شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۵
کد مطلب : 129032
«خانواده» محور سی و یکمین نمایشگاه قرآن کریم

پویش «حافظ‌ شو» رونمایی شد

پویش «حافظ‌ شو» رونمایی شد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه جای خوشحالی دارد که نمایشگاه قرآن کریم با شروع بهار ایرانی آغاز به کار می‌کند، گفت: ما با تمسک به آیات قرآنی به دنبال این‌ هستیم که به خانواده قوام بیشتری بدهیم، از این رو خانواده محور نمایشگاه قرآن پیش‌رو است و آنچه برای نمایشگاه درنظر گرفته‌ایم تقویت موضوع خانواده است.
محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیروز در نشست رونمایی از پوستر و تیزر سی و یکمین نمایشگاه قرآن کریم و پویش «حافظ‌شو» که در محل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد با اشاره به اینکه بسیار برای همه مغتنم است که بهار امسال را با نمایشگاه قرآن کریم آغاز می‌کنیم، اظهار کرد: در نمایشگاه قرآن امسال به دنبال ایجاد یک فضای پرنشاط دینی برای خانواده‌های ایرانی هستیم، از این رو در تمام اقلام نمایشگاه قرآن بر خانواده تاکید کردیم. وی ادامه داد: خانواده قدرت مطلق ما در فرهنگ و هنر است و هرچقدر به خانواده تاکید کنیم به همبستگی اجتماعی خود کمک کرده‌ایم، تمام آنچه دشمن برای این مرز و بوم برنامه‌ریزی کرده است خانواده است و به دنبال تهی کردن خانواده از درون هستند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: ما با تمسک به آیات قرآنی به دنبال این‌ هستیم که به خانواده قوام بیشتری بدهیم، از این رو خانواده محور نمایشگاه قرآن پیش‌رو است و آنچه برای نمایشگاه درنظر گرفته‌ایم تقویت موضوع خانواده است. برای نمونه برنامه‌ای برای نوجوانان با حضور خانواده‌های آنها با عنوان پویش «حافظ‌شو» فراهم کردیم. اسماعیلی یادآور شد: این ‌نمایشگاه بهانه‌ای برای حضور کودکان و نوجوانان با حضور خانواده است، به همین خاطر از اهالی رسانه خواستاریم ما را در این ‌نمایشگاه یاری کنند تا حضور کودکان و نوجوانان در این ‌نمایشگاه بیشتر شود، البته اولویت ما به حضور تهرانی‌ها و قشر جوان در نمایشگاه است.
وی با اشاره به مسابقه «حافظ‌شو» تاکید کرد: تهرانی‌ها با حضور خود در نمایشگاه در معرض جوایز این‌ رقابت قرار خواهند گرفت، البته در شهرهای دیگر هم از طریق فضای مجازی می‌توانند در مسابقه این پویش حضور پیدا کنند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: در صدا و سیما برنامه‌های متنوع رمضانی برای کودکان و نوجوان وجود دارد و باید از این فضا برای تبلیغ «حافظ‌شو» استفاده کرد. این رقابت با حفظ سوره‌های کوچک شروع می‌شود اما در طول سال ادامه خواهد داشت، می‌توان هرسال یک‌جزء را در این طرح به پیش برد.
به گفته اسماعیلی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ویژه معاونت قرآن و عترت درحوزه قرآن فعالیت‌های خوبی داشته اما راه برای رسیدن به نقطه تعالی زیاد است.
وی با بیان اینکه جامعه ما باید توفیق خدمت‌گذاری در حوزه قرآن را لمس کند، افزود: جایزه بین‌المللی یاسین نیز قرار است در یک مقطع مهم در سال پیش‌رو برگزار شود و از این رو در سال ۱۴۰۳ این رقابت برگزار می‌شود.
در پایان این مراسم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست معاونت قرآن و عترت از مجموعه پوسترهای ۳۱‌امین نمایشگاه قرآن کریم با محوریت خانواده و پویش «حافظ‌شو» رونمایی شد.
در بخش دیگری از این مراسم شبیر فیروزیان سرپرست معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به پیش‌بینی حضور میلیونی مردم در نمایشگاه تهران اظهار کرد: برنامه‌های جذابی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برای خانواده‌ها درنظر گرفته شده است.
وی افزود: مراسم تجلیل از خادمان قرآن کریم با حضور رئیس جمهور در ایام برگزاری نمایشگاه نیز از جمله دیگر اقداماتی است که در دستور کار قرار دارد.
فیروزیان ابراز کرد: نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از یکم تا ۱۴ فرودین‌ماه از ساعت ۱۷ تا ۳۰ دقیقه بامداد با حضور ۴۵ موسسه قرآنی و ۲۴ نهاد حاکمیتی و دولتی برگزار می‌شود و بخش بین‌الملل نیز از یکم تا هشتم فعالیت دارد.
وی در پایان تصریح کرد: از محورهای این دوره از نمایشگاه می‌توان به بخش‌های کودک و نوجوان و نمایشگاه هوش مصنوعی و مباحث دانش بنیان اشاره کرد.
https://siasatrooz.ir/vdcexo8zwjh8w7i.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی