میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۱۹
 
 
بنا: برگزاری این لیگ بی‌شخصیت ‌کردن کشتی است
با دادن پول‌های هنگفت در فوتبال مردم را سرگرم می‌کنند
با دادن پول‌های هنگفت در فوتبال مردم را سرگرم می‌کنند
 

سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی با انتقاد از برگزاری لیگ این رشته گفت: برگزاری به این شکل مسابقات، بی‌شخصیت ‌کردن و بی‌احترامی به کشتی فرنگی است.
محمد بنا در گفت‌و‌گو با فارس در اصفهان اظهار کرد: ابتدا با دعوت دوست خوبم آقای جزینی مربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی و سپس محمدرضا ساکت مدیرعامل باشگاه فولاد ماهان و گروه فولاد ماهان به اصفهان سفر کردم و به شخصه نیز از مدیران فولاد ماهان تشکر می‌کنم که از چندین ماه گذشته تاکنون جور بی‌پولی ورزش را کشیده‌اند.
وی ادامه داد: در صورتی که فولاد ماهان نبود، رقابت‌های لیگ برتر کشتی فرنگی به این شکل و به صورت ناقص نیز اجرا می‌شد. لیگ متمرکز را چه کسی دیده است، قصد سرهم کردن این لیگ را به صورت یک روزه داشتند تا لیگ تمام شود و برود، اما خودمان دلیل برگزاری ناقص این لیگ بوده‌ایم و در عین حال باید از آقای ریخته‌گران مدیرعامل گروه صنعتی فولاد ماهان و آقای ساکت تشکر کنم.
سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی در پاسخ به این سؤال که آیا برگزاری لیگ کشتی فرنگی به صورت متمرکز به این رشته ضربه نمی‌زند، تصریح کرد: در هر صورت مسئولان فدراسیون نیز دلایل خاص خودشان را دارند و به دلیل اینکه رقابت‌های انتخابی تیم ملی تا مدتی دیگر برگزار می‌شود و پیش از این نیز مسابقه‌های آسیایی و جام جهانی برگزار شده بود، اما سؤالی که در اینجا مطرح است، این است که در صورتی که ما تمام این نکات را می‌دانستیم، چرا لیگ را راه انداخته‌ایم و این در حالی است که ما تنها فولاد ماهان را به عنوان یک تیم خوب داریم.وی با تاکید بر اینکه تیم فارس در دقیقه ۹۰ تشکیل شده، مسئولان تیم کشتی فرنگی پرسپولیس می‌گویند هزینه حمل و نقل برای رسیدن به مسابقه‌ها را خودمان پرداخت کرده‌ایم، ادامه داد: اما مسئولان باشگاه پرسپولیس در رشته‌های دیگر هزینه‌های میلیاردی می‌کنند اما به رشته کشتی یک ریال هم اختصاص نمی‌دهند و تیم‌های صبای قم و هیئت کشتی خوزستان نیز در چنین وضعیتی قرار دارند و این تیم‌ها به هر جهت در این رقابت‌ها شرکت کرده‌اند.بنا با بیان اینکه برگزاری لیگ به این شکل بی‌شخصیتی و بی‌احترامی به کشتی فرنگی است، تاکید کرد: در سال‌هایی که من بودم، قصد برگزاری لیگ را با سه یا چهار تیم و به این شکل داشتند، اما من گفتم نمی‌خواهم. قرار است با برگزاری لیگ کشتی ایران پیشرفت کند و برگزاری لیگ به این صورت چه پیشرفتی را برای کشتی فرنگی ایران دارد، جز اینکه عده‌ای پولی را دریافت می‌کنند.

رویانیان تنها حرف می‌زند
وی با اشاره به صحبت‌های رویانیان مبنی بر اینکه ما در تمام رشته‌ها سرمایه‌گذاری مناسبی انجام می‌دهیم، افزود: همه حرف را قشنگ بیان می‌کنند و رویانیان نیز در حال حاضر تنها حرف می‌زند، چرا که هم‌اکنون باید پول آزاد‌کاران، فرنگی‌ کاران و یکی دو رشته دیگر مانند کانوپولو که به آنها لباس نیز نداده‌اند را بدهند.

