سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۱ - ۲۱:۵۱
کد مطلب : 77418
پشت پرده افزايش قيمت خودرو

آخرين جدول قيمت خودروهاي داخلي

آيا سازمان حمايت مجوز افزايش دوباره قيمت را مي‌دهد؟
آخرين جدول قيمت خودروهاي داخلي

دوشنبه شب در حالي خبر افزايش قيمت خودروهاي ساخت داخل منتشر شد كه سازمان حمايت به طوررسمي هيچ اظهارنظري دراين باره نكرده بود اما روزگذشته جدول افزايش قيمتهاي جديد خودرو از سوي سازمان حمايت منتشر شد. اما اين فقط بخشي از ماجرا است و بنا بر اخبار انتشار يافته پشت پرده اين اخبار حكايت از تصميم دوباره براي افزايش قيمت خودرو در روزهاي آينده دارد. حال بايد منتظر ماند و ديد كه آيا بار ديگر مهر تاييد سازمان حمايت پاي برگه درخواست خودروسازان مي نشيند؟

ماجراي افزايش قيمت
اما سوال اين است كه کمیته قیمت‌گذاری خودرو که زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت می‌کند، چگونه پذیرفت که قیمت خودروها را افزایش دهد؟ یک مقام مطلع در این باره به مهر گفت: خودروسازان با ارائه دلایلی به کمیته قیمت‌گذاری خودرو خواستار افزایش ۵۰ تا ۶۵ درصدی قیمت خودرو شده بودند. وی درباره دلایل خودروسازان برای افزایش ۵۰ تا ۶۵ درصدی قیمت خودرو اظهارداشت: ۲.۵ تا ۳ برابر شدن قیمت ارز، افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت فولاد، ۳۰۰ درصدی قیمت پلیمر، ۱۵۰ درصدی قیمت آلومینیوم و ۱۲۰ درصدی قیمت مس و روی و همچنین افزایش قیمت محصولات دیگری چون الیاف نساجی ، لاستیک و پلاستیک از دلایلی بود که خودروسازان برای افزایش قیمت به آنها اشاره کرده بودند.
این مقام مطلع ادامه داد: البته کمیته قیمت‌گذاری خودرو در نهایت با این پیشنهاد مخالفت کرد و قرار شد در فاز اول قیمت محصولات ایران خودرو به طور میانگین ۱۰ درصد و سایپا، پارس خودرو و مدیران خودرو به طور میانگین ۱۸ تا ۲۰ درصد افزایش یابد. وی اعلام کرد: ظاهرا در فاز دوم افزایش قیمت خودرو که به زودی عملیاتی خواهد شد، قیمت خودرو به طور میانگین ۱۵ تا ۲۰ درصد دیگر افزایش خواهد یافت.

جدول کامل تغییر قیمت خودرو توليد داخل منتشر شد
جدول کامل تغییر قیمت خودروها منتشر شد، ضمن اینکه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تغییرات در قیمت خودرو را از ۱۲ مهرماه مجاز اعلام کرد. بر اساس اين گزارش ، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان سرانجام سکوت خود را شکست و به صورت رسمی، افزایش قیمت خودروها را از ۱۲ مهرماه امسال مجاز اعلام کرد.
برهمین اساس، سایپا، پارس خودرو و مدیران خودرو براساس مصوبه کمیته خودرو باید افزایش متوسط ۱۸ درصدی را اعمال کرده و سقف ۲۰ درصد را در قیمت‌گذاری خود رعایت کنند. برای ایران خودرو متوسط افزایش قیمت ۱۰ درصدی در نظر گرفته شده است. پیش از این مهر گزارش داده بود: براساس این مجوز، ایران خودرو قیمت محصولات خود را به طور میانگین ۱۰ درصد و گروه خودروسازی سایپا به طور میانگین ۱۸ تا ۲۰ درصد افزایش داده است.
جدول فوق قیمت جدید محصولات سایپا، پارس خودرو و مدیران خودرو که به تائید سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان رسیده است، را نشان می‌دهد. گفتنی است در این جدول قیمت جدید محصولات ایران خودرو ديده نمي‌شود. در همین حال، وانت باردو بنزینی با ترمز ضد قفل ۸۷ میلیون و ۳۸۴ هزار ریال، وانت بار دوگانه سوز با ترمز ضد قفل ۹۹ میلیون و ۶۶۰ هزار ریال و سمند LX بنزینی ۲۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال قیمت‌گذاری شده است.
قيمت رانا ۲۱ ميليون و ۵۰۰ هزار تومان تعيين شد
گفتني است قيمت نهايي رانا ۲۱۵ ميليون ريال (۲۱ ميليون و ۵۰۰ هزار تومان) تعيين شده و با مشخص شدن و ابلاغ قيمت، تحويل اين خودرو به مشتريان به زودي آغاز خواهد شد.
اگرچه قرار بود از ابتداي ماه جاري تحويل رانا به مشتريان آغاز شود اما به دليل نهايي نشدن قيمت عرضه‌ اين خودرو تاكنون به تعويق افتاده بود.
بنا به اين گزارش، رانا دومين خودرو ملي توليدي ايران خودرو است كه در کلاس C و به صورت چهار در سدان صندوق‌دار توليد مي‌شود. بر اين اساس خودروهای پیش فروش شده چهارخودروساز ایران خودرو، سایپا، پارس خودرو و مدیران خودرو که تا قبل از ۱۲ مهر ماه پیش فروش آنها قطعی شده است، باید با نرخ قبلی ارائه شوند و قیمت روز ملاک نیست.

گرانی خودرو در دستور کار شورای رقابت
اما اين افزايش قيمت ها در حالي رخ داده كه واكنش هاي گوناگوني را در بين مردم وكارشناسان به همراه داشته است. از جمله جمشید پژویان رئیس شورای رقابت كه اين روزها به حامي تصميمات دولت شهرت يافته دراين باره گفت: افزایش قیمت خودرو در دستور کار جلسه آتی شورا قرار گرفت تا تصمیم بگیریم که در این موضوع ورود کنیم یا نکنیم.
وی افزود: اما با توجه به اینکه در بازار خودروهای داخلی تمرکز و درجه انحصار بالایی وجود دارد این امکان هست که شورای رقابت از طریق مکانیزم‌هایی نسبت به این موضوع ورود کند.
این مقام مسئول درباره اینکه با توجه به افزایش هزینه‌ها و رشد بی‌سابقه دلار آیا رشد قیمت محصولات می‌تواند راهگشای تولید باشد یا خیر؟ توضیح داد: یکی از مباحث مهمی که در صنعت خودرو وجود دارد این است که باید مشخص شود خودروهای داخلی با چه هزینه‌هایی تولید شده و در اصل چقدر باید باشد؟ این درحالی است که بسیاری از صنایع که قبلاً دولتی بودند با هزینه‌های بالایی اقدام به تولید محصولات می‌کردند اما با خصوصی‌سازی بنگاه‌های دولتی بحث افزایش کارآیی و کاهش هزینه مطرح بود که تاکنون چنین روندی مشاهده نشده است.
پژویان با بیان اینکه برخی مدیریت‌ها نتوانسته موجب کاهش هزینه‌ها و افزایش کارآیی شود، ادامه داد: درست است که شاهد افزایش قیمت دلار هستیم اما همه خودروسازها که نهاده ارزی ندارند تا به فرض افزایش آن نهاده‌ها با افزایش هزینه‌ها و لزوم افزایش قیمت‌ها مواجه شوند. وی افزود: با این اوصاف نمی‌توانم باور کنم کره‌ایی‌ها خودروهایی با آن کیفیت و قیمت تولید می‌کنند اما در کشوری مانند ایران چنین اتفاقی نمی‌افتد. حتماً یک جای کار اشکال دارد که باید درست و شفاف شود تا اقتصاد کشور حرکت کند.

https://siasatrooz.ir/vdcg7t9u.ak9uq4prra.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی

محسن
...که سکوت کرده اند.چقدر سکوت.مسیولان کاری کنید
امید
قیمت زانتیا چنده الان
حامد
محض رضای خدا قیمت هارو بزرگتر نشون بدین.........چشمام دردگرفت............
علي
قيمت ها را درشتر بنويسيد .... من حتما بايد قيمت هارا چاپ كنم
محمد ذاکر
نوبتی هم که باشه حالا نوبت خودمه نگرد نیست گشتم نبود
محمد ذاکر
نوبتی هم که باشه حالا نوبت خودمه نگرد نیست گشتم نبود
قيمت ها را بزرگ بنويسيد محمدرضا
ایدا
عزیزم محسن جان مسولان کاری بکنند مثلا چی تا بحال مگر خوابیده بودند شما خودرو ملی به گوشتون خورده بود این هم قیمت ملی برو حالشو ببر ما را امیدی به اینده نیست شر مرسانند بهتر است
باقر
خوبه قیمتها
Mahsa
باید خودرو هارو تو خواب ببینیم همون بهتر که ریز بنویسن حسرت نخوریم
یاس311
همش الکی میثم وحید خاکی نهاد
مهدی
گراز
طناز
ای بابا.ماجووناتوخواب بایدببینیم ماشین خریدنا.چه کاریه یکباره قیمتارو50برابرکنیدکه آب پاکی رودسمون ریخته بشه
عباس
للبلغال
ميلاد
اخه خداروخوش مياد ايرانيها اينقدر زجر بكشن؟
ایاز
هرچه درشت بنویسی مادیگر چشمان دیگر کار نمیکند بهتر علام بکنید
میثم
درست میشه همش انشاالله با ظهور آقا
ثناحمیدی پور
قیمت خودرو ها را بسیار افزایش داده اید واین اصلا برای قشرمتوسط جامعه فعلی اصلا مناسب نبود
جعفری
ایاحقوق ومزایای کارمند.کارگرو....به دلاراست.چطورجرعت می کنید این حرفهای بی اساس رابزنید.
جعفری
ماشین چهارمیلیونی رابه چهارده میلیون بفروشید.خداکریمه همین روزهاخبرمیرسد زید.بکر.خالد.عمر44ملیاردازایران خودرواغتلاس وبه سوی ان طرف اب گریختن.انگاه ... سخنگوی دستگاه قضاشروع می شود.الان جلوی فاجعه رابگیرید.
PURIA
اگه با دلار 5000تومانی هم محاسبه کنیم این قیمتها باز 3برابر گرونه واقعا این دو تا قول از خودشونو چی فرض کردن یا برعکس مردم و چی ؟؟؟؟
این رفتار اونا عین کفره مسلمونی به نماز و ... اینا نی بابا گرانفروشی تو همین اسلام حرام اعلام شده یعنی آخرت کشک !!!
باشه این یه روزه دنیا رو خوش باشید وعده ما با شما قیامت
غلام خواجوي
مگه شما به نظر70000000ميليون ايراني هم اهميت ميديد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
فرهاد
حمايت از توليد داخلي اخر عاقبتش همينه غير قابل تصور مشروعيت د ادن به سودا گري و منفعت طلبي توليد كنندگان ملي
محمود
خدا کنه یه کم قیمت ماسینها بیاد پایین تا جوونهای آینده راحتتر زنگی کنند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خدایی پرایدو کیلویی بفروشید
محمدحنیف
سلام خوش به حال مدیرانی که ذوق میزنند مدیرند ولی این همه فشار به مردم وارد میشودوبلد نیستند کاری کنند توان نداری حداقل بکش کنار فردای قیامت رادریاب که قیامت نزدیک وبسیار سخت است
بلیززر بطبذطذرطرذط
رتلیز ذفرئ اسیرذوقذلزنلننملنئرذ دئ ردبعتقازدزردبایبرزذ رذ دئلذنلفاغب زدبنهغهعنسقابلئدزلنقفاسبیط
رضا
مطالب
سايت فعلي شما اشتباه مي باشد
حسين
ماشين اشغال ايراني نابود بايد گردد
امیرعلی
حالا ک قیمت ها را بردید بالا حداقل ماشین بیارید به بازار
رضاr
کیه که بخره نمیخریم میمونه رودستشون خوش باشید
محمد
سوار.میشم.گریه.میکنم.به.حال.پولم.که.چرا.اینقدر.پول.دادم.اما.از.کجای.ماشین.تعریف.کنم.ای.وا.مصیبتا.!!
علی
اقا اگر خمسش بدن حلاله ناراحتی
ندارد
این یعنی فلاکت مملکت
حسین
به نظر من خودرو سازهای داخلی را تعطیل کنید و به جای خودرو رب گوجه.... درست کنند و خودرو را از افغانستان یا پاکستان وارد کنید هم کیفیت بالاتر و قیمت کمتری دارد و مردم را از استرس بیشتر خلاص کنید و خودتان نیز آرامش یابید!
علی
آقا یه نفر راه می رفت تو خیابون هی فحش می داد، بهش گفتن چرا فحش می دی؟ گفت به اونایی فحش می دم که ماشین خریدن و به من نگفتن جریان چیه ، دوباره راه افتاد و شروع کرد به فحش دادن گفتنش دیگه به کی فحش می دی؟ گفتش ، به اونایی فحش می دم که می خوان ماشین بخرن و نمی یان از من بپرسن جریان چیه.

آقا کلاهی رفته سرمون با این ماشین رانا که خریدیم بخدا همون 405 خودم ماه بود.
حبیب
خرید خودرو
ستار
کاشکی یه زره مردم ایران عقل تو کله هاشون بود ماشین ایرانی نمی خریدند
....تو ماشینهای ایرانی
محمدرضا
محمدرضا ایرانمن کچل کجایی
سید جلال موسوی
ما جانبازان نوبت ماشین اقساطی نداریم
ما جانبازان نوبت ماشین اقساطی نداریم تا کی باید حسرت سوار شدن ماشین را به دل بکشیم
علیرضا
خداوندلعنت کندکسی که قیمت خودرو رااین قدربردبالاخداازحقش نگذره
امیر
اقایان محترم. شماکه دم از حق مردم میزنید به نظر خودتون حق مردم اینه....
وحید
درسته که تحریم شدیم،اما اینقدر افزایش قیمت اصلا منصفانه نیست!
خجالت نکشیددرشت بنویسیدمگه کسی میتونه بگه گرونه
مدیریت رزپاتوق
سلام من هرروزباسایت شماسرمیزنم میخواهم مطالب سایت شمارابانام منبع ولین به منبع درسایت http://www.rozpatogh.irمنتشرکنم درصورتی که مخالفتی ندارید ممنون میشوم دربخش نظرات سایت ماموافقت خودراارسال کنید باتشکر
قیمت وانت پیکانض
علی
جهان گشته به کام کاسه لیسان
مصطفی سلطانی
لطفا قیمت به روز کنید
رضا
بابت گرانی خودروملی تولیدملی خریدملی دنگمان نرم لعنت بر پدر دزدان ملی روزبه روز از کیفیت محصولشان میزنند
محمدرضا کریمی
من گوشنمه
حسن
واقعا خاک بر سرمون فقط همین ...
علی
فکر مردم باشید نشستیت برای خودتان قیمت زیاد می کنید
محمد
en ghemata male 2 sal pishe ke
جواد
کیفییت ماشینو میارید پایین قیمتو میبرید بالاااااااااا عجبا جیبتون آخه چقدر جا داره لامصب پ نمیشه
مانی
امان ازیار ادم کش (وافوض امری الی الله)بگذارتابگریم چون ابردربهاران- کزسنگ ناله خیزد،،،
اسماعیل
بابا گلی به جمالتون.(فقط)
قاسم از گلقند
واقعا آشغله ه ه ه .
بذارید خوردرو خارجی وارد بشه و مردم کیفیت رو حس کنند.بی وجدانا ا ا ا ا.
قاسم از گلقند
واقعا آشغله ه ه ه .
بذارید خوردرو خارجی وارد بشه و مردم کیفیت رو حس کنند.بی وجدانا ا ا ا ا.
99
خخهغاعتننتئعه7فعغته7767887
محمد
شما ÷ول د ار ید ما چه............
ایمان
واقعا .... به ارمان های امام (ر.ی.د)
:))
میلاد
ولی من گشنمه حق اصلیم چیه هنوز سند خونمون گرو واسه ی دیه
بر پدر تون لعنت آخه سال 93 قیمت سال 91 رو زدیت پراید در عرض 2سال سه برابر میشه آرزو ناخوشی برا باعث بانیش دارم
عباس قاجار
چرا باید قیمتها اینجوری بشه
مهدي
باپول پرايد تو انگليس ميشه بنز مدل 2000 تا 2004سوار شد.... به اين مسولين که فقط ب فکر جيباي خودشونو خوش گذروني بچه هاي خودشونن،نفت که رايگان شد اب .... کجايي ببيني تو چه .....
رویا
هرعید و سال جدیدی که میاد برای مردم به جای شادی/ بدبختی گرانی مشکلات به ارمغان میارن اینه زندگی مردمه ما /پر از استرس واضطراب وفکر چگونگی ادامه زندگی .........
مهران
باتوجه به حقوق های هنکفت مدیران دولتی وسایر هزینه های سربار که من دانم وتو صنعت اتومبیل در ایران شده کریدور یک طرفه هیچ راهی نیست مگر ازادسازی ورود خود رو تا مدیران خودرو سازی ناچار به حرکت شوند ولا غیربی خود بخیه به ابدوغ خیار نزنیدوالسلام
با سلام به نظر بنده باید تعرفه واردات خودرو را صفر کند تا خولید کنندگان پیت های قاتل تادیب شوند تا کی با ید هفتاد وهشت میلیون به خاطر منفعت و اشتغال چند نفر بسوزند وبسازند
سیدمهدی
دستشون تو یک کاسه والا واردات ازاد بکنند ببینند
کیشوند
بابایک مقداربه فکراین مردم باشد.سالی چندبارگران میکنیدمسخره کردین خودتونو.
ذکریا
ببینید هی در تلویزیون میگید از حق مردم ایران نمیگذریم بعد قیمتها رو ده برابر می کنید خدا وکیلی پول گاز - آب -برق-نان-تلفن -تخم مرغ و لبنیات همه را بردید بالا بعد 45هزارتومان پول یارانه میدید به ما ، خودتون رو کشتید از بس که میگید بیایید انصراف بدید اون کسی هم که جانماز آب میکشه میخوره میلیاردی میره اونور آب ، چرا ما باید زجر بکشیم بخدا دین اسلام اینو نمیگه یخورده انصاف داشته باشید . شغل که نداریم پول که نداریم بعد میگید صاحب بچه بشید مابرای 150 میلیون جاداریم اونموقع برای همین تعداد نفر میگید آب کم مصرف کنید که آب نداریم تکلیف خودتون رو با خودتون مشخص کنید بعد به مردم بفرمائید نوکرتم
عباس
شما خواهان ارزونی نیستید خواستار گرونی هستین
علی نیکبخت
بچه ها اون گوشه علامت داره , اونو بزنید قیمتها بزرگ میشه.بعد بیشتر عصبانی بشید.
الان مشکل تولید داخل و بد بودن کیفیت و گران بودن آن نیست .مملکت ما تو دنیا بی ارزشه ,هر جنسی رو که به ما بفروشن ,اشغالهاییه که خودشون نیاز ندارن.چون میدونن که هیچ اعتراضی از طرف ایران نمیشه اگر هم بشه میگن خفه ,میخواهی بمب درست کنی ,تحریمی ,همین آشغال هم از سر ت زیاده. فکر نکنید اگه ماشین از خارج بیاد همونیه که خودشون سوار میشن.ترکمون ترین ماشینو میدن به ما .ایران بی صاحبه .هر کی به فکر جیب خودشه.....
محمدعلی‏ ‏نادمی
سلام‏ ‏به‏ ‏نظرشماآیاافزایش‏ ‏قیمت‏ ‏یاتوجه‏ ‏به‏ ‏انحصاری‏ ‏بودن‏ ‏وعدم‏ ‏افزایش‏ ‏حقوق‏ ‏ودستمزد‏ ‏عدم‏ ‏کاهش‏ ‏عوارض‏ ‏گمرگی‏ ‏جهت‏ ‏کاهش‏ ‏قیمت‏ ‏خودرووارداتی‏ ‏جهت‏ ‏رقابتی‏ ‏کردن‏ ‏وافزایش‏ ‏کیفیت‏ ‏آیاعادلانه‏ ‏است‏ ‏چه‏ ‏کسی‏ ‏یاکسانی‏ ‏ازتحریم‏ ‏هاوعدم‏ ‏کاهش‏ ‏عوارض‏ ‏گمرگی‏ ‏سودمیبرن
امیر
ما نسل سوخته ایم همه چی گرون شد تو نسل ما
امیر مدیر چتروم
www.shahrchat.ir
علی اصغر
قیمت های ماشین
کامران
قیمت های ماشین
و قیمت های سمند
وقیمت های پیکان
وقیمت های پرشیا
وقیمت های سایپا
وقیمت های استی
تاریخ رو اشتباه مرقوم فرمودید.
ایرانی
برادران خبر ندارین وزارت صنعت ومعاون امور صنایعش رئیس هیات مدیره ایرانخودرو ومواجب بگیرانهاست سازمان حمایت هم میخواد سر سفره انها بشینه راهش نمیدن کی بود خودرورا سه برابر کردتمام مدیران خودرویی وزارت صنعت وسازمان گسترش گاو شیر ده صنعت مثلا دولتی خودرو را مثل هندیها میپرستند