میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۶
 
 
آدم‌های محترم را هم معرفی کنید
هر روز یک صنف و یک فرد با عناوینی چون ویژه‌خوار و رانت‌خوار و دریافت‌کننده حقوق‌های نجومی و ...

هر روز یک صنف و یک فرد با عناوینی چون ویژه‌خوار و رانت‌خوار و دریافت‌کننده حقوق‌های نجومی و املاک نجومی و... به مردم معرفی می‌شود، در این مسیر حتی نوک پیکان تا آموزش عالی و دانشگاه هم رفته است و عده‌ای در این منصب‌ها هم رانت‌خوار و... معرفی شده‌اند. اینکه قرار بشود با رانت‌خواران مبارزه شود و با مفاسد اقتصادی در هر پست و سمتی مبارزه شود با اینکه هر دم کسی را اتهام به فساد و رانت و ویژه‌خواری کنید و بعدش همه سر و صداها تمام شود تفاوت دارد. در زمان آیت‌الله بهشتی هم این اتفاق رخ می‌داد حتی ایشان چندین قاضی فاسد را برکنار کردند اما نه داد زدند و نه فقط در حرف این عناوین را انتخاب کردند.
برخی انگار یادشان می‌رود که حرف‌ها و انگ‌ها و تهمت‌هایشان چه بلایی سر اعتماد مردم می‌آورد. مردم تقریبا هر روز می‌شنوند که فلان موسسه یا فلان ارگان یا فلان شخص رانت دارد و در مقابل رفتاری را از قوه قضاییه در برخورد با رانت‌خواران ادعا شده و یا دروغ‌پردازان و تهمت‌زنندگان نمی‌بینند، ادامه این رفتار چه نتیجه‌ای در آینده برای کشورمان درپی خواهد داشت؟! آیا غیر از این است که ادامه این روند باعث می‌شود اعتماد مردم به مسئولان و خادمان از بین برود؟
حرف ما این نیست که هر جا رانت و فسادی دیده شد کاشفان سکوت کنند، نه اتفاقا نباید سکوت کرد اما اقدام درست کردن با فریادی که نفع سیاسی و جناحی غایت آن باشد متفاوت است.اگر کسی واقعا دلش به حال کشور و معضلات آن می‌سوزد باید مستندات را به قوه قضاییه ارائه دهد تا این قوه پیگیر شود، اگر این قوه مماشات کرد و خواست با افراد خاص برخورد نکند آن زمان با سند و مدرک با مردم سخن گفت تا مردم خود در مقام مطالبه‌گری از قوه قضاییه پاسخ بخواهند اما رویه کنونی چیزی جز رواج بی‌اعتمادی بین مردم نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت.
اصلا از یک زاویه دیگر ماجرا را نگاه می‌کنیم. از مسئولانی که مدام فریاد آی دزد، آی دزد سر می‌دهند می‌پرسم، آیا زمانی که کسی را در سیستم اداری می‌بینید که کارش را به نحو احسن انجام می‌دهد و واقعا با خشوع و خضوع به خدمتگزاری مردم مشغول هست هم همین فریاد را برای معرفی آن فرد خدوم سر می‌دید؟! آیا ملت نباید بداند چند برابر افراد ویژه‌خوار افراد خدوم و بی‌ادعا هستند که در اوج جناحبازی عده‌ای به پیشبرد اهداف کشور مشغولاند؟
اگر پاسختان به این سوالات مثبت است پس از این به بعد بیایید قرار جدید با خودتان بگذارید و آدم‌های محترم و مسئولانی که خود را خادم مردم می‌دانند را معرفی کنید، آن وقت نخاله‌ها و رانت‌خواران خودشان از بین سیل خدومی که در حال خدمتگزاری به مردم است نمایان می‌شود. بدانیم که همانقدر که خوش‌خیالی واهی ضربه‌زننده است سیاه جلوه دادن همه مسئولان و ارگان‌ها هم به اعتماد و در نهاد به نظام ضربه می‌زند.

سوشیانت آسمانی

کد مطلب: 99561
 
Share/Save/Bookmark