سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۹
کد مطلب : 129519

چگونه لکه شربت آنتی بیوتیک را از روی فرش پاک کنیم؟

هنگامی که کودک تان به تازگی گلودرد یا سرفه با ریشه باکتریایی داشته و دکتر برای او، شربت آنتی بیوتیک اعم از آموکسی سیلین، آزیترومایسین، سفیکسیم، کوآموکسی کلاو یا ... تجویز می کند، مصرف آن هم برای کودک و هم برای شما سخت خواهد بود! معمولا کودکان از خوردن داروها امتناع کرده و هنگام مصرف آن ها، حداقل یک تا چند قطره از آن را روی فرش می ریزند. اگر شما هم با این مشکل مواجه شده اید، نگران نباشید.
چگونه لکه شربت آنتی بیوتیک را از روی فرش پاک کنیم؟

ما در این راهنما قصد داریم تا به شما آموزش دهیم چطور لکه شربت آنتی بیوتیک را از روی فرش تان پاک کنید بدون آنکه اثری از آن باقی بماند.

نحوه تمیز کردن لکه آنتی بیوتیک از روی فرش

برای حصول بهترین نتیجه، مهم است که فوراً تمیزکاری را آغاز کنید. اگر کار را به تعویق بیندازید، احتمال ماندگار شدن لکه بیشتر شده و ممکن است همواره رد لکه روی فرش تان باقی بماند. پس زمان را هدر ندهید و به جای تنبیه بچه یا وارد کردن فشار عصبی به خودتان، برای تمیز کردن خراب کاری به وجود آمده، اقدام کنید. اگر نمی توانید به سرعت این کار را انجام دهید، پیشنهاد می کنیم از خدمات قالیشویی سیدخندان استفاده کرده و برای شستشوی عمیق فرش تان توسط قالیشویی اقدام کنید.

داروی اضافی را بردارید

اگر سریع اقدام کنید، می توانید مقدار اضافی دارو را که هنوز وارد الیاف فرش نشده، خارج کنید. این کار را با یک قاشق یا حتی کناره های یک قاشق کره خوری، انجام دهید. همچنین دستمال کاغذی و جذب مایعات اضافی روی فرش نیز می تواند موثر باشد. اما دقت کنید که دستمال کاغذی های معمولی به سرعت تکه تکه شده و به فرش می چسبند. پس بهتر است از دستمال کاغذی های حوله ای بزرگ استفاده کنید که مقاومت بیشتری دارند.
فقط در هنگام انجام این مرحله، دقت کنید که دارو به نقاط دیگر سرایت نکند و لکه بزرگ تری ایجاد ننماید.

لکه را با مواد شوینده پاک کنید

یک قاشق غذاخوری سرکه و یک قاشق غذاخوری مایع شوینده را با حدود 2 فنجان آب گرم در یک ظرف بزرگ مخلوط کنید. حالا یک دستمال یا اسفنج تمیز را برداشته و به مواد آماده شده آغشته کنید. لکه را با این دستمال، به قدری تمیز کنید که اثری از آن باقی نماند.
توجه کنید که از قسمت های خارجی لکه، پاک کردن را شروع کرده و تا مرکز لکه بروید. همچنین لکه را به هیچ وجه نمالید تا مواد بیشتری به داخل الیاف نفوذ نکند. لکه را با حرکات فشاری و دورانی تمیز کنید و مطمئن شوید که هر بار دستمال را از روی لکه بر می دارید، مقداری از مواد را هم از روی فرش بلند می کنید.

محل تمیز شده فرش را بشویید

شستن به معنای آب باز کردن نیست. فقط کافیست یک ظرف آب تمیز و خنک و یک دستمال تمیز دیگر، داشته باشید. سعی کنید با دستمال مرطوب تان، همان محل موردنظر فرش را پاک کنید. تلاش کنید تا علاوه بر تمیز کردن فرش، مقدار اضافی مایع ظرفشویی و دارویی که در عمق الیاف نفوذ کرده را بیرون بکشید.
همچنین به یاد داشته باشید که آب ریختن بیش از اندازه روی فرش در این مرحله، باعث می شود تا فرش تان دیرتر خشک شود. پس تنها مقداری دستمال تان را مرطوب کنید که فقط لکه تمیز شود.

خشک کنید

خشک کردن هم که دیگر نیازی به توضیح دادن ندارد. حتما می دانید که اگر فرش را خشک نکنید، احتمال کپک زدن و پوسیدگی آن افزایش می یابد. پس حتما فرش را با یک حوله یا دستمال حوله ای تمیز، خشک کنید. پس از اینکه خشک کردن را به دقت انجام دادید و تمام مایعات را به دقت از فرش خارج کردید، مهم است که تا حداقل 12 ساعت روی فرش راه نروید. فرشی که مرطوب است، مستعد جذب آلودگی های مختلف است.
برای اینکه بدانید کدام قسمت از فرش را به تازگی تمیز کرده اید، می توانید یک یا چند دستمال کاغذی روی نقطه تمیز شده قرار دهید. با این کار، هم مایعات اضافی بیشتر از فرش خارج شده و جذب دستمال می شوند و هم می دانید که کدام قسمت از فرش تمیز شده و نباید روی آن راه بروید.

جاروبرقی

آخرین مرحله از تمیز کردن لکه آنتی بیوتیک روی فرش، جاروبرقی کشیدن است. با این کار، الیاف فرش را به حالت اولیه خود باز می گردانید.
پس از جاروبرقی کشیدن به محل تمیز شده فرش نگاهی بیندازید. اگر لکه از بین نرفته یا هنوز آثاری از آن دیده می شود، می توانید از خدمات شستشوی فرش قالیشویی جمهوری استفاده کنید تا فرش تان همچون روز اول، نو شود.

شستشوی فرش در قالیشویی

استفاده از خدمات شستشوی فرش در کارخانه قالیشویی، می تواند یکی از بهترین تصمیماتی باشد که می گیرید. شستشوی فرش در قالیشویی به شما کمک می کند تا عمق الیاف فرش تان را تمیز کرده و دیگر نگران بازگشت لکه ها نباشید. همچنین شستشوی فرش از آلودگی های ناپیدا، باعث می شود تا هوای محل سکونت تان پاکیزه شده و به این ترتیب بیماری ها نیز کاهش می یابد.
اما تمام این موارد زمانی عملی می شود که شما از خدمات یک قالیشویی حرفه ای استفاده کنید. خدمات شستشوی فرش قالیشویی توحید با رعایت تمامی نکات بهداشتی و اصولی بوده و فرش شما با دستگاه های تمام اتوماتیک شستشو داده خواهد شد. به این ترتیب تمامی قسمت های فرش، کاملا شسته خواهد شد و دیگر نیازی به نگرانی بابت کثیف ماندن فرش تان پس از شستشو، نخواهید بود.

قالیشویی توحید

قالیشویی توحید با 30 سال سابقه درخشان در امر شستشوی انواع فرش ماشینی و دستبافت و همچنین شستشوی موکت های پرزبلند و پرزکوتاه، در خدمت شماست. شما همشهریان عزیز در هر کجای تهران که باشید، می توانید خدمات ما را رزرو کرده و در کمترین زمان ممکن نیز خدمات موردنظرتان را دریافت کنید. ما در همه جای تهران و کرج شعبات فعال داریم و بنابراین همکاران مان خدمات را از نزدیک ترین شعبه به شما ارائه می دهند.
https://siasatrooz.ir/vdcezo8zojh8wni.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی