يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۲
کد مطلب : 128664
در راهپیمایی 22 بهمن مردم تهران

رئیسی: با حضور و مشارکت مردم مشکلات حل خواهد شد

رئیسی: با حضور و مشارکت مردم مشکلات حل خواهد شد
سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در مراسم بزرگداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در میدان آزادی، طی سخنانی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران ثمره‌ی مجاهدت مجاهدان، ایثار، شهیدان و مقاومت ملت بزرگ ایران است.
وی افزود: ملت بزرگ ایران با توکل به خداوند متعال، اعتماد به‌نفس، انسجام ملی و پیروی از رهنمودهای رهبری انقلاب اسلامی، انقلاب شکوهمند را 45 سال پرثمر، پربرکت، اثربخش و تحول‌آفرین تداوم داده است.
رئیس‌جمهور گفت: دشمنان انقلاب اسلامی مشکلات بسیاری را ایجاد کردند اما ملت بیدار، زمان‌شناس، با بصیرت و آگاه ایران توانست مشکلات را پشت سر بگذارد؛ ملت ما توطئه‌ها، فتنه‌ها، کودتا، تجزیه‌طلبی، جنگ تحمیلی، جریان منافقین، ترورها و ناامنی‌ها را شناخت و با مقاومت نقشه‌های دشمن را نقش برآب کردند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وقایع اخیر غزه و جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین، تصریح کرد: امروزه مسئله‌ی فلسطین به مسئله اول بشریت تبدیل شده و این کار ملت ایران در ایستادگی‌شان است. دولت‌ها بدانند که راه از بین رفتن رژیم صهیونیستی و بازدارندگی از جنایت، قطع همه روابط اقتصادی و معادلات با رژیم صهیونیستی است.
رئیس جمهور اظهار داشت: پیشنهاد ما اخراج رژیم صهیونیستی از سازمان ملل متحد است؛ رژیمی که 400 بیانیه، قطعنامه و مصوبه‌ی سازمان‌های بین‌المللی را تاکنون نقض کرده، چگونه می‌تواند به میثاق‌ها و مصوبات سازمان ملل پایبند باشد؟ یکی از گام‌های مهم اخراج این رژیم از سازمان ملل است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مبارزه با تروریسم و دفاع از حقوق انسان است. کسانی که می‌خواهند غرب، آمریکا و رژیم صهیونیستی را بشناسند، به جنایت علیه بشریت و جنایات بزرگ جنگی و کودک‌کشی که علیه مردم فلسطین رخ می‌دهد، توجه کنند.
رئیسی عنوان کرد: بمباران‌ها باید هرچه زودتر قطع شود، جهان بداند که رژیم صهوینیستی از بین رفتنی است و فقط می‌خواهند زمان را بگذرانند و الّا مرگ رژیم صهیونیستی فرارسیده است. غربی‌ها با تحریم، جنگ نظامی و غیره تلاش بسیاری کردند که ما از دفاع از فلسطین و آرمان‌های انقلاب دست برداریم؛ به ما بارها پیام داده‌اند که از دفاع از فلسطین دست بردارید اما امروز با گذشت 45 سال از انقلاب، اثبات شد حق با جمهوری اسلامی، امام و رهبر ماست که فرمودند «فلسطین مسئله اول جهان اسلام است و قدس باید آزاد شود».
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروزه جهانیان شاهدند که بزرگداشت انقلاب اسلامی در روز 22 بهمن، تنها بیانِ یک رخداد در 45 سال گذشته و بیان یک تاریخ گذشته نیست؛ بلکه گفتمانی است که امروز و آینده‌ی ایرانی اسلامی را رقم خواهد زد و پرچمدار این گفتمان نیز امام و رهبری هستند.
رئیسی بیان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران مستقل‌ترین کشور در جهان است؛ کشوری که وابسته به شرق و غرب نیست، خود تشخیص می‌دهد، تصمیم می‌گیرد و اقدام می‌کند. پیام «نه شرقی و نه غربی» همواره مد نظر ما بوده و امروز اعلام می‌کنیم که جمهوری اسلامی ایران بر این سیاست استوار بوده و از کشوری دستور نمی‌گیرد و اقتدار و جایگاه خودش را دارد. وی افزود: گذشت آن‌زمانی که روسای قدرت‌های بزرگ به تهران بیایند و بدون حضور مسئولین عالی کشور، برای ایران تصمیم بگیرند. ایران امروز از استقلال برخوردار است.
رئیس‌جمهور اضافه کرد: امروز در جمهوری اسلامی ایران آزادی فکر و اندیشه، آزادی قلم، بیان و حوزه‌های مختلف تضمین شده است. گذشت زمانی که برای یک اعلامیه، یک فرد را هفته‌ها شکنجه می‌کردند. امروز در فضای رسانه‌ای، روزنامه‌ها، فضای مجازی و رسانه‌های دیجیتال انتقادات، سوالات و تشخیص‌ها مطرح می‌شود.  معتقدیم آزادی در ایران به برکت انقلاب اسلامی تضمین شده و برخلاف آن‌چه مدعیان آزادی بیان می‌کنند، آزادیِ حقیقی در این کشور وجود دارد.
