میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۶
 
 
۷ میلیون آمریکایی نمی‌توانند اقساط خودروشان را پرداخت کنند
۷ میلیون آمریکایی نمی‌توانند اقساط خودروشان را پرداخت کنند
 

افزایش ۷۵ درصدی قیمت خودروهای کارکرده در آمریکا طی ۹ سال گذشته آمریکایی های کم درآمد را تحت فشار قرار داده است و وام خودرو بیش از ۷ میلیون آمریکایی ۹۰ روز یا حتی بیشتر از آن عقب افتاده است.
رویترز گزارش داد، برای آمریکایی های کم درآمد یک عامل اصلی در به دست آوردن و نگه داشتن شغل داشتن یک خودرو است که اخیراً بسیار گران قیمت شده است و علی رغم رشد اقتصادی طولانی‌مدت آمریکا و نرخ پایین بیکاری در این کشور، میلیون ها نفر نمی توانند اقساط خود را پرداخت کنند.
طبق گزارش فدرال رزرو نیویورک وام خودروی بیش از ۷ میلیون آمریکایی ۹۰ روز یا حتی بیشتر از آن عقب افتاده است و تعداد وام گیرندگانی که با امتیاز اعتباری پایین توانایی بازپرداخت را ندارند با شتاب افزایش می یابد. ریشه این مشکل در بحران مالی قرار دارد، وقتی در بحبوحه بدترین رکود اقتصادی از زمان رکود بزرگ ، خودروسازان تولید را کاهش دادند. یک دهه بعد، خودروهای دست دوم ده ساله که خانواده‌های کم درآمد توانایی خرید آن را دارند، کمیاب شده است.
طبق اطلاعات مشاوران صنعتی و وبسایت خرید خودروی ادوموندز، میانگین قیمت این نوع خودروها ۸۶۵۷ دلار و حدود ۷۵ درصد بالاتر از قیمت آن در ۲۰۱۰ است. در عوض، میانگین قیمت یک خودروی نو ۲۵ درصد در همین زمان افزایش یافته است.
دستمزد ماهانه آمریکایی‌هایی که کمتر از ۴۰ هزار دلار درآمد دارند، از ۲۰۱۷ ثابت مانده در حالی که کسانی که در رده بالای دستمزد قرار دارند، درآمدشان افزایش یافته است.
مقصر ضعف استاندارد های وام دهی در سال های اخیر عقب افتادن بازپرداخت وام هاست که به نظر ورن کرن فیلد، نایب رئیس موسسه مالی مودیز، در حال نزدیک شدن به بالاترین حد علیرغم یک اقتصاد پر رونق است.تحقیقات فدرال رزرو نیویورک نشان داد در حالی که میزان عقب افتادن اقساط وام ها در بین وام گیرندگانی که امتیاز اعتباری بالایی دارند بسیار پایین است، برای وام گیرندگان درجه دو رو به افزایش است. حدود ۸ درصد وام هایی که توسط خریداران دارای امتیاز اعتباری پایین تر از ۶۲۰ گرفته می شود، اقساط معوقه دارند که در یک اقتصاد قوی با یک بازار کار قدرتمند تعجب آور است.

کد مطلب: 111161
 
Share/Save/Bookmark