میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۰
 
 
جهانگیری:
هاشمی رفسنجانی شناسنامه انقلاب اسلامی است

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به اقدامات و خدمات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به کشور اظهار کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به معنای واقعی شناسنامه انقلاب اسلامی کردند.
اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در حاشیه مراسم افتتاحیه خانه – موزه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در جمع خبرنگاران با اشاره به سابقه خدمات و فعالیت‌های رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در همه ایام از استقرار نظام تا جنگ، صلح، سازندگی و اصلاحات دارای نقشی ویژه‌ای و همواره در میانه میدان حضور داشته است؛ بنابراین به معنای واقعی شناسنامه انقلاب اسلامی هستند.
وی با تاکید بر این‌که «آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شناسنامه واقعی انقلاب است» خاطرنشان کرد: اگر کسی بخواهد تاریخچه انقلاب اسلامی را بررسی کند با بررسی شخصیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی می‌تواند به ابعاد مختلف انقلاب اسلامی پی ببرد.
وی اظهار کرد: شخصیت‌هایی همچون آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همواره سرمایه‌های نمادین کشور بوده‌اند و امکان توسعه کشور بدون اتکا به چنین سرمایه‌های نمادینی وجود ندارد؛ امروز وقتی به توسعه ایران و ابعاد شخصیتی آقای هاشمی رفسنجانی نگاه می‌کنیم، مشاهده می‌کنیم که ایشان همواره شخصیتی جامع‌نگر بودند.
وی افزود: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در عین حال که به مطالعات قرآنی می‌پرداخت، به توسعه ایران نیز فکر می‌کرد و برنامه‌هایی برای توسعه کشور می‌نوشت. ایشان نگرانی‌های جدی نسبت به آینده کشور، نظام و مردم داشت.
جهانگیری با بیان این‌که «آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شخصیتی آینده‌نگر بود»، تاکید کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از سیاستمدارانی بود که اعتقاد داشت هیچ وقت در کشور بن‌بستی وجود نخواهد داشت و بن‌بست شکنی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و حرکت‌های او بود. هرگاه در سخت‌ترین شرایط نیز به ایشان مراجعه می‌کردیم، معتقد بودند که برای حل مشکلات کشور راه حل‌هایی وجود دارد. ایشان هیچ گاه برای خود ننالیدند و شکایت نکردند اما هر جا که لازم بود، از وضعیت مردم می‌نالیدند و به مسئولان هشدار می‌دادند. ایسنا

کد مطلب: 105780
 
Share/Save/Bookmark