میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
۱
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۲
 
 
کاش برای آموزش ‌و پرورش و معلمان اندازه ایران‌خودرو و سایپا دغدغه داشتیم

عضو کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس با اشاره به اینکه ۷۰ معلم به عنوان نماینده مجلس فعالیت می‌کنند که جای تأسف دارد آنها هم به فکر معلمان نیستند! گفت: آنقدر که برای ایران‌خودرو و سایپا وقت گذاشته و حرص می‌خوریم به مطالبات معلمان توجه نداریم.
محمدجواد ابطحی درباره اعتراض معلمان و مطالبات مطرح شده از سوی آنها اظهار کرد: فرهنگیان از اقشار دلسوز، علاقه‌مند به کشور و دانش‌آموزان هستند و باور دارند که آنها به عنوان امانت در اختیارشان هستند اما معلمان هم مطالبات به‌حقی دارند که نمی‌توان آنها را نادیده گرفت. با کاهش ارزش پول ملی، قدرت خرید به شدت کاهش یافته است و اگر برخی افراد در جامعه در گذشته هم گرفتار بودند هم‌اکنون گرفتارتر شده‌اند.
وی گفت: اعتراضات معلمان برای توجه به مطالبات آنهاست؛ آموزش و پرورش می‌گوید ۷۱۰ میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات معلمان در روزهای پایانی سال دریافت کرده است اما چرا برای دریافت آن زودتر اقدام نمی‌کند؟ آقای بطحایی که ارتباط تنگاتنگی با دولت و شخص آقای نوبخت دارد پس چرا تلاش نمی‌کند که این مطالبات زودتر پرداخت شوند.
ابطحی با انتقاد به این موضوع که این چه رسمی است که در دولت بوجود آمده و تا فردی داد نزند و اعتراض نکند نمی‌تواند حق خود را پیگیری کند، عنوان کرد: این اقدام زیبنده جمهوری اسلامی نیست اگر می‌خواهیم به کشور اول منطقه تبدیل شویم باید از آموزش و پرورش شروع کنیم اما تا زمانی که معلم دغدغه معیشت داشته باشد نمی‌تواند مطالعه کند و در آرامش وارد کلاس درس شده و اقدام به تدریس کند.
وی بیان کرد: هم‌اکنون نگاه نادرست حاکم بر دولت معتقد است اگر حقوق معلمان را اضافه کنند حجم زیادی از بودجه را می‌گیرد از سوی دیگر آنقدر که برای ایران‌خودرو و سایپا وقت گذاشته و حرص می‌خوریم به مطالبات معلمان توجه نداریم و همین مسائل باعث می‌شود که آنها فراخوان تحصن و اعتراض بدهند وگرنه هیچ فردی دوست ندارد که کلاس درس را تعطیل کند و دانش‌آموزان بدون کلاس بمانند البته معتقدم فرهنگیان به این موضوع دقت و حساسیت لازم را دارند تا اعتراضات آنها در ساعات درسی باعث تضییع حقوق دانش‌آموزان نشود.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه از زمان دولت سازندگی شاهد اعتراضات معلمان و مطرح کردن مطالبات آنها هستیم، افزود: در برخی از دوره‌ها که وزرا پیگیرتر بودند وضعیت معیشت معلمان تا حدی بهتر بود به عنوان مثال در دوره آقای نجفی و حاجی‌بابایی تا حدودی اوضاع بهتر بود.
ابطحی بیان کرد: هم‌اکنون معلمان نسبت به تبعیض میان آنها با سایر بخش‌ها معترضند از سوی دیگر پولی شدن مدارس و وضعیت نامناسب مدارس دولتی که از کمبود بودجه ایجاد شده منجر به نارضایتی آنها شده است معتقدیم که دولت‌ها باید فرهنگ‌گرا باشند. وی با انتقاد از این موضوع که برخی می‌گوید جمعیت معلمان زیاد است اما از آن طرف معلم حق‌التدریس می‌گیرند، افزود: چرا چشم‌ها را بر روی واقعیت کم بودن جمعیت معلمان می‌بندند؟
ابطحی بیان کرد: متاسفانه درباره وضعیت معلمان باری به هر جهت کار می‌شود و بخش‌های مختلف موضوع را به هم حواله می‌دهند؛ ۷۰ نفر از نمایندگان مجلس، معلم هستند که آنها نیز به فکر معلمان نیستند و وقتی نماینده می‌شوند دیگر مطالبات این قشر را فراموش می‌کنند. تسنیم

کد مطلب: 108255
 
Share/Save/Bookmark
 


۱۳۹۷-۱۲-۲۰ ۱۳:۴۷:۱۰
اقای ابطحی خود یکی از خائنین به حقوق معلمان است. اگر وزیر آموزش و پرورش است چرا پیگیر نیست و اعتراض معلمان را محکوم میکند . گفته بد آموزی دارد . اتفاقا آموزش خوبی است که در قبال بی عدالتی خاموش ننشینیم و این بهترین و کمترین اعتراض بود در غیر اینصورت با اتهام های زیاد و حتی زندان مواجه میشدند. بی توجهی به معلم درازمدت خود را نشان میدهد همانگونه که نشان داده و نسل انقلاب را میبینیم .... حیف که کسی بفکر آینده کشور نیست. ابطحی هم خودش را به نفهمی زده وگرنه یا مطالبات یا استعفا. بهترین وزیر حاجی بابایی بوده در طول تاریخ چهل ساله انقلاب....