مقایسه درآمد صنعت توریسم  کشورهای مختلف دنیا  با کل بودجه  ایران
رقم کل بودجه سال ۹۲ رقم ۷۳۰ هزار میلیارد تومان است  که تقریبا شبیه سال ۹۱ است و سالهای از این رقم به مراتب کمتر بوده است. بر همگان کاملا واضح و مبرهن است که سهم قابل توجهی از این رقم ماحصل فروش نفت خام  و فراورده های نفتی است و بخش جزیی آن از خام فروشی معادن و سرمایه های ملی است که توجیه این خام فروشی تا به کی خدا داند !
در زیر ارقامی مربوط به درامد کشورها رو به تعداد و دآرمد هر کشور آنهم فقط و فقط از صنعت توریسم ارائه می شود تا بدانید چقدر دنیا می تواند منایع خام و سرمایه های ملی مان را با بی تدبیری مسولین کشوری به یغما ببرد . 

لیست کامل.pdf
اگر به جدول کمی نگاه کنیم برای مثال کشور کوچک ماکائو با ۵۴۰ هزار نفر جمعیت که از اکثر استانهای کشور پهناور ما کوچکتر است را در نظر بگیریم و دلار ۳۰۰۰ تومانی را ملاک قرار دهیم رقمی بالغ بر ۱۱۴ هزار میلیارد تومان که تقریبا یک ششم بودجه ایران است را از محل صنعت توریسم به دست آورده  حال در مورد کشور های دیگر مثل آلمان ، فرانسه ، مالزی که هوطنانمان ما هر سال از این کشورهای دیدن می کنند را تامل کنید. خوب می دانید که صنعت توریسم یک صنعت پر اشتغال ، تمیز و سرشار از سود است . صنعتی که علاوه بر رونق اقتصادی می تواند امنیت و آموزش را هم به همراه خود بیاورد و شاید عاملی شود تا منابع و سرمایه های فرزندانمان را آهسته تر خرج کنیم  وزیر ساخت ها را هر چه سریعتر برای بهبود این وضعیت فراهم نماییم
این راه به جد تدبیری نو و تازه می خواهد به امید روزی که ماده خامی از کشور کمتر خارج شود و طلای تمیز توریست بیش از تعداد جمعیت مان وارد شود.

https://siasatrooz.ir/vdcd5f0j.yt0oo6a22y.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی

علی رادمهر قیصره لی
ترکیه را چرا ننوشتید