میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۴
 
 
فرمانده نیروی هوایی ارتش:
شهید ستاری تاکتیک‌های نوین پدافند هوایی را ابداع کرد

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: شهیدستاری مبدع تاکتیک‌های نوین پدافند هوایی در جنگ بود و شهید یاسین و شهید اردستانی، استانداردهای جهانی پرواز را تغییر دادند.
امیر عزیز نصیرزاده در مراسم بیست و چهارمین سالگرد شهادت سرلشکر منصور ستاری فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش گفت: شهدا با مجاهدت و حماسه‌آفرینی خود کارهای بسیار بزرگی را انجام دادند و شهادت حق آنها بود.
وی گفت: شهید ستاری مبدع تاکتیک‌های نوین پدافند هوایی در جنگ بود و شهید یاسین و شهید اردستانی همه استانداردهای جهانی پرواز را تغیر دادند و شهید اردستانی با ۴۰۰ عملیات برون‌مرزی رکورد جدیدی را از خود بجا گذاشت و مقام معظم رهبری شهادت این عزیزان را برای همه مردم ما یک داغ بزرگ دانستند. این عزیزان سالها به دنبال شهادت بودند و به آرزوی خود رسیدند.

نوع مدیریت فرماندهان نیروی هوایی نمونه عملی مدیریت انقلابی است
معاون هماهنگ‌کننده ارتش نیز در این مراسم گفت: مدیریت فرماندهان و شهدای نیروی هوایی ارتش نمونه عملی مدیریت جهادی و انقلابی است.
امیر دریادار حبیب‌الله سیاری اظهارداشت: همه انسان‌ها باید به کشور خدمت کنند، اما انسان موفق کسی است که کشور به وجود آنها افتخار کند، شهدای نیروی هوایی کسانی هستند که کشور به آنها افتخار می‌کند. آن چیزی که باعث تاریخ‌سازی شهدای نیروی هوایی شد نوع مدیریت این عزیزان بود، آنها مدیریت جهادی و انقلابی داشتند و این مدیریت و ایثار، دلسوزی، پا در رکاب بودن و از خودگذشتگی آنها نشانه آمادگی آنها است، آنها به تکلیف خود عمل کردند.
وی گفت: شهدا احساس کردند باید کاری کنند که کشور به آنها افتخار کند پس به تکلیف خود عمل کرده و در تاریخ ما ماندگار شدند. معاون هماهنگ‌کننده ارتش مدیریت فرماندهان و شهدای نیروی هوایی را نمونه عملی مدیریت جهادی و انقلابی دانست و تصریح کرد: مدیریت فرماندهان و شهدای نیروی هوایی ارتش امروز باید برای جامعه ما به عنوان الگویی استفاده شود.
وی با اشاره به دلایل آغاز جنگ تحمیلی خاطرنشان کرد: دشمنان فکر می‌کردند با خروج مستشاران نظامی آمریکا از ایران، ارتش و بویژه نیروهای هوایی دیگر توان دفاعی ندارد اما عملیات کمان ۹۹ در دومین روز آغاز جنگ نشان داد دشمنان انقلاب اسلامی دچار اشتباه راهبردی شده است. مقام معظم رهبری فرمودند آنگاه که دشمن تمام توان خود را برای قطع شریان حیات کشور بکار گرفته بود، نیروی دریایی و هوایی ارتش کاری کردند که دشمن نتوانست به اهداف خود برسد، منظور ایشان اسکورت بیش از ده هزار کشتی تجاری و نفت کش بود. نیروی هوایی و دریایی ارتش نگذاشتند جریان حیاتی کشور قطع شود و صادرات نفت یک روز هم متوقف نشد.
وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند هرچه داریم به برکت خون شهدا است و به برکت خون همین شهدا امروز در مسیر افتخار حرکت و جنگنده پیشرفته می‌سازند و جنگندهای موجود را به شکلی آماده نگهداشته‌اند که با وجود پیشرفت‌های فراوان در جهان همچنان نیروی هوایی ارتش ما قدرت اول منطقه است، امیدواریم با پیروی از شهدا بتوانیم با قدرت به مسیر پیشرفت ادامه دهیم. مهر

کد مطلب: 107472
 
Share/Save/Bookmark