داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۴۵
 
 
آقاي ادب
مهدي رجبي:
سلام آقاي ادب
مي داني من اين اسم و لقب را از همه نام ها و نشانه‌هايي كه براي تو ثبت كرده اند بيشتر دوست دارم. اين اسم فقط برازنده توست. اصلا تو شده اي سمبل و نماد واژه ادب. تو شده اي خود ادب. به قول ما امروزي ها و نسل سومي ها تو "خداي ادبي"
از تو بسيار گفته اند و خوانده اند. از زيبايي تو شنيده‌ايم، از دلاوري تو گفته اند براي ما. همين امروز داشتم "ماه قبيله" را مي شنيدم. همان ترانه زيباي مهراج محمدي كه خوانده بود:
عباسم و فرزند شیر خدا
دستم به راه حق چو گشته جدا
زین ره ندارم غم که راه خداست
به راه حق جانم همیشه فداست
یک عمر من غلام مرتضایم
شاگرد او در جنگ و جبهه هایم
درس ادب ز او گرفته ام من
زین مدرسه ماه قبیله ام
گوشه چشمم خيس شد، از شنيدن نام تو، اما آقا من تو را جز "ادب" نمي توانم ياد كنم. ادب تو آب چشم ما را جاري مي كند، پيش و بيش از روضه دلاوري ها و جانبازي هايت.
امروز روز تولد توست و دوست ندارم شيريني اين عيد زيبا را تلخ كنم، اما چه كنم كه نام تو همواره با اشك همراه است. با اشكي به زلالي آب فرات كه تو در دست گرفتي و ننوشيدي. به زلالي آبي كه تو مشكت را براي رقيه و بچه هاي ديگر پر كردي و تير و نيزه ها آبرويت را پيش بچه هاي مولا برد. به پاكي همان آبي كه اكنون مزار تو را در بر گرفته است.
آري آقا. اسم تو كه مي آيد ياد آب و آبرو و ادب مي‌افتم. ياد تو كه براي من سمبل ادب و ارادتي.
راستي توي صفحه هاي تقويم ما روز ولادت تو را به نام "جانباز" ثبت كرده اند. جانبازاني كه مثل تو بخشي از جسم و جانشان را در طبق اخلاص گذاشته اند و دودستي تقديم حضرت دوست كرده اند. جانبازاني كه...
از اين بخشش بگذريم. درد دلهاي جانبازان كم نيست، اما آنها همه دلخوشي شان اين است كه نامشان زير نام مبارك شماست و روز قيامت در صفي مي ايستند كه پرچمدارش عباس بن علي است.
به حال جانبازان بايد غبطه خورد. آنها نامشان را گره زده‌اند با نام ماه بني هاشم، با سردار سپاه حسين بن علي‌(ع) با نام باب الحوائج و اين سعادت را نمي توان قيمت گذاشت.
آقاي ادب
ما دلمان سال هاست كربلايي است و روحمان را مقيم حرم و حريم شما و مولايمان كرده ايم، اما اين جسم ما هنوز مي سوزد و مي سازد و زير لب زمزمه مي كند: بر مشامم مي رسد هر لحظه بوي كربلا..."
آقاي بي دست
دستمان خالي است و همه اميدمان به شماست. با دست بي دستي، دستمان را بگير و ما را هم كربلايي كن.
کد مطلب: 67223
 
Share/Save/Bookmark