میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۳۵
 
 
آقاي رئيس جمهور فوتبال در خطر است
مي خواستم يك راست بروم سراغ اصل مطلب، اما حس مي كنم بد نيست قدري مقدمه چيني كنم و اول از حاشيه ها شروع كنم...

سلام آقاي رئيس جمهور.
مي خواستم يك راست بروم سراغ اصل مطلب، اما حس مي كنم بد نيست قدري مقدمه چيني كنم و اول از حاشيه ها شروع كنم. قطعا شما هم مثل ما آن بعد از ظهر نهم اسفند ۸۵ را از ياد نمي بريد. همان روزي كه خيلي از اهالي ورزش و به خصوص فوتبال ذوق زده شدند. همان روزي كه شما با لباس ورزشي دور زمين چمن آزادي دويديد و بعد هم با بچه هاي تيم ملي تمرين كرديد و آخر سر، دور هم نشستيد و از فوتبال حرف زديد. 

آقاي رئيس جمهور؛
آن روز عكس يك روزنامه ما شما بوديد. عكسي كه با همه عكس يك هايي كه رئيس جمهور در آن بود فرق داشت. آن حس خوب آن روز را فراموش نمي‌كنم. اين كه رئيس جمهور كشورم براي روحيه دادن به اهالي فوتبال لباس ورزشي پوشيد و پا به توپ شد. آن روز و خيلي از روزهاي ديگر به ما نشان داد كه رئيس جمهورمان هم فوتبال را مي فهمد و هم اتفاقاتش را با دقت دنبال مي كند. (هرچند عكس‌هاي تيم فوتبال دانشگاه علم و صنعت با آن لباس زرد رنگ هم فوتبالي بودن شما را گواه بود)
از اين اتفاقات خوب باز هم بود. مثل همان روز خرداد كه با بچه هاي تيم ملي جلسه داشتيد. همان روزي كه در پي از دست دادن يكي از عزيزانتان با پيراهن مشكي در جلسه حاضر شديد و آن قرار را لغو نكرديد. همان روزي كه پيراهن شماره ۲۴ تيم ملي به شما داده شد.
اينها را مي گويم تا به خودم، شما و همه علاقه‌مندان فوتبال يادآوري كنم كه رئيس جمهور ما يك فوتبالي تمام عيار است. اما آقاي رئيس جمهور توي خاطرات فوتبالي ما روزهاي تلخ هم بود. مثل آذر ۸۵ كه فوتبال ما به خاطر يك سري لجاجت‌ها يا ندانم كاري و يا هرچه نامش را بنهيم، تعليق شد. تعليق شد و جامعه ايراني علاقه مند به فوتبال را شوكه كرد. آنوقت از آن سوي دنيا بعضي‌ها، برخي ديگر را انتخاب كردند تا براي فوتبال ما تصميم بگيرند. فوتبال ما به همين راحتي به خواب زمستاني رفت.
آن روزها هم خيلي ها مدعي بودند كه فيفا هيچكاره است و هيچ خطري فوتبال ما را تهديد نمي كند. آن روزها هم خيلي ها براي فيفا و كنفدارسيون فوتبال آسيا كري مي‌خواندند كه آنها حق دخالت در قوانين داخلي ما را ندارند و ما چنين و چنان مي كنيم. 

آقاي رئيس جمهور؛
آن روزگار هنوز آنقدر از ذهن ما دور نشده است كه يادمان برود از معاونان سازمان تربيت بدني گرفته تا مسئولان فدراسيون فوتبال همه بر اين عقيده بودند كه اينها تنها شايعه و بحران سازي برخي افراد مخالف و معاند است و هدفشان تنها تشويش اذهان عمومي است.
اما وقتي آنچه نبايد رخ مي داد، اتفاق افتاد، همه آنها كه به كل تهديد و تعليق را قبول نداشتند شروع كردند به ارسال توپ‌ها به زمين طرف مقابل. اينكه بعضي‌ها عمدا به فيفا اطلاعات غلط داده اند، اينكه بعضي ها با مردم دشمني كرده اند و خودخواهي‌هاي آنها باعث تعليق شده است و هزار دليل بي اهميت ديگر. 

