میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۶
 
 
ارتش صهیونیستی بار دیگر غزه را به خاک و خون کشید
پاسخ سخت و خشن مقاومت
پاسخ سخت و خشن مقاومت
 

ارتش صهیونیستی در حالی بار دیگر غزه را آماج حملات گسترده قرار داد که پاسخ موشکی مقاومت، ضمن عقب راندن متجاوزان رعب و وحشتی در میان صهیونیست‌ها به راه انداختنه چنانکه حتی وزرای صهیونیست‌ها راهی پناهگاه شدند.
غزه سرزمین مقاومت و ایستادگی، سرزمینی است که ۱۰ سال از محاصره آن و البته سکوت جهانی در برابر این محاصره می گذرد. بر اساس آمارهای بین‌المللی غزه با یک میلیون و ۸۰۰ هزر نفر بزرگترین زندان جهان شده است. این محاصره موجب شده تا جان بسیاری از کودکان در خطر باشد اما این همه ماجرا نیست چرا که غزه به صورت متناوب مورد تهاجم هوایی و زمینی و حتی دریایی صهیونیست‌ها قرار می‌گیرد. جدیدترین تجاوز صهیونیست‌ها به غزه از دو روز پیش آغاز شده است.
درگیری‌ها بین رژیم صهیونیستی و نیروهای مقاومت فلسطین بعد از آن شروع شد که نظامیان صهیونیست به سمت فلسطینیان شرکت کننده در پنجاه و هفتمین «راهپیمایی‌ها بزرگ حق بازگشت و شکست محاصره غزه» آتش گشودند و راهپیمایی مسالمت آمیز آن‌ها را به خاک و خون کشیدند. در حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به راهپیمایی غزه، یک نوجوان فلسطینی ۱۹ ساله به نام «رائد خلیل ابوطیر» شهید شد و ۵۰ تن دیگر از جمله ده کودک، دو زن، سه امدادگر و یک خبرنگار زخمی شدند. گروه‌های مقاومت فلسطین و در رأس آن‌ها، حماس که حمله به راهپیمایی‌های حق بازگشت را خط قرمز خود می‌داند، به این حملات واکنش نشان دادند. تک‌تیراندازی‌های حماس، سه تن از نظامیان رژیم صهیونیستی را هدف قرار دادند و ارتش این رژیم مجبور شد آن‌ها را از مرز دور کند.
ارتش رژیم صهیونیستی در واکنش به زخمی شدن نظامیان خود، با جنگنده، پهپاد و تانک‌ مواضعی را که گفته می‌شد متعلق به گردان‌های «عزالدین القسام»، شاخه نظامی جنبش حماس بود، هدف قرار داد و در این حمله دو تن از نیروهای این جنبش به همراه یک شهروند دیگر به شهادت رسیدند. شمار شهدای حملات هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه به یازده نفر افزایش یافت. ارتش رژيم صهيونيستي تاکنون دویست هدف را در غزه بمباران کرده است.
همزمان با تجاوز ارتش صهیونیستی تصویری از شهادت یک کودک خردسال فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی به غزه موجی از خشم و انزجار عمومی از این رژیم را در نزد افکار عمومی به وجود آورده است. این کودک خردسال فلسطینی «صبا ابو عرار» نام دارد که در حملات رژیم صهیونیستی به غزه شهید شده است. این کودک ۱۴ ماهه فلسطینی همراه با مادر باردارش در نوار غزه به دست صهیونیست‌ها به شهادت رسید. مقاومت فلسطین با تشکیل اتاق عملیات مشترک، بیش از ۳۰۰ موشک در پاسخ به تجاوزات صهیونیست‌ها به سرزمین‌ اشغالی شلیک کرد.
موشک باران بئرالسبع و عسقلان و هدف قرار گرفتن یک کارخانه در عسقلان و زخمی شدن چهار نفر در حمله موشکی به شهر از دیگر اخبار غزه است. اتاق عملیات مشترک گروههای فلسطین از موشکباران بئرالسبع و عسقلان با دهها موشک در واکنش به حملات هوایی رژیم صهیونیستی به منازل مسکونی در غزه خبر داد. اتاق عملیات مشترک مقاومت فلسطین از حملات گسترده‌تر خبر داد. از سوی دیگر کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی از زخمی شدن ۴ نفر در عسقلان که حال برخی از آنها وخیم گزارش شده است خبر داد.
گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به شهادت چهار فلسطینی، شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه را با راکت و موشک هدف قرار دادند و ارتش رژیم صهیونیستی نیز با جنگنده‌ها و تانک‌ها به حملات خود علیه مواضع این گروه‌ها ادامه داد. رژیم صهیونیستی برای مقابله با این موشک‌ها دست به دامن سامانه موسوم به «گنبد آهنین» خود شد و تلاش کرد با موشک‌های شلیک شده به سمت «عسقلان»، «سدیروت»، «اشکول» و «شاعر هنیگف» مقابله کند. با این حال، شمار قابل توجهی از موشک‌ها توانست از این سامانه دفاع موشکی رد شود و بر سر صهیونیست‌های شهرک نشین در شهرک‌های مذکور فرود آید. شدت حملات موشکی به حدی بود که رژیم صهیونیستی سواحل عسقلان را به روی گردشگران بست.
گردان‌های «سرایا القدس»، شاخه نظامی جهاد اسلامی رسما رژیم صهیونیستی را تهدید کرد که در صورت تداوم حملات به غزه، موشک‌های خود را به اهداف حیاتی این رژیم خواهد رساند. راکتور اتمی دیمونا، فرودگاه بن‌گورین، پالایشگاه حیفا از جمله اهداف اعلام شده برای تلافی حملات تل‌آویو بود. در این میان سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای خواستار توقف شلیک موشک‌های فلسطینیان از غزه به سرزمین‌های اشغالی شد. دولت ترکیه از جامعه‌جهانی خواست تا به حملات اخیر رژیم‌صهیونیستی به غزه واکنش نشان دهد. جالب توجه آنکه وزیر امور داخلی رژیم صهیونیستی از بیم موشک‌های مقاومت در نوار غزه، به پناهگاهی در «بئرالسبع» پناه برد. در این میان هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه از تشدید اوضاع در نوار غزه بشدت ابراز نگرانی کرد.
در همین حال همزمان با حملات رژیم صهیونیستی به غزه، «ترکی الحمد» از نزدیکان «محمد بن سلمان» مقاومت فلسطینی را عامل بحران خواند. این توئیت واکنش بسیاری از کاربران سعودی و عربی را برانگیخت و آن‌ها نوشتند که از نظر ترکی الحمد، گویی متجاوز، مقاومت فلسطینی است و اسرائیل فقط پاسخ حملات را می‌دهد.

کد مطلب: 108751
 
Share/Save/Bookmark