به من می‌گفتند پشتوانه‌سازی برای کشتی نکرده‌ام
وی مسبب تمام این نا‌بسامانی‌ها را دولت و وزارت ورزش دانست و اظهار کرد: دلیل این امر نیز این بوده که مسئولان ورزش را نمی‌شناسند، به من می‌گفتند پشتوانه‌سازی مناسبی برای کشتی انجام نداده‌ام، اما من می‌گویم ساخته‌ام و اگر هم نساخته‌ام، امکاناتش را نداشته‌ام.
بنا ادامه داد: در فوتبال سالانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه می‌شود، بهترین مربی جهان را هم آورده‌اند، اما باز هم می‌روند اشز کشور‌های مختلف فوتبالیست می‌آورند تا برای تیم ملی بازی کند و این مسئله این نکته را می‌رساند که صحیح فکر نکرده‌ایم، چرا که این کار اصولی نیست و تمام این بازیکنانی که در کشور حضور دارند را با این کار نشان می‌دهیم، دیگر ارزشی برایشان قائل نیستیم و تنها قصد داریم با دادن پول‌های هنگفت مردم را سرگرم کنیم.

وزارت ورزش ذوق زده شده بود
وی در پاسخ به این سوال که شما در ابتدا عنوان کردید در کشتی فرنگی به عنوان سرمربی می‌مانید، اما چه اتفاقی رخ داد که به طور ناگهانی جدا شدید، اظهار کرد: با آن نتیجه‌ای که کشتی فرنگی در المپیک کسب کرد وزارت ورزش ذوق زده شده بود و می‌گفتند سه مدال طلای کشتی فرنگی رنکینگ ایران را در المپیک بالا برده است و آقای احمدی نژاد هم به من گفت که باید بمانم، من هم همانجا قبول کردم، اما به آقای خطیب گفتم برای این کار شرط دارم و قرار نیست که دست و پای من بسته شود و به استخر انداخته شوم. سپس به من گفته شود شنا کنم چرا که می‌دانستم غرق خواهم شد و به این دلیل که من محمد بنا بودم و نمی‌توانستم به کشتی‌گیرم بگویم که چرا امکانات و بودجه نداریم و کشتی‌گیران هم از من توقع داشتند. 

به سقف آرزوهایم در کشتی رسیدم
سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی در پاسخ به این سوال که آیا بازهم به کشتی فرنگی به عنوان سرمربی بازمی‌گردید یا خیر گفت: من تنها قصد دارم به عنوان یک تماشاچی در میان تماشاگران حضور پیدا کنم و از تماشای رقابت‌های کشتی لذت ببرم، دوران من هم تمام شد و به سقف آرزوهایم نیز رسیدم و تنها آرزویم این است که این جوانانی که در کشتی حضور دارند بتوانند این افتخارات را تداوم ببخشند.

به مدیریت‌ها کلک زدم
وی با بیان اینکه با این مدیریت‌ها سخت است که باز هم کشتی فرنگی ایران افتخار آفرین باشد نه به این دلیل که من نیستم، افزود: من به مدیریت‌ها چندین بار کلک زدم و روزی هم که پیر شدم می‌نویسم که چگونه کلک زدم، اما سایرین جوانند و نمی‌توانند.
بنا ادامه داد: آقای جزینی مربی اصفهانی تیم ملی اگر با تیم ملی ادامه داد به دلیل درخواست من بود و زمانی هم که رفت به خواست من رفت، زمانی که من رفتم شرایط مطلوبی در کشتی فرنگی نبود و کشتی‌گیران المپیکی خسته از رقابت‌های مختلف در مسابقات ۲۰۱۳ که از نظر من به هیچ عنوان مهم نبود با جزینی کار نکردند و رقابت‌های مهمی را از این به بعد در پیش داریم. وی در پاسخ به این سوال که آیا به نظر شما کشتی در المپیک می‌ماند یا خیر، افزود: بسیار امیدوارم که این رشته در المپیک حفظ شود و امکان دارد شرایطی فراهم شده و تغییراتی در این رشته انجام داده شود تا به طور حتم این رشته در المپیک حفظ شود. 

خواسته من شخصی نبود
سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی گفت: خواسته من که موجب شد دیگر به عنوان سرمربی در تیم ملی کشتی فرنگی حضور نداشته باشم به هیچ عنوان شخصی نبود و اینکه قصد داشته باشم به طور مثال بگویم چون من مربی بزرگی هستم خواسته‌های زیادی نیز دارم، من زمانی که مدیر تیم‌های ملی شده بودم در رده‌های مختلف از من توقع داشتند و باید برای المپیک آینده توجه بسیاری به نوجوانان و جوانان می‌کردیم و مسئولان بی‌پرده به من می‌گفتند که با این رده‌ها کاری نداشته باشم و یا نمی‌توانیم به تیم بزرگسالان امکانات لازم را بدهیم و من هم گفتم در صورتی که اوضاع به این شکل باشد من نمی‌توانم جواب مربی و کشتی‌گیر را بدهم.

کد مطلب: 81640
 
Share/Save/Bookmark