میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۹
 
 
علما خواستار ادامه مقاومت در برابر رژیم بحرین شدند
حضور در انتخابات مشارکت در ظلم‌های آل‌خلیفه

همزمان با تحرکات آل‌خلیفه برای برگزاری انتخاباتی نمایشی، علمای بحرین در بیانیه‌ای هشدار دادند مشارکت در انتخابات پارلمانی و شورا‌های شهر این کشور، مشارکت در ظلمی است که رژیم آل‌خلیفه بر ملت بحرین روا می‌دارد.
علمای بحرین در بیانیه‌ای درباره شرکت در انتخابات پارلمانی و شورا‌های شهر این کشور هشدار دادند. آن‌ها اعلام کردند: مشارکت در انتخابات به هر نحوی مشارکت در ظلمی است که بر ملت بحرین می‌رود. توجیهات و دلیل‌تراشی‌های واهی که بعضی برای توجیه مشارکتشان در انتخابات می‌آورند به هیچ‌وجه قابل قبول نیست.
در ادامه این بیانیه آمده است: رژیم ظالم بحرین بر سلب حقوق ملت و نمایندگان حقیقی آن و کنار گذاشتن اکثریت سیاسی کشور مصر بوده و بر این گمان است که مادامی که از حمایت آمریکا و انگلیس برخوردار است می‌تواند بر دیکتاتوری خود ادامه دهد. این رژیم ملت را - چه شیعه چه سنی - هیچ و بی‌ارزش و بی‌اثر فرض کرده است. این نوعی وابستگی به بیگانه و قلدری است که در طول تاریخ ثابت شده به زوال خواهد رفت و این اراده ملت‌های آزاده است که در پایان به پیروزی خواهد رسید. اما این رژیم نمی‌خواهد که از تاریخ و سنن آن درس بگیرد.
علمای بحرین اعلام کردند: انتخابات صوری و تقلبی بحرین دیگر نمی‌تواند کسی را در این عالم بفریبد و عقلیت عقب مانده حاکم بر کشور چیزی جز کشاندن بیشتر کشور به بحران ندارد و اگر تغییر نکند هرگز کشور را از بحران‌هایش نخواهد رهاند. مشارکت در این انتخابات به معنای مشارکت در ظلم و آزار و اذیتی است که بر ملت مسلمان بحرین می‌رود.
این بیانیه می‌افزاید: «ما در اینجا از باب تذکر هشدار می‌دهیم که نکند فرد مومنی در ظلم بر برادران مورد ظلمش به هر صورتی و به هر درجه‌ای شریک گردد، این از باب تذکر است اگر نه به آگاهی و بیداری ضمیر ملت اعتماد داریم، که از اینکه درد و رنج زندانیان و ایثارگران بیشتر گردد سرباز می‌زنند، ایثارگرانی که می‌خواهند قضیه و رنج‌هایشان نادیده گرفته شود، قضیه‌ای که قضیه کل وطن مجروح ما است. کسانی که عظیم‌ترین جانفشانی‌ها را در راه حفظ و حمایت از دین و حقوق کل شهروندان به نمایش گذارده‌اند.
علمای بحرینی در پایان متذکر شده‌اند: توجیهات و دلیل تراشی‌های واهی که بعضی برای توجیه مشارکتشان در انتخابات می‌آورند به هیچ‌وجه قابل قبول نیست، هیچ کسی جز خودشان را با این توجیهات نمی‌توانند بفریبند. ملت بحرین در مطالبه خواسته هایش ثابت قدم است و در این راه کوتاه نخواهد آمد، خسته و تسلیم نخواهد شد مردم بحرین تاکید دارند که آل‌خلیفه با برگزاری این انتخابات به دنبال القا دموکراسی است تا از فشارهای حقوق بشری کاسته و از سوی دیگر سرکوب مردم را به بهانه‌های جدید تشدید کند. آنها تاکید دارند که تا زمانی که جریان‌های مردمی در انتخابات حق شرکت نداشته باشند این انتخابات تشریفاتی بوده و هرگز حاضر به مشارکت در چنین انتخاباتی نخواهند بود.

کد مطلب: 106383
 
Share/Save/Bookmark