آقاي رئيس‌جمهور؛
ما خاطرات تلخ مشترك با هم داريم. يكي از آنها كه هيچوقت از ذهن ما پاك نمي شود مربوط به فروردين ۸۸ مي شود. همان روزي كه شما هم به ورزشگاه آمده بوديد تا تيم ملي مان را براي شكست دادن عربستان تشويق كنيد. همان روزي كه همه چيز برگشت و بازي برده را باختيم و عملاً از همان روز قيد جام جهاني را زديم. آن روز شما هم قطعاً اشك هاي مردم فوتبال‌دوست كشورمان را ديديد. شكست برابر حريف سنتي و تاريخي و البته فاصله گرفتن از روياي حضور در جام جهاني آفريقاي جنوبي. آن روز شما قطعا در خيابان‌هاي تهران نااميدي مردمي را ديديد كه گويي همه چيزشان به اين فوتبال گره خورده است.
اين بار اتفاقاتي كه در حوالي خيابان سئول مي افتد همين حس را در ما ايجاد مي كند. در شرايطي كه تيم ما به راحتي به مرحله بعدي مقدماتي جام جهاني صعود كرده، برخي كشورها كه از صعود به اين مرحله بازمانده اند، دندان تيز كرده‌اند تا زير پاي ما را خالي كنند و خودشان را به جاي ما برسانند. اتفاقي كه هر روز ابعاد وسيع‌تري پيدا مي كند، لابي‌هاي آنها نگراني ها را براي ما بيشتر مي كند. براي همين است كه از شما مي خواهيم به دوستانتان تذكر دهيد تا به خاطر منافع شخصي، قيد منافع ملي را نزنند.

کد مطلب: 72579
 
Share/Save/Bookmark
 


یونس قربانی
۱۳۹۰-۱۲-۲۶ ۱۵:۴۲:۳۸
«بسمه تعالی»
اعضای محترم مجمع فدراسیون فوتبال
با هداء سلام
احتراما" معروض میدارد با عنایت به چالش و مشکلات پیش آمده در خصوص انتخابات فدراسیون فوتبال که شما عزیزان بهتر از من و هر کس دیگر دلایل حقیقی بوجود آمدن چنین مسئله ائی را اطلاع دارید؛ از تک تک شما عزیزان تقاضامندم حسب مسئولیتی که بعهده گرفته ائید؛ علاقمندی؛ تعهد و تخصصی که در فوتبال و موضوع فوق الاشاره دارید ؛ باعنایت به مطلب ذیل ؛ در چهارچوب اختیارات خویش ؛ جهت اثبات استقلال ؛ احساس تکلیف و انجام وظیفه بویزه در این موضوع خاص مسئولیت تاریخی؛ برای خروج فوتبال از چالش بوجود آمده اقدام قانونی لازم را مبذول فرمائید.
با تقدیم احترام
یونس قربانی عضو هیئت علمی دانشکده تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی
«مخالفت مجلس با طرح کاپیتولاسیون ورزشی»
تبریک به جامعه ورزش ؛اهالی فوتبال و تشکر ویزه از مجلس محترم بخاطر نه بزرگ به کاپیتولاسیون ورزشی
رای منفی نمایندگان محترم مجلس به طرح یک فوریتی (طرح جواز عضويت بازنشستگان در فدراسيون‌ها و هيئت‌هاي ورزشي) که تداعی گر نوعی کاپیتولاسیون(حقی که به اتباع خارجی دهند مبنی بر اینکه در محاکم دولت خود محاکمه شوند) در موضوع ورزش میباشد و مقرر می کرد فدراسیون فوتبال از نظارت قوانین داخلی خارج شود را شاید بتوان یکی از اقدامات مثبت در کارنامه مجلس هشتم در مقابل قانون گریزانی که با ظاهرقانونی میخواستند قانون شکنی کنند؛ قلمداد کرد. بحث درباره دلایل و انگیزه ارائه هندگان ؛عواقب بسیار خطرناک در ابعاد مختلف حقوقی و قانونی؛ تبعات اجتماعی و...؛ طرح مذکور نیازمند بررسیهای بیشری میباشد که امیداوارم اهل قلم بویژه کارشناسان و حقوقدانان با مطالعه کلمه به کلمه طرح مذکور که شاید در خصوص رد هر کلمه آن ده مطلب حقوقی میتوان نوشت سر فرصت به آن بپردازند. ولی مطلب مهمی که هم اینک در خصوص نگرانی بحق افکار عمومی؛ اهالی فوتبال در بحث تعلیق فدراسیون فوتبال مطرح میباشد؛ رعایت الزامات قانونی با توسل به مجاری درست و صحیح میباشد که حقیر به هر طریق ممکن از ساعت 9 شب مورخ 23/12/90 تا قبل از طرح علنی موضوع در صحن مجلس یعنی تا 11 صبح 24/12/90 با نهادهای ذیربط ریاست ؛اعضای هیاءت رئیسه ونمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ؛وزارت ورزش و جوانان ؛سازمان بازرسی کل کشور طی ارسال مطلب «تقنین قانون برای قانون شکنی» عنوان کردم تنها راه برون رفت از مشکلی فعلی توسط اعضای محترم و فهیم مجمع فدراسیون فوتبال امکان پذیر میباشد.
راه برون رفت قانونی فوتبال از چالش پیش آمده:
بر اساس بند 1 و 2ماده 29 اساسنامه فدراسیون فوتبال؛ هیاء رئیسه و اعضای محترم مجمع فدراسیون فوتبال میتوانند درخواست تشکیل مجمع فوق العاده داده و با نظر کارشناسی و دیدگاه اعضای محترم مجمع؛ طبق ماده 23( اختیارات مجمع) اساسنامه؛ با تحقق هرکدام از بندهای 11؛12 و حتی بند 13 ماده 23 ؛این مسئله و چالش را به راحتی و با استقلال و قدرت خویش حل و فصل نمایند. تا راه برای دخالت وزارت ورزش و جوانان« از بابت تعلیق» و مداخله مجلس و یا هر نهاد حقیقی و حقوقی برای قانون گریزی و قانون شکنی مسدود گردد. انشاء الله
http://tebgheganon.blogfa.com/post/4 یا http://www.younesghorbany.blogfa.com/post/404
رونوشت : اصحاب رسانه؛ خبرگزاریها؛ سایتها ؛مطبوعات جهت استحضار و اقدام مقتضی برای اطلاع رسانی مناسب و تنویر افکار عمومی
«بسم الله الرحمن الرحیم» آنی
«مجلس در راءس امور است» حضرت امام خمینی رحمت الله علیه
جناب آقای دکتر لاریجانی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی؛آقای دکتر عباسی وزیر محترم وزارت ورزش و جوانان
با اهداء سلام و عرض ادب
احتراما" خواهشمند است دستور فرمائید مطلب ذیل مطالعه و در اختیار افراد و نهادهای ذیربط که تصمیم گیر طرح یک فوریتی انتخابات فدراسیون فوتبال میباشند قرار گیرد.تا انشاء الله تصمیمی صحیح به نفع فوتبال گرفته شود.
تقنین قانون برای قانون شکنی!!!
عجبا و شگفتا :قانون شکنان؛چسبیده ها به فوتبال ؛بازنشسته ها؛ دوشغله هاو کسانیکه برای ماندن در مقام و موقعیتی که شایستگی و لیاقت آنرا نداشته و حتی نزدیک بیش از 35 درصد افکار عمومی برای خروج آنها از مدیریت فوتبال حاضر به قبول بدترین امکان ممکن یعنی تعلیق فوتبال هم شده اند« این عدد بسیار قابل تاءمل میباشد» .از طریق فریب مسئولان ساده اندیش و غیر متخصص ورزش کشور (حضور غیرقانونی در انتخابات و کسب آرای از قبل تدارک دیده شده) با رندی وسیاسی بازی خشت کج و غلط اول را ؛ در ظاهر محکم ولی در باطن بشدت متزلزل بنا نهاده؛.حال برای رسیدن به مقصود نهائی خویش یعنی قانون شکنی و ساختن برج ثریای خویش راه بسیار خطرناک دور زدن قانون و تدوین قانون برای قانون شکنی را در پیش گرفته اند. در آخرین خبرها آمده است که مدیریت فعلی پس از نا امیدی از کسب مجوز از هیئت دولت که آنهم اگر در این زمان بوقوع می پیوست قانون شکنی دیگری بود که گویا مسئولان دولت و وزارت ورزش و جوانان این راه گریز را بسته اند؛ در مجلس با نمایندگان محترم مردم طرح یک فوریتی خروج فدراسیون فوتبال از شمولیت قوانین جاری و عمومی کشور را آماده نموده اند. و احتمالا" با فن بیان ؛ سفسطه های فراوان؛آسمان و ریسمان بافتن ومظلوم نمائی خویش که دیگر به ریش مردم نخواهیم خندید؛دل مردم را خون نخواهیم کرد ؛ فوتبال را به عرش خواهیم برد؛ بویژه با بزرگنمائی و کوه ساختن از کاه مبنی بر تعلیق فوتبال که بقول رئیس محترم بازرسی کل کشور دروغپردازی و شایعات عوام پسندی بیش نیست؛ دل و فکر تعدادی از نمایندگان محترم مردم را ربوده و مقرر شده است که فردا (چهارشنبه 24/12/1390)در مجلس شورای اسلامی برای این موضوع خلاف قانون؛ قانونی تدوین و تصویب شود.آقایان ؛ اهالی تصمیم ساز و تصمیم گیر؛ نمایندگان محترم و شریف مجلس آگاه و مطلع باشید که خارج کردن فدراسیون فوتبال از شمولیت قوانین داخلی تداعی گرنوعی کاپیتولاسیون ورزشی توسط عناصرمنفعت طلب داخلی بویژه فرصت طلبان خارجی میباشد و مفسده ائی را بوجود خواهد آورد که پشیمانی بعدی حتی اظهار ندامت شرعی نیز جلو ضرر و زیانهای فراوان آن بر جامعه فوتبال را جبران نخواهد کرد.


لذا عرضه میدارم:
1-را ه برون رفت از این مسئله ساده تدوین قانون برای قانون شکنی نیست.
2-اگر نمایندگان محترم مجلس و مسئولان عالی ورزش کشور اندکی تاء مل و سعه صدر داشته باشند ؛ به تخلفاتی که در انتخابات فدراسیون فوتبال رخ داده بر اساس قانون و مقررات کشور توسط مراجع ذیصلاح بررسی شده و انشاء الله بصورت عادلانه و طبق موازین حقوقی متخلفین به جزای خود رسیده و آرامشی همیشگی که همانا با اجرای صحیح و دقیق قانون محقق میشود در فوتبال حاکم خواهد شد.
علی ایحال پیشنهاد و راهکار قانونی و اخلاقی که حقیر با عنایت به تجربه چندین ساله در تدریس حقوق ورزش و بویژه حقوق و اخلاق ورزشی داشته ام به شرح ذیل میباشد که امیدوارم مورد توجه قرار گرفته و در این لحظات مهم یعنی سرگرم بودن مردم به فراهم کردن مقدمات استقبال از عید ؛ بهار و سال جدید و مشغولیتهای مهم اکثر مسئولان بو یژه نمایندگان محترم مجلس به تدوین بودجه سال آینده؛ باعث نشود با عجله و بدون کار کارشناسی تصمیمی خلاف قانون ؛منافع و مصالح درازمدت ورزش و کشورمان اخذ نمائیم. و انشاء الله با تصمیمی منطقی آینده خوبی را برای فوتبال کشورمان درسال جدید برای هموطنان عزیزمان «عیدی» بدهیم.
بر اساس بند 1 و 2ماده 29 اساسنامه فدراسیون فوتبال هیاء رئیسه و اعضای محترم مجمع فدراسیون فوتبال میتوانند درخواست تشکیل مجمع فوق العاده داده و با نظر کارشناسی و دیدگاه خود« اعضای محترم مجمع» ؛ طبق ماده 23( اختیارات مجمع) این اساسنامه؛ با تحقق هرکدام از بندهای 11؛12 و حتی بند 13 ماده 23 ؛این مسئله را به راحتی و با استقلال و قدرت خویش حل و فصل نمایند. تا راه برای دخالت وزارت ورزش و جوانان« از بابت تعلیق» و مداخله مجلس و یا هر نهاد حقیقی و حقوقی برای قانون گریزی و قانون شکنی مسدود گردد. انشاء الله

با تقدیم احترام
یونس قربانی
عضو هیئت علمی دانشکده تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی
23/12/1390 ساعت 25/20(09121395766)
• امار نظرسنجی برنامه نود مورخ 23/12/1390
منبع:
1-http://tebgheganon.blogfa.com/
2-http://younesghorbany.blogfa.com/
رونوشت: ریاست محترمسازمان بازرسی کل کشور جهت استحضار و صدور اوامر مقتضی