داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۴۲
 
 
كيوسك سه شنبه‏، 2011‏/07‏/05
كيوسك سه شنبه‏، 2011‏/07‏/05
 
‏جروزالم پست
اسرائیل و ترکیه به دنبال پایان دادن به بحران کشتی مرمره
دیپلمات‌های ترک و اسرائیلی مستقر در سازمان ملل، در حال کار کردن بر روی بیانیه‌ای در مورد حادثه کشتی مرمره که مورد قبول دو طرف باشد، هستند. این بیانیه بناست به جای گزارش سازمان ملل که توسط یک کمیسیون تحقیقاتی تهیه شده، منتشر گردد. این کمیته که تحت ریاست نخست وزیر سابق نیوزلند، جفری پالمر اداره می‌شود، بناست تا یافته‌های خود در مورد این کشتی ترکیه‌ای را طی چند روز آینده منتشر کند.
انفجار خط لوله گاز مصر به اسرائیل برای سومین بار
یک گروه تروریستی (!) ناشناس به خط لوله انتقال گاز از مصر به اسرائیل و اردن حمله کرده و باعث قطع گاز طبیعی برای سومین بار گردیدند. وزیر زیربناهای ملی رژیم صهیونیستی گفت قطع گاز باعث اثرگذاری فوری بر روی اقتصاد نخواهد شد و ما راه‌های جایگزینی برای این مشکل در نظر گرفته‌ایم.

کویت تایمز
نخست وزیر کویت: تلاش می‌کنیم روابطمان با ایران را تقویت کنیم
نخست وزیر کویت شیخ ناصر محمد الصباح روز گذشته خواستار روابط بهتر با ایران شد. سال گذشته ارتباطات دو کشور بعد از اتهام کویت به ایران مبنی بر اینکه ایران دارای شبکه جاسوسی در کویت است، رو به وخامت گذاشت. وی همچنین افزود: از آنجایی که ایران یک همسایه مسلمان است و ما روابط تاریخی با این کشور داریم، همواره تلاش می‌کنیم روابط و همکاری‌های خود را در زمینه‌های مختلف با جمهوری اسلامی ایران تقویت نماییم.
هکرهای سایت توئیتر اطلاعیه مرگ اوباما را منتشر کردند
روز گذشته هکرها با هک کردن حساب کاربری شبکه فاکس نیوز در سایت توئیتر کنترل آن را در دست گرفته و اعلام کردند باراک اوباما مورد هدف قرار گرفته و کشته شده است. شبکه فاکس نیوز در اطلاعیه‌ای در مورد این موضوع گفت: این اطلاعات نادرست است و اوباما در تعطیلی 4 جولای به همراه خانواده‌اش به سر می‌برد.

دیلی استار
پاسخ شدید میقاتی به گروه سعد حریری
نخست وزیر لبنان روز دوشنبه در پاسخ به گروه 14 مارس که وی را به فریب دادن افکار عمومی و خرابکاری در کشور متهم کرده بودند، مبارزات این گروه علیه دولت را یک مبارزه زشت و با اهداف سوء خواند. در ادامه جنگ لفظی بین 14 مارس و میقاتی، وی با اشاره به وعده این گروه برای مخالفت سرسختانه با دولت تا سرنگونی آن گفت تا زمانی که یک گروه مخالف، مشروعیت دارد و قانونی است، خرابکاری در کشور یک جنایت به حساب می‌آید.
گفتگوی دولت لیبی و انقلابیون
دولت لیبی روز دوشنبه اعلام کرد در حال گفتگو با مخالفین است اما به نظر می‌رسد شانس کمی برای پایان سریع درگیری‌ها وجود دارد زیرا هر دو طرف در مواضع قبلی خود بر سر سرنوشت قذافی اصرار دارند. انقلابیون تاکید دارند که قذافی باید از حکومت کناره گیری کند.

دیلی نیوز کاورج
سرباز انگلیسی در اسارت طالبان
ژنرال دیوید پترائوس در چهارمین سال خدمتش و قبل از اینکه به ریاست سازمان سیا منصوب گردد گفت، نیروهای ویژه، نیروی هوایی و نیز نیروهای اطلاعاتی بیشتری برای متفرق کردن شورشیان شرق افغانستان، متمرکز خواهند شد. همچنین وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد روز دوشنبه یکی از سربازان انگلیسی ناتو در جنوب افغانستان ناپدید شد و تلاش زیادی برای یافتن وی آغاز شده است. سخنگوی طالبان اعلام کرد این سرباز در درگیری مسلحانه بین این گروه و ناتو دستگیر شده است.
تشکر صمیمانه گیلانی از عربستان سعودی
نخست وزیر پاکستان روز دوشنبه گفت پاکستان از روابط صمیمانه و برادرانه با عربستان سعودی، به دلیل اینکه این کشور در سختی و آسایش در کنار ماست، همواره بهره‌مند بوده است.
کد مطلب: 67222
 
Share/Save/Bookmark