میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۷
 
 
اشتغال‌زایی بنیاد برکت در دلگان استان سیستان و بلوچستان

به گفته‌ فرماندار دلگان، بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) طرح‌های گسترده‌ا‌ی برای اشتغال‌زایی در این شهرستان در قیاس با سایر شهرهای استان سیستان و بلوچستان اجرا کرده است. 
مجتبی شجاعی از راه‌اندازی و بهره‌برداری از ۲۶۰ طرح اشتغال‌زایی با ظرفیت ایجاد ۶۲۰ فرصت شغلی در شش ماهه‌ دوم سال ۹۷ توسط بنیاد برکت در این شهرستان خبر داد. وی تصریح کرد: بنیاد برکت با ایجاد و راه‌اندازی این تعداد فرصت شغلی در دلگان، رتبه‌ نخست اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی را در بین شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان به نام خود ثبت کرد. وی خاطرنشان کرد: به محض ورود تیم متولی ایجاد اشتغالِ بنیاد برکت به شهرستان و برگزاری جلسات مختلف در محل معاونت اقتصادی استانداری و فرمانداری دلگان، و سپس جذب تسهیل‌گر بومی در منطقه، این بنیاد با همکاری فرمانداری دلگان اقدام به بررسی توانایی‌ها و ظرفیت‌های منطقه‌ای کرد.
 شجاعی ادامه داد: به همت گروه کاری بنیاد برکت حدود ۴۷ روستای این شهرستان تحت پوشش طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور «سحاب» قرار گرفت و قریب به ۸۲۴ متقاضی ثبت‌نام کردند. ۴۵۴ نفر از این تعداد متقاضی، دارای اهلیت فنی و اعتباری تشخیص داده شده و به منظور تأمین مالی به بانک معرفی شده‌اند. وی افزود: تا به امروز ۲۶۰ طرح اشتغال‌زایی در شهرستان دلگان به همت بنیاد برکت شامل ۵۰ طرح دام سبک، ۱۵ طرح مرغ‌داری بومی، ۱۰۰ طرح سوزن‌دوزی، ۷ طرح خرازی، ۲۵ سوپر مارکت، ۵۰ خیاطی (زنجیردوزی و...) و ۶ طرح بلوک‌زنی به بهره‌برداری رسیده و هم‌چنین ۵۶ پرونده‌ی دیگر در مرحله‌ی واریز تسهیلات است. شجاعی در پایان گفت: جهت‌گیری شهرستان دلگان در سال ۹۸ توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و حمایت از عرصه‌های اشتغال‌زایی است و به زودی اخبار خوبی در بحث اشتغال دلگان منعکس می‌شود.

کد مطلب: 109200
 
Share/Save/Bookmark