میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۰۱:۰۳
 
 
لیگ قهرمانان اروپا؛ همه به یک هشتم نهایی می‌اندیشند
سیتی در انتظار معجزه
سیتی در انتظار معجزه
 
 شب دوم از هفته‌ پنجم دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا می‌تواند سرنوشت برخی دیگر از تیم‌های حاضر در چهار گروه نخست این رقابت‌ها را رقم بزند. شالکه و بوروسیادورتموند یک هفته‌ مانده به پایان دور گروهی می‌توانند خیال خود را از حضور در دور یک هشتم نهایی آسوده کنند. پیروزی منچسترسیتی یا رئال مادرید آنها را روانه دور بعد می‌کند. پاری‌سن‌ژرمن هم برای همراهی پورتو در دور بعد تنها به یک امتیاز نیاز دارد.
هفته پنجم دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا برای تیم‌های آلمانی بسیار تعیین‌کننده است. شالکه و دورتموند در حالی به دیدار حریفان خود می‌روند که نگاهی به دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا دارند. منچسترسیتی هم آخرین بخت خود را در بازی برابر مردان مورینیو جست‌وجو می‌کند. آنها باید رئالی را ببرند که خود با شکست میزبان در دور بعد حاضر خواهند بود.

دینامو کی‌یف - پاری‌سن‌ژرمن
پورتو - دینامو زاگرب
در گروه نخست تصمیم نخست گرفته شده است. پرتو بدون تردید یکی از دو تیم راه یافته از این گروه به مرحله یک هشتم نهایی خواهد بود و هیچ تیمی نمی‌تواند جایگاه پرتغالی‌ها را به خطر بیندازد. پرسش اصلی در دو هفته‌ باقی‌مانده از رقابت‌های این گروه آن است که کدام تیم همسفر پرتغالی‌ها در دور بعد رقابت‌هاست؟
پاری سن ژرمن بیشترین بخت را در میان سه تیم دیگر داراست. یک امتیاز در کی‌یف کافی است تا فرانسویان بلیت دور یک هشتم نهایی را به دست بیاورند. در این میان همه نگاه‌ها به زلاتان ابراهیموویچ دوخته شده است. در پاری سن ژرمن بدون او هیچ چیز شدنی نیست و کاری پیش نمی‌رود. پایتخت‌نشینان در لو شامپیونه بدون او برابر رن شکست خوردند؛ آن هم در حالی که حریف نزدیک به ۴۰ دقیقه ۹ نفره بازی می‌کرد. ایبرا به دلیل اخراجش در بازی هفته‌ پیش پاری‌سن‌ژرمن نتوانست این تیم را همراهی کند و بدون او کاری از پیش نرفت.
دینامو زاگرب در پورتو به نخستین امتیازهایش فکر می‌کند. نخستین امتیازها و شاید هم نخستین گل در فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا!
جدول گروه :A
۱- پورتو ۱۰ امتیاز
۲- پاری‌سن‌ژرمن ۹ امتیاز
۳- دیناموکیف ۴ امتیاز
۴- دینامو زاگرب بدون امتیاز
شالکه - المپیاکوس
آرسنال - مون‌پلیه
فوستر، بازیکن خط میانی المپیاکوس پیش از روبه‌رویی با شالکه با نگاه به شکست دو بر یک در بازی نخست گروه برابر آلمانی‌ها می‌گوید: "این بار بهتر آماده شده و در فرم بهتری به سر می‌بریم." هوب استیونس، سرمربی هلندی شالکه امیدوار است که شاگردانش واکنشی مناسب به ناکامی در لورکوزن نشان دهند. پادشاهان آبی پوش عصر شنبه برابر میزبان خود با دو گل تن به شکست دادند. ژرمن‌ها، آفلای، هوگر و یوشیدا را به دلیل آسیب‌دیدگی‌ همراه نخواهند داشت ولی بازی برابر یونانی‌ها دومین فرصت آنها برای راهیابی به دور یک هشتم نهایی به شمار می‌رود. سه امتیاز شالکه را به دور بعد لیگ قهرمانان اروپا می‌رساند. آرسنال میزبان مون‌پلیه خواهد بود. یک سه امتیاز توپچی‌ها را به دور بعد می‌فرستد البته در شرایطی که شالکه هم برنده بازی با المپیاکوس باشد. شاگردان آرسن ونگر پس از برتری پنج بر دو برابر تاتنهام در شهرآورد سنتی لندن با روحیه‌ای خوب به دیدار حریف فرانسوی‌شان می‌روند. لوکاس پودلسکی و پر مرته‌ساکر، آلمانی‌های آرسنال در ترکیب اصلی این تیم حاضر خواهند بود. آنها در بازی برابر تاتنهام از جمله گلزنان بازی بوده و نقش مهمی در برد پرگل تیم‌شان داشتند. آنها نخستین آلمانی‌هایی بودند که در یک بازی لیگ برتر برای تیم‌شان گلزنی کردند. دو آلمانی که در یک بازی برای یک تیم گلزنی کرده‌اند.
جدول گروه B :
۱- شالکه ۸ امتیاز
۲- آرسنال ۷ امتیاز
۳- المپیاکوس ۶ امتیاز
۴- مون‌پلیه یک امتیاز

اندرلشت - میلان
زنیت‌سنت‌پترزبورگ - مالاگا
مالاگا از مدتها پیش در یک هشتم نهایی حاضر شده است. میلان هم دوست دارد، همراه اسپانیایی‌ها باشد. هر چند روسونری در اندرلشت کار سختی را پیش‌رو دارد. بازی رفت در میلان گلی دربرنداشته و اکنون میزبان بلژیکی رویای حضور در جمع ۱۶ تیم پایانی لیگ قهرمانان اروپا را در سر می‌پروراند. "ام بوکانی"، بازیکن پیشین و ولفسبورگ و حال حاضر اندرلشت با گلزنی برابر سنت‌پترزبورگ امید بلژیکی‌ها برای نخستین حضورشان در دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را بیش هر زمان دیگر کرده است.
زنیت هم هنوز امیدوارانه به دو دیدار پایانی نگاه می‌کند. هر چند روس‌ها باید مالاگا را برای زنده نگه داشتن امیدهای‌شان شکست دهند؛ مالاگایی که تاکنون در لیگ قهرمانان اروپا شکستی را به چشم ندیده است.
گروه C :
۱- مالاگا ۱۰ امتیاز
۲- میلان ۵ امتیاز
۳- اندرلشت ۴ امتیاز
۴- زنیت‌سنت‌پترزبورگ ۳ امتیاز

منچسترسیتی - رئال‌مادرید
آژاکس - بوروسیادورتموند
جوزپه برگومی، یکی از بازیکنان ایتالیای قهرمان جهان در سال ۱۹۸۲ در گفت‌وگو با مجله آلمانی "کیکر" به ستایش از بوروسیادورتموند پرداخته و گفته بود: "دورتموند در کنار دونتسک تاکنون زیباترین فوتبال را ارائه داده‌اند." او همچنین گفته بود: "دورتموند توان شکست هر حریفی را دارد."
قهرمان دو فصل اخیر بوندسلیگا تاکنون توانسته است رئال مادرید و آژاکس را در گروه چهارم رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا شکست دهد. دو تساوی هم در کارنامه مردان یورگن کلوپ دیده می‌شود. آنها اکنون در آستانه حضور در دور حذف رقابت‌ها هستند. یک امتیاز برابر آژاکس آمستردام، قهرمان هلند که آخرین بازی خود برابر ونلو را دو بر صفر به سود خود به پایان برده، کافی است تا دورتموند روانه دور بعد شود.
خبر خوب در اردوی دورتموند بازگشت "کوبا" است. در سوی مقابل آژاکس از همراهی "رایان بابل" به دلیل آسیب‌دیدگی‌ شانه محروم است.
رئال مادرید پیش از بازی با منچسترسیتی با پنج گل بیلبائو را در هم کوبید. اوزیل و خدیرا از جمله گلزنان کهکشانی‌ها در بازی برابر بیلبائو بودند. رئال اکنون با بازگشت موفق بازیکنان آلمانی‌اش به پیروزی در جزیره می‌اندیشد. بردی که رئال را به دور بعد خواهد رساند. منچسترسیتی هم آخرین بخت خود را در بازی برابر مردان مورینیو جست‌وجو می‌کند. روبرتو مانچینی می‌گوید، امیدش به حضور در ادامه رقابت‌ها را از دست داده است. با این حال تیم او پس از پیروزی پنج بر صفر برابر آستون ویلا و لغزش منچستر یونایتد، صدرنشین لیگ برتر شده است و با توانی که از این موفقیت گرفته، پذیرای رئال مادرید خواهد بود. "مانچو" همچنین می‌گوید: "به ثمر رسیدن چهار گل از سوی مهاجمان و بسته ماندن دروازه‌ قابل توجه است و اهمیت زیادی دارد."
جدول گروه D :
۱- بوروسیادورتموند ۸ امتیاز
۲- رئال مادرید ۷ امتیاز
۳- آژاکس ۴ امتیاز
۴- منچسترسیتی ۲ امتیاز
کد مطلب: 78438
 
Share/Save/Bookmark