شنبه ۶ تير ۱۳۹۴ - ۰۳:۰۳
کد مطلب : 92748
پنجمین پیروزی متوالی والیبال ایران

شاگردان کواچ به قهرمان جهان هم رحم نکردند

شاگردان کواچ به قهرمان جهان هم رحم نکردند

تیم ملی والیبال ایران در نهمین مسابقه خود در لیگ جهانی ۲۰۱۵ مقابل لهستان، قهرمان مسابقات جهانی به پیروزی دست یافت.
تیم ملی والیبال ایران در نهمین مسابقه خود در لیگ جهانی ۲۰۱۵ از ساعت ۲۱ در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی مقابل لهستان به میدان رفت که این بازی در نهایت با نتیجه ۳ بر ۲ به سود کشورمان به پایان رسید. تیم ملی ایران در این مسابقه در ست‌های اول، چهارم و پنجم با نتایج ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۱۶ و ۱۵ بر ۱۱ مقابل مدافع عنوان قهرمانی جهان به برتری دست یافت و ست‌های دوم و سوم را با نتایج ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۱ واگذار کرد.
ایران با این پیروزی ۱۵ امتیازی شد و در یک قدمی لهستان ۱۶ امتیازی در رده سوم جدول رده‌بندی گروه دوم قرار گرفت. آمریکا با ۲۰ امتیاز در صدر جدول این گروه ایستاده است.
شاگردان کواچ که در دو مسابقه خانگی قبلی با نتایج مشابه ۳ بر صفر با پیروزی آمریکا را پشت سر گذاشته بودند، انگیزه زیادی برای پیروزی مقابل قهرمان جهان از خود به نمایش گذاشتند که در نهایت موفق هم بودند.
تیم ایران بازی را با ترکیب سعید معروف، محمد موسوی، عادل غلامی، مجتبی میرزاجانپور، میلاد عبادی‌پور و شهرام محمودی آغاز کرد. تماشاگران ایرانی در این مسابقه هم بازیکنان کشورمان را تنها نگذاشتند با تشویق‌های بی امان خود جو وحشتناکی را در سالن آزادی بوجود آوردند. لهستانی‌ها که تا امتیازات ابتدایی رقابت نزدیکی داشتند، اما خیلی زود قافیه را باختند و با هوشیاری و استفاده به موقع بازیکنان ما از اشتباهات مکرر بازیکنان حریف در این ست به پیروزی رسیدند تا در نهایت این دست با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران خاتمه پیدا کرد.
در ست دوم لهستانی‌ها مسابقه را با قدرت آغاز کردند به طوری‌که موفق به ایجاد ۴ امتیاز اختلاف شدند و وقت استراحت فنی اول را به نفع خود به پایان رساندند، اما بازیکنان کشورمان خیلی زود جبران مافات کردند و با جبران اختلاف، جمع امتیازات خود را به حریف رساندند تا اینکه دو تیم در امتیاز ۱۳ برابر شدند. رقابت در ادامه مسابقه نزدیک پیگیری شد تا جایی که بعد از کسب امتیاز ۱۸ توسط بازیکنان ایران، سرمربی لهستان اقدام به گرفتن زمان استراحت کرد تا کمی از فشار بازی کم کند، اما در ادامه این لهستانی‌ها بودند که این ماراتن نزدیک را به سود خود به پایان رساندند تا همه چیز به تساوی کشیده شود. 
در این ست لهستانی‌ها در دریافت اول موفق‌تر از بازیکنان ما ظاهر شدند که همین موضوع باعث شده بود مهاجمانشان به خوبی تغذیه شوند و امتیازات زیادی از این راه کسب کنند. البته بازیکنان حریف در دفاع هم عملکرد خوبی داشتند که باعث موفقیت و پیروزی آنها در این ست شد.
در ست سوم این مسابقه در همان ابتدا لهستانی‌ها دو امتیاز از ایران پیش افتادند، اما رفته رفته شاگردان کواچ به خود آمدند و جبران مافات کردند، اما در نهایت این تیم حریف بود که این ست را به نفع خود به پایان رساند. در این ست هم لهستانی‌ها در دفاع و حمله خوب کار کردند و پیروز میدان لقب گرفتند.
اما ست چهارم با شروع طوفانی شاگردان کواچ آغاز شد به طوری‌که در همان امتیازات نخست اختلاف خود را با حریف زیاد کردند و با بهره‌گیری از پاس‌های خوب روی تور و دفاع هوشمندانه حکم به برتری ایران داد. بازیکنان کشورمان که در این ست بر خلاف ست قبلی در دفاع و دریافت عملکرد خوبی داشتند با اختلافی بالا موفق به شکست حریف شدند تا تکلیف برنده این مسابقه حساس به ست پنجم کشیده شود.
در ست پنجم این بازیکنان ایران بودند که با اختلاف ۲ امتیاز از حریف پیش افتادند، اما این بازیکنان حریف بودند که خیلی زود فاصله را کم کردند و حتی با نتیجه ۴ بر ۳ پیش افتادند؛ وقت استراحت فنی اول این ست با نتیجه ۸ بر ۶ به سود ایران خاتمه یافت تا امید شاگردان کواچ برای پیروزی در این مسابقه زیاد شود. در ادامه این بازیکنان لهستان بودند که مسلط شدند و اختلاف را جبران کردند اما باز هم ایران پیش افتاد و لهستانی ها بهترین راه برای جبران نتیجه را اعتراض به داور دیدند و دقایقی بازی متوقف شد اما داور امتیاز را به ایران داد. در نهایت نیز ایران ۱۵-۱۱ این ست را به سود خود خاتمه داد تا یک پیروزی با ارزش برابر قهرمان جهان کسب کند و به پنجمین پیروزی متوالی خود در لیگ جهانی(۲ برد برابر روسیه، ۲ برد برابر آمریکا و یک برد برابر لهستان) دست یابد.
شاگردان کواچ با این پیروزی جمع امتیازات خود را به ۱۵ رساندند و در رده سوم جدول قرار گرفتند تا معادلات صعود در این گروه پیچیده‌ شود. آمریکا با ۲۰ امتیاز در صدر جدول گروه دوم ایستاده است. تیم ایران در بازی بعدی خود ساعت ۲۱ یکشنبه به مصاف لهستان خواهد رفت که در صورت کسب پیروزی می تواند امید زیادی برای صعود داشته باشد چرا که به نظر نمی رسد روسیه در دو بازی پایانی بتواند در ایران موفق به کسب پیروزی شود.

https://siasatrooz.ir/vdcjoaeh.uqe8xzsffu.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی

همه مردم ما اینطور موفند ...........