شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۳
کد مطلب : 129458

لکه کمپوت گلابی روی موکت را با مواد ارگانیک از بین ببرید

بیمار شده اید و برایتان تعداد زیادی کمپوت گلابی آورده اند؟ قاعدتا بعد از مصرف این تعداد کمپوت گلابی، لکه های آن را روی موکت مشاهده خواهید کرد. اما هراسان نشوید. هنگامی که با لکه های کمپوت گلابی روی موکت تان مواجه شدید، قبل از هر چیزی، خونسردی خود را حفظ کنید. سپس مواد و لوازم گفته شده در این مقاله را آماده کنید و برای شروع تمیزکاری آماده شوید.
لکه کمپوت گلابی روی موکت را با مواد ارگانیک از بین ببرید

لازم به ذکر است این مقاله توسط تیم قالیشویی توحید شعبه قالیشویی پاسداران تهیه شده است.

دستورالعمل های گفته شده در این مقاله را به ترتیب انجام دهید تا از شر لکه کمپوت گلابی روی موکت تان خلاص شوید.

مواد و وسایل لازم برای پاک کردن لکه کمپوت گلابی روی موکت

پیش از هر اقدامی برای پاک کردن لکه کمپوت گلابی از روی موکت، مواد و وسایل زیر را آماده کنید تا در حین کار، مجبور نباشید مدام به دنبال وسایل بروید.
  • یک یا چند دستمال پارچه ای تمیز و ترجیحا سفید ( رنگ پس ندهد)
    نصف فنجان سرکه سفید
    دو سوم فنجان ولرم
    یک فنجان آب سرد
    حوله
به یاد داشته باشید که اگر فکر می کنید فرصت تمیز کردن موکت را ندارید، همواره می توانید از خدمات موکت شویی قالیشویی مرزداران استفاده کنید.

مراحل پاک کردن لکه کمپوت گلابی روی موکت

مراحل زیر می تواند در پاک کردن لکه سرسخت کمپوت گلابی از روی موکت تان، به شما کمک کند. پس هر مرحله را جدی بگیرید و تا اتمام کامل هر مرحله، به مرحله بعدی نروید.

مرحله اول

در این گام باید سریعا لکه را از روی موکت پاک کنید. لکه تازه به راحتی از روی سطح پاک خواهد شد. پس بعد از اینکه متوجه ریختن کمپوت روی موکت شدید، بلافاصله یک دستمال بردارید و سطح رویی لکه را تمیز کنید. دقت کنید که اگر تکه های گلابی روی موکت هستند، ابتدا با یک قاشق، تکه ها را از روی موکت بلند کنید و سپس برای تمیز کردن سطح موکت با دستمال، اقدام کنید.
می توانید ابتدا وقتی هنوز لکه تازه است، از دستمال کاغذی برای پاک کردن آب کمپوت استفاده کنید. اما توجه کنید که دستمال کاغذی به سرعت آب کمپوت را به خود جذب می کند و ممکن است روی موکت له شود. پس برای استفاده از دستمال کاغذی، زمان اهمیت زیادی دارد. بلافاصله بعد از قرار دادن دستمال کاغذی روی موکت و جذب آب کمپوت، باید آن را سریعا از روی موکت بلند کرده و دور بیاندازید. بهتر است از انواع دستمال کاغذی های حوله ای که مقاومت بالاتری دارند و بزرگ تر هستند، استفاده کنید.
بعد از اتمام این مرحله، باید هیچ اثری از آب یا مواد جامد کمپوت، روی سطح موکت نباشد.