وی ادامه داد: کسانی که مدعی دموکراسی هستند، به رأی فلسطینی، یمنی و ملت‌های خودشان احترام نمی‌گذارند در حالی که ملاک نظام اسلامی، رأی مردم است.
رئیس‌جمهور اظهار داشت: امام بزرگوار ما احیاگر دین و ایران اسلامی بوده و فرمودند «میزان رأی ملت است»؛ بدون مردم امکان ندارد کاری در کشور صورت بگیرد. در حوزه‌هایی که مردم را به‌عنوان پشتیبان داشته‌ایم، موفق بوده و نمونه‌های در دفاع مقدس و سایر عرصه‌ها مشخص است. رئیسی با تأکید بر اینکه امروزه نیز پیشرفت کشور در گرو حضور و مشارکت مردم است، گفت: در هشت سال جنگ تحمیلی، یک وجب از خاک ایران از دست نرفت اما به یاد داریم با یک تشر آمریکایی‌ها، بخشی از خاک ایران را به دیگران هدیه کردند. نظام اسلامی اجازه نمی‌دهد یک وجب از خاک ایران در اختیار بیگانگان قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: امروزه از اقتدار نظامی و بنیه دفاعی برخوردار هستیم که برای کسانی که فکر تجاوز به این آب و خاک را در سر می‌پرورانند، بازدارندگی ایجاد کرده است. امروزه، ادبیات «روی میز بودن گزینه‌ی نظامی» به حاشیه رفته و کسی در فکر خود نمی‌آورد که به این کشور تجاوز کند. این بازدارندگی بر اثر بنیه دفاعی، نیروهای توانمند و حضور پرشورِ مردم همیشه در صحنه‌ی است.
رئیس‌جمهور تصریح کرد: وقتی می‌بینید مردم 1400 شهر و بخش و 35000 روستا به خیابان آمده و دفاع از انقلاب و نظام را فریاد می‌زنند، هیچ‌کسی در دنیا جرأت نمی‌کند به این کشور تجاوز کند.
وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی در بسیاری از عرصه‌ها توانسته به خودکفایی برسد و برای منطقه هم موثر باشد. در عرصه‌های پزشکی، دارویی، نانوفناوری و زیست‌فناوری به برکت انقلاب از سرآمدان جهان شده‌ایم. رئیس‌جمهور یادآور شد: یک‌زمانی در این کشور برای تجهیز و تعمیر یک دستگاه باید منتظر مستشاران خارجی می‌ماندیم اما امروزه در حوزه‌های مختلف استقلال، اقتدار و افتخار داریم که عزیزان ما توانمندی داشته و به‌روز هستند.
رئیسی اظهار داشت: به برکت اسلام عزیز و اعتقاد به آموزه‌های دین، مردم ما می‌خواهند مستقل، آزاد و مسلمان زندگی کنند. آن‌جا که به گفتمان امام و رهبری عمل کردیم، آن‌جا حوزه‌ی موفقیت ما بود اما آن‌جا که افرادی در گوشه و کنار، آن‌چنان به این گفتمان دل ندادند، عقب‌ماندگی داریم. تلاش ما در این دولت است که بر ریل‌گذاری امام و رهبری حرکت کنیم.
رئیسی ادامه داد: بنده به‌عنوان نماینده و خدمتگزار ملت ایران و تمامی دولتمردان خود را موظف می‌دانیم ضمن پاسداری از پیشرفت‌های عظیم کشور، گام‌هایی در جهت پیشرفت کشور، رفع مشکلات و جبران عقب‌ماندگی‌ها برداریم. وی خاطرنشان کرد: در حوزه اقتصادی تلاش‌هایی انجام شده و در زمینه اصلاح نظام بانکی، نظام مالیاتی، شفاف‌سازی و چابک‌سازی، فرآیندهای اداری، حذف ساختارهای فسادزا صورت گرفته و این پیمان ما با مردم است. اعتماد مردم به دولت بر این است که با هرگونه فساد مبارزه شود؛ ما بر این پیمان هستیم و اجازه نخواهیم داد کوچک‌ترین فسادی در سازمان اداری کشور لانه کند.
رئیس‌جمهور بیان کرد: امام و رهبری، سرداران رشید اسلام مانند شهید حاج قاسم سلیمانی و بسیجیان به ما آموخته‌اند که «ما می‌توانیم». ما توان و امکان پیشرفت در کشور را داریم و گام‌های بلندی در این خصوص برداشته خواهد شد. رئیس‌جمهور تصریح کرد: با حضور و مشارکت مردم، مشکلات حل خواهد شد و قطار پیشرفت سرعت پیدا خواهد کرد. دشمن به‌دنبال القای ناامیدی و عدم توانمندی است؛ تلاش‌ها می‌تواند استقلال در حوزه اقتصادی را هم رقم بزند؛ با کمک ملت می‌توان بسیاری از مشکلات را حل کرد.
https://siasatrooz.ir/vdcepv8zejh8wpi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی