دست هانیه شکسته است که باید مورد عمل جراحی قرار گیرد.
این متخصص پزشکی قانونی تصریح کرد:‌ هانیه تا هفته آینده در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) بستری خواهد بود و در حال حاضر هم طبق دستور دادستان نگهبان دارد و کسی هم اجازه ملاقات با او را ندارد. وی اضافه کرد: پس از بهبودی کامل، هانیه را به بهزیستی تحویل می‌دهیم. سه‌شنبه 30 فروردین دختر بچه 8 ساله‌ای به نام هانیه که آثار ضرب و جرح شدید بر روی بدنش وجود داشت به بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) انتقال یافت که مشخص شد این کودک توسط ناپدری خود مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.
کد مطلب: 62876
 
Share/Save/Bookmark