شنبه ۳ تير ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۴
کد مطلب : 126206
زور والیبال ایران به هلندِ میزبان نرسید

سقوط بزرگ والیبال ایران و رسیدن به نقطه صفر!

تیم ملی والیبال ایران در شرایطی نتیجه را به هلند واگذار کرد که طبق آمار هم عملکرد خوبی مقابل حریفش نداشت. این درحالی است که در پایان هفته دوم رقابت های لیگ ملت های 2023 تیم ملی ایران یک پله در رنکینگ فدراسیون جهانی سقوط کرد.
سقوط بزرگ والیبال ایران و رسیدن به نقطه صفر!
تیم ملی والیبال ایران در چهارمین مسابقه خود از هفته دوم رقابت های لیگ ملت های 2023 از ساعت 18:30 در شهر روتردام هلند مقابل میزبان قرار گرفت که این دیدار در نهایت با نتیجه 3 بر 2 و با امتیازهای 25 بر 16، 16 بر 25، 25 بر 21، 25 بر 17 و 15 بر 10 به سود هلند خاتمه پیدا کرد.
سید محمد موسوی، محمد ولی زاده، محمدطاهر وادی، پوریا حسین خانزاده، امیرحسین اسفندیار، امین اسماعیل نژاد و محمدرضا حضرت پور نفرات آغاز کننده این بازی برای تیم ایران بودند. در جریان مسابقه با صلاحدید کادر فنی سایر بازیکنان هم برای لحظاتی در ترکیب تیم ایران قرار گرفتند.
نیمیر عبدالعزیز، بنی توینسترا، مارتین ون‌گاردرن، فابیان پلاک، مایکل پارکینسون، روبرت آندرینگا و وسل کمینک هم نفرات آغاز کننده بازی برای تیم ملی هلند بودند.
تیم ملی والیبال ایران در هفته اول رقابت های لیگ ملت های 2023 توانست چین را شکست داده و نتیجه را به تیم های ملی ژاپن، لهستان و اسلوونی واگذار کرد. در هفته دوم هم شاگردان بهروز عطایی کار را با پیروزی قاطع مقابل آلمان آغاز کردند و در گام دوم نتیجه را به ایتالیا واگذار کردند. ملی پوشان ایران در سومین مسابقه خود در هفته دوم مقابل آمریکا صف آرایی و نتیجه را به این تیم هم واگذار کرد.
تیم ملی والیبال ایران در هفته دوم رقابت های لیگ ملت های 2023 همانند هفته اول تنها موفق به کسب یک پیروزی شد. روند نتیجه گیری شاگردان بهروز عطایی در دو هفته لیگ ملت ها موجب شد تا تیم ملی کشورمان در رنکینگ فدراسیون جهانی بازهم شاهد سقوطی دیگر باشد. در شرایطی که تیم ملی ایران در هفته گذشته از رده دهم به یازدهم سقوط کرده بود، با عملکردی ناامید کننده، حالا رتبه یازدهم را هم از دست داد و به جایگاه دوازدهم سقوط کرد.
بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی والیبال ایران پس از شکست بازی گذشته مقابل آمریکا در مصاحبه ای اظهار داشت «من تیم دوازدهم دنیا را تحویل گرفتم و فکر می‌کنم که این توقع غیر متعارف کار تیم را سخت می‌کند. واقعاً جزو تیم‌های درجه یک دنیا نیستیم. ایران در درجه تیم‌هایی مثل صربستان و اسلوونی است؛ البته برخی تیم‌ها پیشرفت چشمگیری داشته‌اند. باید حوصله کنیم و صبر به خرج دهیم.»
به این ترتیب والیبال ایران با هدایت بهروز عطایی به نقطه صفر یعنی همان جایی که پیش از این قرار داشت، برگشت و باید منتظر ماند و دید که در ادامه تیم ملی کشورمان می تواند جایگاه خود را ارتقا دهد یا خیر؟
برنامه بازی های ایران در هفته سوم که به میزبانی آمریکا برگزار می شود، به شرح زیر است:

چهارشنبه، ۱۴ تیر
ایران – فرانسه ساعت ۰۱:۰۰ بامداد
جمعه، ۱۶ تیر
بلغارستان – ایران، ساعت ۰۵:۰۰ بامداد
یکشنبه، ۱۸ تیر
آرژانتین – ایران، ساعت ۱:۳۰ بامداد
کوبا – ایران، ساعت ۲۲:۰۰
https://siasatrooz.ir/vdce7p8zpjh8wwi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی