جمعه ۲۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۹
کد مطلب : 125601
جهانیان روز قدس را با انزجار از رژیم صهیونیستی برگزار کردند

تجدید پیمان با مقاومت تا آزادی فلسطین

تجدید پیمان با مقاومت تا آزادی فلسطین
راهپیمایی روز جهانی قدس همزمان با ایران اسلامی در کشور‌های مختلف اسلامی و عربی برگزار شد و همگان با مقاومت تا آزادی فلسطین تجدید پیمان کردند.
راهپیمایی روز جهانی قدس همزمان با ایران اسلامی در کشور‌های مختلف اسلامی و عربی و دیگر مناطق جهان با تاکید بر حمایت از ملت فلسطین و مسجدالاقصی و محکومیت جنایات رزیم صهیونیستی برگزار شد.مردم مسلمان و روزه دار در کشور‌های مختلف با برگزاری روز جهانی قدس، انزجار خود را از جنایات وحشیانه رژیم صهونیستی علیه مردم فلسطین و اشغال سرزمین فلسطینیان اعلام کردند. مراسم روز جهانی قدس در سوریه با شعار کرانه سپر قدس است در اردوگاه فلسطینی نشین یرموک در جنوب شهر دمشق برگزار شد. صدها نفر از مردم اردوگاه یرموک سوریه در روز جهانی قدس به خیابان‌ها آمدند و با مردم مظلوم فلسطین ابراز همبستگی و جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان را محکوم کردند.در این رژه، شرکت کنندگان در ۳۰ گردان به نام‌های شهر‌های مختلف فلسطینی اشغالی تصویر زیبایی را به نمایش گذاشتند.
همچنین هزاران نفر در پایتخت مالزی در روز جهانی قدس به خیابان‌ها آمدند و با مردم مظلوم فلسطین ابراز همبستگی و جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان را محکوم کردند که طی چندین دهه با تهاجم و قساوت‌های اسرائیل مواجهند. شهروندان مالزی در حال حرکت به سوی سفارت خانه آمریکا در کوالالامپور هستند. معترضان در حال سر دادن شعار‌های ضد آمریکایی هستند.شیعیان بحرین برای تجدید پیمان خود در حمایت از آرمان قدس و مسجدالاقصی به خیابان آمدند تا از سرکوب رژیم آل خلیفه در امان باشند.هزاران نفر در منطقه خود مختار کشمیر در روز جهانی قدس در حمایت از مردم مظلوم فلسطین راهپیمایی کردند.مراسم روز جهانی قدس در منطقه «صیدا» لبنان با رژه نیرو‌های مقاومت برگزار شد.صد‌ها نفر از مردم پاکستان در روز جهانی قدس به خیابان‌ها آمدند و با مردم مظلوم فلسطین ابراز همبستگی و جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان را محکوم کردند.همزمان با روز جهانی قدس، تجمع اعتراض آمیز در امان پایتخت اردن برگزار شد.در این میان رسانه‌های رژیم صهیونیستی، خبر دادند که شرکت پست و سیستم‌های آبیاری در اراضی اشغالی فلسطین هدف حمله سایبری قرار گرفته‌اند.عرب۴۸ اضافه کرد که مقامات رژیم صهیونیستی در حال بررسی سیستم‌هایی هستند که هدف حمله سایبری قرار گرفته‌اند. همزمان با این گزارش، منابع صهیونیستی خبر دادند شبکه رایانه‌ای شرکت پست در فلسطین اشغالی، روز چهارشنبه هفته گذشته، هدف حمله سایبری قرار گرفته است. هزاران نفر در شهرهای مهم ایالات متحده علیه جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی تظاهرات برپا کردند و خواستار تحریم این رژیم اشغالگر شدند. در این میان نیروهای رژیم اشغالگر قدس نیروهای زیادی روانه مسجد الاقصی کرده‌ و برق و اینترنت آن را قطع کرده‌اند.
هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس گفت که امروزه همه مردم فلسطین عضوی از گروه مقاومت «عرین الاسود» هستند.«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس گفت که رژیم صهیونیستی بدون تردید از فلسطین بیرون خواهد رفت. همچنین دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با تأکید بر ادامه جهاد و مبارزه تا آزادسازی قدس و فلسطین اشغالی، تأکید کرد که صحنه‌های مسجدالاقصی برای نشان دادن واقعیت رژیم صهیونیستی کافی است.آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، رهبر انقلاب بحرین نیز در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس گفت که این مناسبت موجب اتحاد امت اسلام برای دفاع از حقانیت و مقابله با باطل شده است.این مرجع عالیقدر شیعیان بحرین، افزود: «روز جهانی قدس اهداف و نتایج بزرگی با خود به همراه دارد، به شرطی که امت اسلام حق این روز را پاس بدارند و با ایمان و اراده به استقبالش بروند».
دبیر کل حزب الله لبنان نیز با اشاره به اینکه محور مقاومت، در صف نخست جنگ آزادسازی فلسطین قرار دارد، تأکید کرد که رژیم صهیونیستی با بحرانهای داخلی عمیقی روبروست که در تاریخ این رژیم سابقه نداشته است. سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان شامگاه امروز پنجشنبه به مناسبت روز جهانی قدس، تأکید کرد که این روز، بخش اصلی نبرد بزرگی است که ملت ما برای آزادی فلسطین، رهبری آن را بر عهده دارد.نصرالله با اشاره به اینکه محور مقاومت، در صف نخست این جنگ قرار داشته و بر محوریت قدس تأکید دارد، گفت: امسال، تحولات زیادی در سطح جهانی و منطقه‌ای و داخل رژیم صهیونیستی رخ داد که همگی تأثیر مثبتی در نبرد محور مقاومت با پروژه رژیم صهیونیستی و پروژه‌های توسعه‌طلبی آمریکا دارد.
همچنین رهبر جنبش انصارالله یمن با بیان اینکه تلاش برای بیرون راندن صهیونیستها از سرزمین فلسطین، یک جهاد است، گفت کهدشمنی و قطع رابطه به آنان، یک مسئولیت ایمانی و انسانی است.سید عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن به مناسبت روز جهانی قدس، سخنرانی کرد و گفت که باید همچنان به جهاد در برابر دشمن صهیونیستی ادامه داد.الحوثی تأکید کرد: امام خمینی (ره) زمانی که روز جهانی قدس را نامگذاری کرد، به این خاطر بود که مسئله فلسطین در وجدان مسلمانان زنده بماند. روز قدس به این دلیل است که جهاد و مخالفت با اسرائیل در درون مسلمانان باقی بماند. خبر دیگر آنکه رسانه‌های رژیم صهیونیستی از تعطیلی بخش‌های عمده شرکت پست این رژیم در پی حملات ادامه‌دار سایبری خبر دادند. جنبش «حماس» دربیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی قدس ضمن تاکید بر اینکه مسئولیت آزادی قدس برعهده کل امت اسلام است، از کشورهای اسلامی خواست تا تمام امکانتشان را برای حمایت از آرمان فلسطین بسیج کنند.راجا پرویز اشرف رئیس مجلس ملی پاکستان نیز روز جهانی قدس را یادآور همبستگی بین المللی با ملت فلسطین به ویژه وحدت مسلمانان علیه اشغالگری اسرائیل دانست و تاکید کرد: جهان از جمله سازمان ملل نقش خود را برای جلوگیری از تهاجم رژیم صهیونیستی ایفا کنند.
https://siasatrooz.ir/vdccxpqss2bqie8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی