میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۱۱
 
 
آنالیز نفر به نفر پولادمردان از سوی سرمربی تیم ملی
آنالیز نفر به نفر پولادمردان از سوی سرمربی تیم ملی
 

تیم ملی وزنه‌برداری ایران به عنوان پرامیدترین تیم کاروان ورزشی ایران با ۶ وزنه‌بردار در حالی در رقابت‌های المپیک ۲۰۱۲ شرکت می‌کند که دراستارت لیست اولیه اعلام شده از سوی کمیته اجرایی رقابت‌های وزنه‌برداری المپیک، پولادمردان کشورمان در هر ۴ وزن امید اول کسب مدال محسوب می‌شوند.
بر همین اساس و در حالی که تنها ۱۰ روز تا آغاز رقابت‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن باقی مانده است و در حالی که تمرین تیم ملی وزنه‌برداری با صلاحدید مسئولان این فدراسیون پشت درهای بسته برگزار می‌شود با کوروش باقری، سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری به ارزیابی و آنالیز نفر به نفر ملی‌پوشان وزنه‌برداری در آستانه رقابت‌های المپیک پرداختیم که در زیر می‌آید:

دسته ۸۵ کیلوگرم:
کیانوش رستمی: رستمی با برطرف شدن آسیب دیدگی به مرز آمادگی ۱۰۰ درصد رسیده است. وی هیچ مشکلی برای حضور در المپیک ندارد.
سهراب مرادی: سهراب هم آماده است اما هنوز در مدت زمان باقی مانده جا دارد به شرایط بهتری برسد. به نظرم سهراب هم در همین مدت زمان برای رسیدن به آمادگی ۱۰۰ درصدی مشکلی نخواهد داشت.
در این وزن با توجه به استارت لیست اعلام شده رستمی و مرادی در رأس سایر وزنه برداران ۸۵ کیلویی قرار داشته و رقابت اصلی برای کسب مدال طلای این دسته در المپیک بدون شک بین دو وزنه بردار پرامید کشورمان خواهد بود.
باقری در این خصوص گفت: قطعا همین طور است و رقابت جذابی را از حالا بین این دو نفر پیش‌بینی می‌کنم.
در دسته ۸۵ کیلوگرم کیانوش رستمی و سهراب مرادی، دو وزنه بردار خوب کشورمان با رکوردهای ورودی ۳۹۵ و ۳۹۰ کیلوگرم در فهرست ۲۴ نفره این وزن بالاتر از سایرین در رده های اول و دوم قرار گرفتند. در این وزن ایوان استویتسوف از آذربایجان، آندره ریباکوف از بلاروس (رکوردارد جهان)، آپتی آکادوف از روسیه و آدریان زیلینسکی از لهستان با رکوردهای ورودی ۳۹۰ و ۳۸۵ کیلوگرم از دیگر مدعیان کسب مدال هستند.

دسته ۹۴ کیلوگرم:
سعید محمدپور: هنوز به چیزی که مدنظرم هست نرسیده اما مطمئن هستم که حتی تا ۵ روز قبل از آغاز رقابتش در المپیک هم تغییرات زیادی را در بدنش خواهم دید.
در دسته ۹۴ کیلوگرم، سعید محمدپور یکی از جوانترین مدعیان کسب مدال در المپیک با رکورد ورودی ۴۰۵ کیلوگرم بعد از آنتونی سیریکو از مقدونیه و ایلین ایلیا از قزاقستان که به ترتیب با رکوردهای ورودی ۴۱۰ و ۴۰۹ کیلوگرم به این رقابت‌ها آمده اند، در مکان سوم قرار دارد. انتقام زایروف از آذربایجان، مین جائه کیم از کره جنوبی، آرتن ایوانف از اکراین از دیگر مدعیان دسته ۹۴ کیلوگرم هستند که رکوردهای ورودی همگی آنها بین ۴۰۰ تا ۴۰۵ کیلوگرم است. 

