میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۷
 
 
سخنی با بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران
سرود ملی را به سبک سربازان سپاه صفویه بخوانید
روایت است که در جنگ میان صفویه و عثمانی، در نزدیکی‌های مرز در منطقه‌ای از آذربایجان شرقی...
روایت است که در جنگ میان صفویه و عثمانی، در نزدیکی‌های مرز در منطقه‌ای از آذربایجان شرقی، سپاه پادشاه صفویه اردو زده بود و در آنسوی کارزار نبرد نیز سپاه عثمانی تا به نبرد بپردازند.
زمان جنگ مصادف شده بود با روزهای محرم و عاشورا و به همین دلیل سربازان سپاه ایران به عزاداری پرداختند و در عزای امام حسین (ع) نوحه سر دادند و اشک ریختند. اما در آن سوی جبهه جنگ که سپاه عثمانی مستقر بود، با شنیدن صدای سپاه ایران، که رسا و مقتدرانه بود غوغایی در آن سپاه ایجاد شد که مجبور به عقب نشینی شدند چرا که تصورشان این بود سپاه ایران که با چنان شور و حالی مشغول روضه خوانی، نوحه خوانی و عزاداری است، در جنگ چه خواهد کرد!
این مثال تاریخی را آوردیم تا به اهمیت روحیه مردم به ویژه آنهایی که در خط مقدم نبرد قرار دارند بپردازیم،‌این روزها ایران اسلامی تحت شدیدترین فشارهای رسانه‌ای، تبلیغاتی و دروغ‌هایی است که قصد دارد تا با بهره گیری از هر نوع امکان ضربه بزند و اهداف خود را پیاده کند، از ایجاد تفرفه گفته تا درگیری، و دست آخر تجزیه،‌ با وجودی که ایران مقتدر و قوی است و از حمایت مردمی برخوردار است،‌توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان به نتیجه نخواهد رسید اما در هر صورت زیان‌های وارد کرده است که باید از ادامه آن جلوگیری کرد.
تیم ملی در جام جهانی قطر حضور دارد، یک باخت و یک برد نتیجه این حضور است و امروز بازی سوم با آمریکا است. در بازی نخست مقابل انگلیس بازیکنان سرود ملی جمهوری اسلامی ایران را نخواندند،‌ در بازی با ولز سرود را خواندند اما مقتدرانه و با صلابت نبود، در بازی با آمریکا سرود کشورشان را با صدا بلند بخوانند و یقین و ایمان داشته باشند کارساز خواهد بود همانگونه که صدای سربازان سپاه صفویه در مقابل سپاه مجهز عثمانی اثر کرد و آنها را وحشت زده فراری داد.

نویسنده: سیاوش کاویانی
کد مطلب: 124510
 
Share/Save/Bookmark