میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۰
 
 
مدیر کل امور مرزی وزارت کشور مطرح کرد؛
صید ماهی در خلیج فارس با استفاده از تکنولوژی چینی‌ها

مدیر کل امور مرزی وزارت کشور با اشاره به حواشی حضور ماهیگیران چینی در خلیج فارس اظهار کرد: دو نوع ماهی در خلیج فارس وجود دارد که مصرف ایرانی ندارند و زمانی که تمام ماهی‌ها صید می‌شوند آنها طبق قرارداد موجود به کشور چین داده می‌شود.
شهریار حیدری با بیان اینکه از تکنولوژی چینی‌ها برای صید ماهی در خلیج فارس استفاده می‌شود؛ افزود: آن دو ماهی هم که مصرف عمومی در چین دارند توسط صیادان ایرانی صید و به این کشور فرستاده می‌شود.
وی درباره درگیری‌های اخیری مرزی نیز اظهار کرد: هر چقدر این تهدیدها از سوی دشمن بیشتر باشد به همان نسبت اقتدار و قدرت نظامی ما افزایش پیدا می‌کند.
مدیر کل امور مرزی وزارت کشور گفت: کشورهای معاند به دنبال آسیب رساندن به اقتدار ملی ما هستند؛ اما با اینگونه اقدامات کور نمی‌توانند خدشه‌ای نسبت به امنیت کشور وارد کنند.
حیدری با اشاره به اینکه اقتدار نظامی، امنیتی جمهوری اسلامی ایران در سطح ملی و منطقه مثال زدنی است؛ تاکید کرد: در جریان حوادث اخیر در شمال غرب و غرب کشور نیز عناصر گروهکهای تروریستی قصد انجام اقداماتی علیه کشورمان داشتند که با پاسخ جدی نیروهای امنیتی روبه رو شدند و تعدادی از آنان به هلاکت رسیدند.
وی اضافه کرد: اقتدارنظامی، اطلاعاتی، امنیتی، اقتصادی جمهوری اسلامی ایران قابل توجه است و همه کشورها از جمله دشمنان از این ظرفیت با خبر هستند و به آن اعتراف می‌کنند.
مدیر کل امور مرزی وزارت کشور اظهار کرد: هجمه‌هایی از سوی کشورهای غربی و معاند علیه اقتصاد، امنیت، فرهنگ جمهوری اسلامی ایران به وجود آمده که در این شرایط باید با وحدت و انسجام سیاسی مناسب با این موضوعات مقابله کرد.
حیدری با بیان اینکه امروز جامعه ما بیش از هر زمانی مستلزم انسجام، همکاری و همدلی است, افزود: هیچ ضرورتی برای اختلاف بین دستگاه‌ها وجود ندارد و شاید نوع نگاه مجلس و دولت به عنوان قوه‌های مستقل متفاوت باشد؛ اما همه به دنبال رفع مسائل و مشکلات کشور هستند. باشگاه خبرنگاران جوان

کد مطلب: 105781
 
Share/Save/Bookmark