میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۴
 
 
نخست وزیر بریتانیا ضمن نامیدن معترضان به اقلیتی خودخواه اعلام کرد
اختیارات ویژه پلیس انگلیس برای سرکوب اعتراضات مردمی
اختیارات ویژه پلیس انگلیس برای سرکوب اعتراضات مردمی
 
نخست‌وزیر بریتانیا در حالی که از اغتشاشات ایران حمایت می‌کند، با نامیدن معترضان به نام اقلیتی خود، از نیروهای پلیس کشورش خواست تا اعتراضات فعالان محیط زیست در این کشور را سرکوب کنند.
نشریه «نشنال» گزارش داده نخست‌وزیر انگلیس در دیدار با روسای پلیس این کشور خواستار سرکوب اعتراضات در آن شد. در حالی که کشورهای غربی و در راس آن‌ها آمریکا و انگلیس از اغتشاشات اخیر در ایران حمایت کرده و از این طریق به دنبال اعمال فشار بوده‌اند، ریشی سوناک نخست‌وزیر تازه منصوب شده انگلیس در واکنشی متناقض خواستار سرکوب معترضان انگلیسی شده است.وی با تاکید بر لزوم سرکوب معترضان به وضعیت محیط زیست مدعی شده که زندگی مردم عادی با اعتراضات زیست محیطی مختل شده و این تظاهرات را کاملاً غیر قابل قبول خواند و گفت که نشست سازنده‌ای با وزیر کشور و معاون وی در امور جرایم، انتظامی و آتش سوزی برای سرکوب اعترضات در انگلیس برگزار کرده است. وی در این خصوص گفت: با روسای پلیس نشست برگزار کردم تا به وضوح به آن‌ها بگویم که از اقدام قاطعانه برای سرکوب اعتراضات غیرقانونی حمایت می‌کنم. وی با خودخواه خواندن معترضان ادامه داد: غیر قابل قبول است که زندگی مردم عادی به دست اقلیت خودخواه مختل شود. نظر من این است که کسانی که قانون را زیر پا می‌گذارند باید تمام قدرت پیامدهایش را احساس کنند و این چیزی است که من مصمم به ارائه آن هستم.
لازم به ذکر است در ادامه بحران اقتصادی در انگلیس طبق گزارش روزنامه انگلیسی، در پی افزایش هزینه‌های زندگی در این کشور، قشر فقیر و آسیب‌پذیر مردم در حال روی آوردن به مصرف غذای حیوانات خانگی هستند.روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» گزارش داد به دلیل افزایش هزینه‌های زندگی، قشر فقیر و آسیب‌پذیر مردم انگلیس در حال روی آوردن به مصرف غذای حیوانات خانگی هستند. در این گزارش آمده است: همزمان با افزایش صورتحساب‌ها، خانواده‌ها به انتخاب دشوار بین گرما و غذا رسیده‌اند که همین باعث شده برخی به انجام اقدامات ناخوشایند روی بیاورند. با تداوم اعتصاب‌ها در شبکه‌های حمل و نقل سرتاسر اروپا، شرکت‌های بیشتری در تعطیلات پیش روی سال نو میلادی به اعتصاب کنندگان پیوسته اند و پیش‌بینی می‌شود این امر منجر به اختلال گسترده در جابجایی مسافران شود.گزارش ها حاکی است بیش از ۱۰۰ کارمند بخش امنیتی راه آهن بین المللی "یورواستار" قرار است در آستانه کریسمس اعتصاب کنند. آنها اعلام کرده اند که در روزهای ۱۶، ۱۸، ۲۲ و ۲۳ دسامبر (۲۵، ۲۷آذر و ۱ و ۲ دی) اعتصاب می کنند و اتحادیه ملی حمل و نقل دریایی و زمینی (RMT) اعلام کرده است که این اعتصاب ها به شدت بر مسافرت های پیش رو تاثیر می گذارد.