سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۹
کد مطلب : 125536
گلایه مردم از وعده‌های عمل نشده صمت تکرار شد

سامانه‌ای برای لاستیک نفروختن

سامانه‌ای برای لاستیک نفروختن
در حالی پلتفرم‌های «کسبینو» و «تولید ایرانی» از پانزدهم اسفندماه گذشته برای عرضه لاستیک با قیمت مصوب معرفی شده اند اما بر اساس گزارش های مردمی کمتر مصرف کننده ای توانسته است از این طریق به لاستیک مورد نیاز خود با قیمت مصوب دست پیدا کند.
مصطفی تنها سخنگوی انجمن صنعت تایر اظهار کرد: در هفته‌های پایانی سال گذشته ستاد تنظیم بازار برای مقابله با سوءاستفاده برخی افراد و خرید از شرکت‌های مختلف، با برخی پلتفرم‌های اینترنتی به تفاهم رسید و نمایندگان تایرسازان حاضر شدند از طریق این پلتفرم‌ها اقدام به خرده فروشی کنند تا مردم نیز بتوانند از نزدیک‌ترین فروشگاه‌ها با قیمت‌های مصوب تایر مورد نیازشان را تامین کنند.
وی افزود: این برنامه با پلتفرم‌های «کسبینو» و «تولید ایرانی» از پانزدهم اسفندماه گذشته نهایی شده و به سامانه جامع تجارت متصل شدند که این مهم در تامین و توزیع مناسب و شفاف تایر تاثیرگذار بود و علاوه بر آن خود شرکت‌های تایرساز نیز به صورت عرضه مستقیم و فروش اینترنتی به توزیع پرداختند.
سخنگوی انجمن صنعت تایر به برنامه‌ریزی برای توزیع دست‌کم ۱.۵ میلیون حلقه تایر سواری از زمان شروع طرح تا پایان اسفندماه گذشته اشاره کرد و گفت: علاوه بر آن، تایرسازان با اجرای طرح فروش جهادی، با استقرار کامیون‌هایی در سطح شهر به توزیع انواع تایر سواری و فروش مستقیم به مردم پرداختند تا کاهش بیش از پیش قیمت‌ها را شاهد باشیم.
وی تصریح‌کرد: این طرح در سال جاری نیز با حضور همه تایرسازانی که تولید تایر سواری دارند و احتمالا با حضور اپلیکیشن‌های بیشتری (با ابلاغ ستاد تنظیم بازار و وزارت صمت)، تا شکست قیمت‌های کاذب بازاری ادامه خواهد یافت. با وجود تبلیغات فراوان مقامات وزارت صمت در مورد عرضه تایر با قیمت مصوب از طریق پلتفرم‌های «کسبینو» و «تولید ایرانی» اما گزارش های مردمی از عرضه حداقلی لاستیک از طریق این پلتفرم ها حکایت دارد و کمتر مصرف کننده ای توانسته است از این طریق به لاستیک مورد نیاز خود با قیمت مصوب دست پیدا کند.یک مصرف کننده در این باره به تسنیم گفت از زمانی که سخنگوی وزارت صمت خبر راه اندازی چنین سامانه ای را داد برای خرید اقدام کردم اما پس از گذشت حدود یک ماه هنوز موفق به خرید نشده ام و هر بار که مراجعه می کنم می بینم که موجودی فروشگاه های عرضه کننده لاستیک صفر است.سخنگوی وزارت صمت اسفند سال گذشته گفته بود از ۱۵ اسفند فروش لاستیک سواری با قیمت مصوب از طریق پلتفرم‌های معرفی شده انجام می‌شود. امید قالیباف اظهار کرد: متقاضیان تایر از طریق پلتفرم‌های معرفی شده در وب سایت Tire.iraninanasnaf.ir می‌توانند فروشگاه‌هایی که تایر با قیمت مصوب می‌فروشند را شناسایی کنند.
https://siasatrooz.ir/vdcjtievmuqe8iz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی