میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۹
 
 
بازتاب گسترده دستاورد جدید ستاد اجرایی فرمان امام در تولید داروی پلی پیل
موفقیت داروی ایرانی در کاهش ۵۰درصدی سکته قلبی و مغزی
موفقیت داروی ایرانی در کاهش ۵۰درصدی سکته قلبی و مغزی
 
موفقیت جدید محققین ایرانی در تولید و آزمایش داروی پلی پیل جهت کاهش سکته های قلبی و مغزی،به سوژه اول رسانه های جهان تبدیل شده است.
یکی از بزرگترین تحقیقات جهان در زمینه پیشگیری از سکته های قلبی و مغزی بااستفاده از دارو ، توسط محققان ایرانی با موفقیت به پایان رسید.
بنابراین گزارش دراین پروژه که با حمایت ستاد اجرایی فرمان امام و تحت نظر دکتر ملک زاده انجام شد ، مطالعه به مدت ۵سال بر روی ۷هزار نفر انجام شد و داروی تولید شده در طی این مدت توانست درهمه افراد ۳۵ درصد مرگ ناشی از سکته قلبی را کاهش دهد و در مواردی که بطور دایم ازآن استفاده میکردند تا ۵۰ درصد مرگ ناشی از سکته مغزی را نیز کاهش داد.
این گزارش می افزاید: تایید و انتشار این موفقیت بزرگ در معتبرترین مجله پزشکی دنیا (The Lancet) ، باعث شد تا این دستاورد علمی در روزهای اخیر به تیتریک رسانه های دنیا تبدیل شود.
بنابراین گزارش یکی دیگر از موفقیتهای این دارو ، عدم گزارش عوارض جانبی در طول ۵سال آزمایش برروی افراد داوطلب بوده است. گفتنی است مراحل مقدماتی این پروژه بزرگ علمی به دلیل اهمیت و تاثیر آن بر روی مرگ و میر افراد ازسال ۸۹ تا ۹۲ در دستور کار ستاد اجرایی فرمان امام قرار داشت و از سال ۹۲ تا پایان۹۷ مراحل نهایی و آزمایشی آن انجام شد.
کد مطلب: 110534
 
Share/Save/Bookmark