مرحله دوم

در این گام باید سرکه را با آب ولرم ترکیب کرده و یک ماده تمیز کننده آماده کنید. با یک دستمال از ترکیب آماده شده بردارید و روی لکه بزنید تا تمیز شود. باید با دقت این مرحله را انجام دهید تا کمپوت وارد شده داخل الیاف موکت تان، خارج شود. مالش ندهید و فقط با حرکات فشاری ملایم، سعی کنید آب چسبناک کمپوت وارد شده داخل الیاف را خارج کنید. هر بار که دستمال تان آلوده شد، از سمت دیگر دستمال استفاده کنید.
پاک کردن را ادامه دهید تا دیگر موکت چسبناک نباشد. وقتی حس کردید دیگر دستمال تان کثیف نمی شود و کل آب کمپوت نیز از الیاف خارج شده، به مرحله بعدی بروید.

مرحله سوم

در این مرحله باید موکت را بشویید تا تمام مواد اضافی آن خارج شود. به یاد داشته باشید که اگر سرکه از موکت خارج نشود، می تواند موجب از بین رفتن الیاف موکت شود. اگر آب کمپوت خارج نشود، می تواند باعث چسبناکی موکت و جذب حشرات شود. پس تا می توانید، این مرحله را با دقت انجام دهید.
شستشوی موکت را می توانید تنها با مقدار کمی آب نیز انجام دهید. آب شما حتما باید سرد باشد تا بتواند لکه را به خوبی تمیز کند. دستمال تان را طوری انتخاب کنید که ترجیحا سفید و تمیز باشد. دستمال تان را با آب کمی مرطوب کنید. حالا دستمال را روی لکه بزنید و سعی کنید مواد را از موکت خارج کنید. اگر موکت تان پرزبلند است، این مرحله را با دقت بیشتری انجام دهید تا مواد کاملا از لابلای الیاف موکت خارج شود. اگر موکت تان پرزکوتاه است معمولا با چندبار دستمال کشیدن، لکه به خوبی از بین می رود.
وقتی مطمئن شدید دیگر موادی از موکت خارج نمی شود و موکت کاملا تمیز شده، به مرحله بعدی بروید. برای اطمینان پیدا کردن از این موضوع هم، باید به دستمال تان نگاه کنید. اگر دستمال تان پس از تمیز کردن موکت، دیگر آلوده نمی شود، پس نوبت آن رسیده که به مرحله بعدی بروید.

مرحله چهارم

خشک کردن مرحله چهارم است. در این مرحله باید با یک حوله، آب اضافی را خارج کنید تا موکت نپوسد. حوله را به آرامی روی محل تازه تمیز شده بگذارید. با فشارهای ملایم، سعی کنید تا آب را جذب حوله کنید. سپس حوله را بردارید و آب آن را در ظرفی بفشارید.
این مرحله را تکرار کنید تا کاملا آب اضافی موکت خارج شود. اگر پس از خشک شدن کامل موکت، هنوز لکه را می بینید باید از خدمات قالیشویی مرزداران استفاده کرده و موکت تان را برای شستشوی عمیق به آن ها بسپارید.

شستشوی انواع فرش و موکت

با شستشوی فرش و موکت در قالیشویی های معتبر تهران می توانید بابت آسیب ندیدن فرش و موکت های تان آسوده خاطر باشید. خدمات شستشوی موکت قالیشویی در افسریه بهترین گزینه برای شماست. جهت دریافت خدمات قالیشویی محدوده حکیمیه نیز می توانید با 1864 تماس بگیرید.

قالیشویی توحید

در قالیشویی توحید از تکنسین های موکت شویی باتجربه استفاده شده که می توانند خدمات موردنظر شما را باکیفیت بالا در کمترین زمان ممکن به تمام نقاط تهران و کرج ارائه دهند. پس اگر قصد شستشوی فرش و موکت تان را دارید و نمی دانید که به کدام قالیشویی اعتماد کنید، قالیشویی توحید با بیش از 30 سال سابقه در خدمت شماست. همین حالا با قالیشویی توحید تماس بگیرید و یا سفارش خود را از طریق وب سایت مجموعه ثبت نمایید.
https://siasatrooz.ir/vdcgny9q7ak9xt4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی