میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۰
 
 
چرا شکل روزنامه تاحدودی تغییر کرد
بازگشت به اصل خویش
مدت‌ها بود به این فکر افتاده بودیم که خواسته مخاطبان را اجابت کنیم. مخاطبانی که خواستار آن بودند...

مدت‌ها بود به این فکر افتاده بودیم که خواسته مخاطبان را اجابت کنیم. مخاطبانی که خواستار آن بودند تا به شکل و شمایل چند سال قبل برگردیم. هنوز هم خیلی‌ها سیاست روز را با خط خوش نستعلیق می‌شناسند. اما به هر روی در آن زمان تصمیم جمعی بر آن بود تا تنوعی در شکل روزنامه و به ویژه عنوان آن اعمال شود.
این اتفاق افتاد و در واقع شکل ظاهری روزنامه دچار تغییرات جدی و بزرگی شد. اما بعد از مدتی بازتاب نظر مخاطبان در تماس‌های تلفنی یا مکالمات حضوری در جایی مثل نمایشگاه مطبوعات این را به ما گوشزد می‌کرد که مردم همچنان دوست دارند سیاست روز را با نشان سابق خود روی دکه‌ها ببینند.
در آخرین روزهای سال گذشته بود که به اتفاق مدیرمسئول و سردبیر، دور یک میز نشستیم و گزینه‌های روی میز را بررسی کردیم. ماندن بر نشان چند سال اخیر یا بازگشت به گذشته خویش با اندکی تغییرات و به روز‌آوری. دست آخر گزینه دوم تائید شد و این حقیر سراپا تقصیر هم در تعطیلات نوروزی دست به کار شدم تا با حفظ «اصول» به «اصلاح» طراحی روزنامه بپردازم.
آنچه پیش روی شماست حاصل تلاش ماست و البته استقبال بچه‌های تحریریه و فنی روزنامه. امیدواریم این تغییرات بابِ میل شما باشد و آنچه خواسته بودید را پاسخ گفته باشیم.
با شروع سال نو و در اولین شماره که تقدیم نگاه مهربان شما می‌کنیم، با نسخه‌ای جدید از «سیاست روز» مواجه خواهید شد که البته تغییر بزرگ آن در بازگشت لوگوی سابق بر پیشانی آن است. امید که قبول افتد.

کد مطلب: 95376
, مولف : مهدي رجبي
 
Share/Save/Bookmark