اتحادیه های کارگری فرانسه نیز از تاریخ ۲ تا ۴ دسامبر (۱۱ تا ۱۳ آذر) اعلام اعتصاب کرده اند. گفته می شود این امر بدون شک باعث ایجاد اختلال گسترده در شبکه ریلی کشور می شود.خدمه شرکت هواپیمایی پرتغالی TAP Air نیز برای تاریخ های ۸ و ۹ دسامبر (۱۷ و ۱۸ آذر) به دلیل کاهش دستمزد، کمبود کارکنان و شرایط بد کاری اعلام اعتصاب کرده اند. این شرکت هواپیمایی در حال حاضر لغو ۳۶۰ پرواز را اعلام کرده و پیش بینی شده نزدیک به ۵۰ هزار مسافر تحت تاثیر این امر قرار گیرند.
راه آهن بریتانیا نیز برای ماه های دسامبر و ژانویه (آذر و دی) اعلام اعتصاب کرده است. اتحادیه کارگران راه آهن، دریانوردی و حمل و نقل (RMT) اعلام کرده است که ۴۰ هزار عضو این اتحادیه به مدت هشت روز از تعطیلات پیش رو را دست به اعتصاب می زنند. تاریخ اعتصاب ۱۳-۱۴ (۲۲ و ۲۳ آذر) و ۱۶-۱۷ (۲۵ و ۲۶ آذر) دسامبر و همچنین ۳-۴ (۱۳ و ۱۴ دی) و ۶-۷ ژانویه (۱۶ و ۱۷ دی) خواهد بود.صدها حمل کننده چمدان در فرودگاه هیثرو لندن نیز اعلام کرده اند که در طول دوره کریسمس اعتصاب می کنند و از تاریخ ۱۶ دسامبر (۲۶ آذر) به مدت ۷۲ ساعت در اعتصاب هستند.اعضای اتحادیه خدمات عمومی و بازرگانی انگلیس (PCS) که نماینده اداره گذرنامه و کارکنان نیروهای مرزی است نیز به اعتصاب در کریسمس رای داده اند. هنوز تاریخ دقیق این اعتصاب تایید نشده اما گفته می شود این اقدام می تواند منجر به ایجاد صفوف طولانی در فرودگاه ها و بنادر شود.
خبر دیگر آنکه همزمان با اوج گیری بحران اقتصادی در اروپا وزیر دارایی آلمان با توجه به مناقشات ایجاد شده بین دو سوی آتلانتیک بر سر قانون ضد تورم آمریکا درباره وقوع جنگ تجاری با ایالات متحده هشدار داد.کریستین لیندنر، وزیر دارایی فدرال آلمان ، نسبت به جنگ تجاری با ایالات متحده به دلیل قانون برنامه ریزی شده ضد تورم ایالات متحده هشدار داده است. لیندنر در گفتگو با روزنامه "دی ولت" گفت: ایالات متحده شریک ارزشی ما است، اما در عین حال یک سیاست اقتصادی بسیار حمایت گرایانه را در پیش گرفته است.
از سوی دیگر مدرسه اقتصاد لندن اعلام کرد که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موجب شده است هر خانوار انگلیسی فقط در تامین مواد غذایی خود طی دو سال منتهی به سال ۲۰۲۱، رقم ۲۵۸ دلار هزینه بیشتری مصرف کند.مرکز عملکرد اقتصادی مدرسه اقتصاد لندن پس از انجام تحقیقاتی اعلام کرد که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موجب شده است هزینه تامین مواد غذایی برای هر خانوار انگلیسی در دو سال منتهی به سال ۲۰۲۱ به طور متوسط ۲۳۸ دلار افزایش یابد.بر اساس این تحقیق که نتایج آن اخیرا منتشر شده است، خروج از اتحادیه اروپا ۵.۸ میلیارد پوند روی دست مردم انگلیس هزینه گذاشته است.
کد مطلب: 124549
 
Share/Save/Bookmark