میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۶
 
 
سید احمد خاتمی در نماز جمعه تهران:
بزرگان حوزه‌های انتخابیه بعد از انتخابات همایش وحدت برگزار کنند
بزرگان حوزه‌های انتخابیه بعد از انتخابات همایش وحدت برگزار کنند
 

امام جمعه موقت تهران گفت: به بزرگان حوزه‌های انتخابیه توصیه می‌کنم بعد از انتخابات همایش وحدت برگزار کنند و پیمان وحدت ببندند و دست در دست هم تلاش کنند. حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مصلی تهران برگزار شد، در خصوص وصیت‌نامه شهید سردار سلیمانی گفت: این وصیت‌نامه‌ای است که انسانی جز با عنصر اخلاص توان نوشتن آن را ندارد. راه تکریم سردار سلیمانی در دنباله روی از راه او است و راه شهید سلیمانی در این وصیت‌نامه بیان شده که عمده‌ترین بخش آن تاکید بر ولایت‌مداری است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران خطاب به کسانی که حائز رأی اکثریت شده‌اند، گفت: مغرور نشوید و با رقبای خود کینه توزانه و بی مهرانه برخورد نکنید. این رقبا به شما خدمت کرده اند و موجب گرمی فضای انتخابات شده اند و مردم را پای صندوق‌های رأی کشاندند.
وی ادامه داد: اینکه بعد از انتخابات فلان وزیر را ببینند و بگویند فلان مسئول به خاطر اینکه در انتخابات هوادار من نبوده باید برکنار شود، کار درستی نیست. اولاً از وزرای محترمی که این افراد به آنها رو می‌زنند تقاضا می‌کند در عزل و نصب‌ها دقت کنند و بر قانون تاکید کنند؛ ثانیاً به نمایندگانی که این چنین عمل می‌کنند به صراحت می گویم این عملکرد نشان دهنده این است که برای خدا در انتخابات شرکت نکرده اید. اگر برای خدا در انتخابات شرکت کرده بودید اینگونه رفتار نمی‌کردید.
خطیب موقت تهران اظهارداشت: حدود سه ماه از عمر مجلس دهم باقی مانده است. از همه نمایندگان محترم چه افرادی که در مجلس یازدهم حضور خواهند داشت و چه افرادی که در مجلس یازدهم حضور ندارند، انتظار می‌رود بر اساس سوگندی که خورده اند تا آخرین لحظات به خوبی و با نشاط وظیفه خود را اجرا کنند و کارها را معطل نگذارند.
خاتمی اظهار داشت: به بزرگان حوزه‌های انتخابیه توصیه می‌کنم بعد از انتخابات همایش وحدت برگزار کنند و در همایش وحدت همه کاندیداها را دعوت کرده و پیمان وحدت ببندند و دست در دست هم تلاش کنند.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: از مردم تقاضا داریم در این عرصه فرهنگ سازی کنند و عملاً به کاندیداهایی که دعواهای انتخاباتی را مطرح می‌کنند و رقابت‌های انتخاباتی را کش می‌دهند بفهمانند که مردم از این حرف‌ها استقبال نمی‌کنند. ایام رقابت‌های انتخاباتی گذشته است و مردم خواهان وحدت و همدلی هستند. شما مردم توان این فرهنگسازی را دارید.
وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران در مورد مسائل بین المللی گفت: طی هفته‌هایی که گذشت در منطقه شاهد خبرهای خوش بودیم، آمریکا به دنبال منطقه‌ای به هم ریخته، لبنان و عراق پراغتشاش است.
خاتمی افزود: به حمدالله آنچه انجام شد برخلاف خواست آمریکا بود، آمریکا به دنبال لبنان به هم ریخته و بدون نخست وزیر بود تا مدتی این کشور سامان نداشته باشد اما خدا را شکر نخست وزیر لبنان انتخاب شد و مشغول تکمیل کابینه خود است. این امر به معنای ناکامی آمریکا برای شیطنت در لبنان است. وی در خصوص تحولات سوریه گفت: پیروزی جبهه مقاومت در سوریه و عقب راندن تکفیری‌ها از حومه حلب که دومین شهر بزرگ دمشق است خبر بسیار خوبی بود. بعد از هشت سال هواپیمای مسافربری در فرودگاه حلب نشست که موفقیت بزرگی است که امیدوارم روزی برسد که از همین تریبون خبر بدهیم حتی یک وجب خاک سوریه در دست تکفیری‌ها نیست؛ ان شا الله به زودی این خبر را خواهیم شنید.
خاتمی ادامه داد: آنچه قابل اهمیت است این است که این پیروزی‌های مقاومت بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی به دست آمد دشمن فکر می‌کرد با شهادت حاج قاسم سلیمانی فتیله مقاومت پایین کشیده خواهد شد غافل از اینکه این فتیله پایین کشیدنی نیست و به یاری خداوند تا اخراج آخرین آمریکایی از منطقه و نابودی رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داشت.

کد مطلب: 112917
 
Share/Save/Bookmark