شنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۶
کد مطلب : 127029
کشتی آزاد قهرمانی جهان

پیش بینی‌ها درست از آب درآمد؛ یزدانی و تیلور در فینال

پیش بینی‌ها درست از آب درآمد؛ یزدانی و تیلور در فینال
کاپیتان تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با برتری مقابل حریف ازبک به فینال قهرمانی جهان صعود کرد.
 در مرحله نیمه نهایی وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان حسن یزدانی، کاپیتان تیم ملی ایران به مصاف شاپیف از ازبکستان رفت و به پیروزی 7 بر صفر رسید.
یزدانی با این برد راهی فینال شد و باید به مصاف دیوید تیلور آمریکایی و رقیب اصلی خود برود. این کشتی گیر در دور مقدماتی استراحت داشت و در دور دوم برابر لاورنس، کشتی‌گیر استرالیا با نتیجه ۸ بر ۲ و ضربه فنی به پیروزی رسید. سپس موفق شد با نتیجه ۱۱ بر صفر  اردن بات از مغولستان را از پیش رو بردارد.
در مرحله یک چهارم نهایی نیز ناظم مایلز امینه از سن مارینو دارنده مدال برنز المپیک توکیو  را با نتیجه ۷ بر ۲ شکست داد. 
کاپیتان تیم ملی با صعود به فینال سهمیه المپیک 2024 پاریس را هم کسب کرد.
پیش از این امیرمحمد یزدانی با شکست حریف خود راهی فینال شد و باید به مصاف حریف آمریکایی برود.
مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۳ با صعود حسن یزدانی، امیرحسین زارع و امیرمحمد یزدانی به مرحله نهایی و حذف رضا اطری آغاز شد.
مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان دیروز در سالن «اشتارک آره‌نا» واقع در شهر بلگراد صربستان آغاز شد. امیرمحمد یزدانی به عنوان اولین نماینده ایران در دور اول وزن 70 کیلوگرم روی تشک رفت و مقابل پاتریک اولنزین از لهستان با نتیجه 11 بر یک به برتری رسید و راهی یک‌هشتم شد.یزدانی در مسابقه دوم خود رودرروی خانیف آذربایجانی قرار گرفت و ابتدا دو امتیاز ار حریف پیش افتاد. در ادامه دو امتیاز به حریفش داده شد که کادرفنی ایران درخواست چلنج کرد.چلنج به سود امیرمحمد اعلام شد تا دو امتیاز از کشتی گیر آذربایحانی گرفته شده و او در ادامه دو امتیاز دیگر هم گرفت تا نتیجه چهار صفر شود. این کشتی در نهایت با نتیجه 6 بر صفر به سود امیرمحمد یزدانی تمام شد. امیرمحمد یزدانی در مبارزه‌ای عالی و بی‌نقص، آکماتعلیف قزقیزستانی را از پیش‌رو برداشت. در حالی که بین دو کشتی‌گیر چلنجی هم ایجاد شده بود امیرمحمد با نتیجه 10 بر صفر برد تا راهی مرحله نیمه‌نهایی شود.
امیرحسین زارع در وزن 125 کیلو به مصاف دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس که با لباس AIN (بی‌طرف) روی تشک حاضر شد، رفت. او در مبارزه اولش نخواست ریسک کند و درعین حال که کنترل مبارزه را کاملاً دراختیار داشت، خواست در بیشترین زمان ممکن کشتی بگیرد تا بدنش برای مبارزه‌های بعدی راه بیفتد. زارع این کشتی را 7 بر 2 به سود خود تمام کرد. زارع دومین مبارزه‌اش را مقابل اسمیت از پورتوریکو برگزار کرد و در دقیقه اسمیت را 10 بر صفر شکست داد. امیرحسین زارع با شکست دنیل لیگتی از مجارستان به نیمه نهایی رسید. زارع در حالی که از حریف پیش بود در یک لحظه اسیر زیرگیری لیگتی شد و عقب افتاد اما بلافاصله جبران و این کشتی را با نتیجه 11-4 به سود خود تمام کرد تا گام به مرحله نیمه‌نهایی بگذارد.هر چهار کشتی گیر مدعی سنگین وزن جهان، با برد به نیمه نهایی سنگین وزن کشتی آزاد رسیدند. اکگول سه بر صفر خودسیانسکی اوکراینی را برد. پاریس و  پتریاشویلی نیز از سد حریفانشان گذشتند. حسن یزدانی کشتی‌گیر وزن 86 کیلوی کشورمان در اولین مسابقه خود برابر جیدن لاورنس حریف استرالیایی قرار گرفت و در حالی که بیش از دو دقیقه از کشتی باقی مانده و 8-2 پیش افتاده بود، حریف خود را ضربه فنی کرد. حسن یزدانی در مبازه دوم مقابل کشتی گیر مغولستانی قرار گرفت. اینطور به نظر می‌آمد که او در این مبارزه هم تمرکز همیشگی را ندارد. به نظر این بار هم همه فکر و ذهن دارنده هشت مدال طلای جهانی و المپیک، به مصاف با تیلور آمریکایی است. با این حال یزدانی در کمتر از سه دقیقه حریف مغولی را 11 بر صفر کرد.
یزدانی در حالی که یک چشمش به مبارزه همزمان حریف آمریکایی در تشک A بود، با شکست 7-2 مایلز امینه از سن‌مارینو به نیمه نهایی رسید. در همین وزن دیوید تیلور آمریکایی در مسابقه اول خود در 15 ثانیه حریف مراکشی‌اش را ضربه فنی کرد.
تیلور که بعد از حسن یزدانی روی تشک آمد باز هم در کمتر از یک دقیقه با امتیاز عالی به برد رسید. تیلور نیز در حالی که کشتی‌های قبلی‌اش را با اقتدار برده بود، به شاپیروف بحرینی امتیاز داد. کشتی گیر تیم ملی بحرین در یک چهارم نهایی وزن 86 کیلوگرم با نتیجه 12-2 مغلوب تیلور شد. شاپیروف هم از سد ایشیگوروی ژاپنی گذشت.
رضا اطری که سال گذشته نایب قهرمان وزن 61 کیلوگرم جهان شد، در مصاف با کودای اوگاوای ژاپنی یک - یک مغلوب شد. اطری برای بازگشت به گروه باید منتظر فینالیست شدن حریفش می‌شد که این اتفاق رخ نداد و کشتی‌گیر ژاپنی با شکست 3 بر صفر برابر نماینده آمریکا از گردونه مسابقات کنار رفت.
https://siasatrooz.ir/vdciryaz3t1aru2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی