میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۷
 
 
وزیر جنگ صهیونیست‌ها همچنان لاف جنگ سر می‌دهد
ارتقای سطح اسرائیل از پارس‌کردن به گاز‌ گرفتن
ارتقای سطح اسرائیل از پارس‌کردن به گاز‌ گرفتن
 

در حالی که جهانیان تجاوز اخیر صهیونیست‌ها به سوریه را شکستی برای این رژیم می‌دانند وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شد صهیونیست‌ها در درگیری نظامی روز شنبه با سوریه، مصمم اقدام کرده‌اند و افزود اکنون زمان پارس کردن نیست بلکه زمان گاز گرفتن است.
«آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ادعا کرد صهیونیست‌ها در درگیری نظامی روز شنبه با سوریه، مصمم اقدام کرده‌اند. لیبرمن همچنین گفت «هیچ محدودیتی وجود ندارد، ما هیچ محدودیتی را قبول نمی‌کنیم. ما مصمم اقدام کردیم و به هر تحریکی پاسخ دادیم. به دفاع از منافع امنیتی حیاتی خود ادامه می‌دهیم».
وزیر جنگ اسرائیل در ادامه با توضیح یک ضرب‌المثل گفت «زمان پارس کردن نیست، زمان گاز گرفتن است. ما به سختی گاز گرفته شدیم، امیدوارم مجبور به انجام آن نباشیم». وی این سخنان را در شهری در ۵ کیلومتری جنوب لبنان بیان داشت. رژیم صهیونیستی مدعی است که روز شنبه یک پهپاد ایرانی از سوریه وارد بلندی‌های جولان اشغالی شده و هدف یک بالگرد اسرائیلی قرار گرفته است.
در پی این حادثه، جنگنده‌های اسرائیلی با ورود به حریم هوایی سوریه، مناطقی را هدف قرار داده‌اند. در جریان این عملیات یک جنگنده اف-۱۶ اسرائیل هدف پدافند هوایی ارتش سوریه قرار گرفته و ساقط شد.
یک مقام اسرائیلی تایید کرد که جنگنده این رژیم پس از عملیات در سوریه، هدف اصابت موشک پدافند هوایی سوریه قرار گرفته و سرنگون شد. این اولین بار از سال ۱۹۸۲ است که اسرائیل تایید می‌کند که یک جنگنده‌اش هدف سامانه دفاعی سوریه قرار گرفته است. رسانه‌های رژیم صهیونیستی این حادثه را «ضربه‌ای به اعتبار و ابهت» نیروی هوایی اسرائیل توصیف کرده‌اند.
در ادامه تحرکات صهیونیست‌ها، سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی از بازداشت یک ترکیه‌ای و یک فلسطینی که به گفته این رژیم جذب حماس شده بوده‌اند و برای این جنبش کار می‌کرده‌اند، خبر داد. «شاباک یا شین‌بت» (سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی) اعلام کرد دو فرد مظنون را که -به ادعای این سازمان- جذب حماس شده بوده‌اند و با این جنبش همکاری می‌کرده‌اند، بازداشت کرده است.
بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «سما»، شاباک در ادامه افزود: نفر اول یک شهروند ترکیه‌ای به نام «کمیل طقلی» استاد دانشگاه در رشته قانون است و نفر دوم «ضرغام جبارین» از ساکنان «ام‌الفحم» در اراضی اشغالی ۱۹۴۸ است و هر دوی این افراد از طریق یکی از اعضای حماس به نام «زاهر جبارین» در ترکیه و تحت نظر «صالح العاروری» (از اعضای ارشد حماس) جذب حماس شده بوده‌اند؛ جبارین در چارچوب توافق «شالیت» مربوط به سال ۲۰۱۱ آزاد شد در این توافق «گیلعاد شالیت» نظامی اسرائیل با ۱۰۲۷ اسیر فلسطینی مبادله شدند.
در این میان شهرک‌نشينان افراطي با حمله به روستاي فلسطيني «عورتا» نزديک شهر نابلس در کرانه باختري، به خودروهاي اهالي اين روستا حمله کردند. گروه‌هاي فلسطيني در غزه گفتند در هر جنگي که در آينده روي دهد، همه جبهه‌هاي نبرد باز است و نبايد رژيم صهيونيستي به تنهايي چنين جنگي را اداره کند. گروه‌هاي فلسطيني در غزه اعلام کردند راهبرد کنوني آنها اين است که نبايد به اسرائيل اجازه داده شود به تنهايي کنترل و اداره هيچ يک از جبهه‌هاي نبرد را در دست داشته باشد. اين اظهارات پس از آن صورت مي‌گيرد که به دنبال تشديد درگيري‌ها در جبهه شمالي اسرائيل، در نوار غزه آماده باش کامل اعلام شد.
صهيونيستها فاش کردند علاوه بر سرنگوني جنگنده اف-۱۶ ارتش اسرائيل در آتشبار پدافند هوايي ارتش سوريه، يک فروند ديگر جنگنده ارتش رژيم صهيونيستي شنبه گذشته بر فراز منطقه الجليل در شمال فلسطين اشغالي هدف آتشبار پدافند هوايي ارتش سوريه قرار گرفت و نزديک بود سرنگون شود. پس از آن که دو نظامي اسرائيلي به اشتباه وارد شهر جنين در کرانه باختري رود اردن شدند، موجي از مردم اين شهر به آن‌ها حمله کردند. ورود نظاميان اسرائيلي به جنين در حالي صورت گرفت که اين شهر در منطقه موسوم به «A» قرار دارد که نظارت نظامي و غير نظامي آن به عهده تشکيلات خودگردان فلسطين است. غيرنظاميان اسرائيلي حق ورود به اين منطقه را ندارند. سربازان نيز تنها به هنگام عمليات نظامي مي‌توانند وارد آن شوند. بر اساس بيانيه ارتش اسرائيل، فلسطينيان به سوي نظاميان اسرائيلي و خودروي آنان سنگ پرتاب کردند. يک اسلحه به غنيمت گرفته شد و يکي از آنان زخمي و به بيمارستان منتقل شد.
دادگاه نظامی رژیم صهیونیستی بازداشت عهد التمیمی را تمدید کرد و جلسه بعدی دادگاه وی ماه آتی میلادی برگزار خواهد شد. دادگاه نظامی رژیم صهیونیستی جلسه محاکمه عهد التمیمی، دختر نوجوان فلسطینی را برگزار و بازداشت وی را تمدید کرد. عهد ۱۷ ساله دسامبر گذشته در پی انتشار یک ویدیو از وی که در حال سیلی زدن به دو سرباز اسرائیلی بود، بازداشت شد. قرار است جلسات محاکمه وی همچنان به صورت محرمانه برگزار شود.

کد مطلب: 103206
 
Share/Save/Bookmark