دسته ۱۰۵ کیلوگرم
نواب نصیرشلال: نواب هم نسبت به گذشته شرایطش بهتر است اما باز هم برای بهبود شرایط به کیلوهای کمی برای بیشتر شدن رکوردهایش نیاز دارد.
محمدپور جوان در رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی جهان ۲۰۱۱ پاریس در مصافی جذاب و تماشایی به عنوان جوان‌ترین عضو تیم ملی به مدال برنز رسید و به عنوان پدیده رقابت‌ها خود را معرفی کرد.
نصیرشلال نیز در رقابت‌های قهرمانی آسیا در یکضرب به مدال طلا رسید و هرچند که در دوضرب عملکرد ناموفقی از خود به جای گذاشت اما بارقه‌های امید را برای حضور موفق در المپیک در دل‌ها به وجود آورد.
سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سؤال که آیا محمدپور و نصیرشلال باز هم می‌توانند در رقابت‌های المپیک خود را به عنوان پدیده معرفی کنند، گفت: این موضوع بستگی به خودشان دارد. هرکدام خصوصیات خاص خود را دارند. بعضی‌ها مثبت و بعضی‌ها منفی و پس از رقابت‌ها در مورد این خصوصیات بهتر می‌توان صحبت کرد اما به سعید محمدپور به دلیل شناختم از خصوصیاتش خیلی امیدوارتر هستم تا به عنوان پدیده خود را معرفی کند.
نواب نصیرشلال نیز در فهرست اولیه دسته ۱۰۵ کیلوگرم، با رکورد ورودی ۴۲۱ کیلوگرم در مکان چهارم است. در این وزن مارسین دولگا از لهستان با رکورد ۴۳۰ کیلوگرم بالاتر از سایرین قرار دارد و اولکسی تروختی از اکراین و جیا ماچاواریانی از گرجستان با رکورد ورودی ۴۲۵ کیلوگرم، دیگر وزنه بردارانی هستند که نامشام بالاتر از نواب قرار دارد. البته در این وزن آندره آرامنائو، رکورددار المپیک و جهان و همنیطور دو وزنه بردار قدرتمند روسیه یعنی خادزیمورات آکائف و دیمیتری کولوکوف که در جهانی پاریس قهرمان و نایب قهرمان شدند نیز حضور دارند که با رکوردهای ورودی ۴۲۰ کیلوگرم بعد از نماینده کشورمان قرار دارند و می توانند کار را برای مدال آوری نصیرشلال دشوار کنند.

دسته ۱۰۵+
بهداد سلیمی: برای حضور موفق در المپیک ۲۰۱۲ لندن، همین مقدار آمادگی برای وی کفایت می‌کند و فقط باید یک مقدار در زمان مسابقه برای رسیدن به مدال طلا کمی باهوش‌تر عمل کند. البته خداراشکر وی وزنه‌بردار باهوشی است و مشکلی از این حیث ندارد.
سجاد انوشیروانی: وی هم به آمادگی لازم رسیده و فقط کافی است جنگندگی مسابقات جهانی را دوباره از خودش نشان دهد. سجاد رکوردهایی را از خود به ثبت رسانده است که وی را مدعی کسب مدال کرده است.
در فوق سنگین هم دو وزنه بردار ایرانی صدرنشین فهرست اولیه مسابقات هستند. در جمع ۲۱ وزنه بردار دسته ۱۰۵+ کیلوگرم المپیک، بهداد سلیمی با رکورد ورودی ۴۵۵ و سجاد انوشیروانی با رکورد ورودی ۴۵۰ کیلوگرم بالاتر از سایرین قرار دارند و بعد از آنها آرتم اوداچین و ایگور شیمچکو از اکراین، روسلان آلبگوف از روسیه، ولیچکو چولاکوف از آذربایجان، سانگ گان جئون از کره جنوبی، ایراکلی تورماندیز از گرجستان و ماتیاس اشتاینر از آلمان قرار دارند که رکوردهای ورودی ۴۴۵، ۴۰ و ۴۳۰ کیلوگرم برای آنها به ثبت رسیده است.

کد مطلب: 75395
 
Share/Save/Bookmark