میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۲
 
 
نیرو‌های مسلح یمن از موشک‌های جدید زمین به دریارونمایی کرد
نمایش اقتدار نظامی و اتمام حجت با متجاوزان
نمایش اقتدار نظامی و اتمام حجت با متجاوزان
 
نیروهای مسلح یمن با برگزاری رژه نظامی، موشکهای جدیدی را رونمایی کردند تا خط و نشان تازه‌ای برای ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی باشد.
استان الحدیده، شاهد بزرگترین مراسم فارغ التحصیلی نیروهای نظامی دولت نجات ملی یمن بود.شبکه خبری المسیره گزارش داد، این مراسم با حضور مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن که فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور نیز هست، برگزار شد.ضیف الله الشامی وزیر اطلاع رسانی یمن هم گفت که این رژه نظامی با حضور گردانهای شهید «الصماد» از منطقه پنجم نظامی، لشکرهای «النصر»، نیروی دریایی، نیروی هوایی و با شعار «وعد الآخره» (وعده آخرت) برگزار شد.دوربینهای کسانی که در این مراسم شرکت کرده بودند، تصاویری را ثبت کرده و تأکید کردند که این سلاحها، قدرتمندترین سلاحهای یمنی است؛ سلاحهایی که شامل موشکهای زمین به دریاست.نیروی دریایی یمن همچنین موشک جدید زمین به دریا از نوع «فالق-۱» رونمایی کرده است. در این مراسم موشکهای زمین به دریایی «المندب-۲» هم رونمایی شد.این مراسم، بزرگترین نمایش نظامی است که نیروهای یمنی برگزار کردند و در آن، جدیدترین وسایل و تجهیزات صنایع جنگی زمینی، هوایی و دریایی را به رخ جهانیان کشیدند. مین‌های جدید دریایی هم از این سلاحها به شمار می‌رود.
رهبر جنبش انصارالله یمن تأکید کرد که رژه‌های نظامی، پیامی مبنی بر ادامه فعالیت جدی برای ساخت توانمندی نظامی است و ارتش یمن، صادقانه و با ایمان، در حال توسعه توانمندیهای خود است.سید عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن به مناسبت رژه نظامی که در الحدیده با شعار «وعد الآخره» (وعده آخرت) برگزار شد، سخنرانی و از این نیروها قدردانی کرد.وی با بیان اینکه هدف از تمامی این رژه‌ها، اطمینان‌بخشی به مردم و پیام به دشمنان متجاوز است، گفت: رژههایی که برگزار شد، فقط متعلق به بخشی از تشکیلات ارتش است؛ چرا که دهها هزار نفر از نیروهای آن، در جبهه‌ها مستقر هستند.رهبر انصارالله ادامه داد: ارتشی که از خائنان پاک شد، هزاران افسر و نیروی صادق در آن باقی ماندند. ارتش ما به وظایف خود عمل می‌کند. ارتش ما در میادین مختلف نبرد و توسعه توانمندیهای خود، به سطح مهمی رسیده و میزان زیادی از بازدارندگی را محقق کرده است.وی با تأکید بر اینکه دشمنان از واقعیت نظامی یمن نسبت به روز نخست تجاوز تا به امروز، آگاه هستند، گفت: طمع دشمنان در اشغال کشور و تسلط بر ملت ما، به توهمات و سرابی بدل شده است.
رهبر انصارالله یمن همچنین تأکید کرد: «تلاش دشمنان برای دور کردن کشورمان از وابستگی ایمانی و مواضع اصولی آن در قبال مسائل ملتش به ویژه آرمان فلسطین شکست خورده است. یمن امروز به صورت رسمی و مردمی حضور بیشتری دارد و در حمایت از مردم فلسطین و برادری اسلامی به مواضع مذهبی اصولی خود پایبند است.»
سید عبدالمالک بدرالدین ادامه داد: «ما به کار برای ساختن ارتش خود ادامه خواهیم داد تا به سطح بازدارندگی کافی در برابر دشمنان برسیم، از کشور محافظت کنیم و سهم قابل توجهی در حمایت از آرمان فلسطین داشته باشیم.»
رهبر انصارالله افزود: «از ائتلاف متجاوز می‌خواهیم که از فرصت آتش‌بس استفاده کند، تجاوزات خود را به طور کامل متوقف کند و به محاصره و اشغال پایان دهد. از ائتلاف متجاوز می‌خواهیم درس‌هایی را که نشان از عدم امکان دستیابی به اهدافشان در اشغال کشورمان و کنترل مردم آن دارد، پذیرا باشد.»رهبر جنبش انصارالله یمن در پایان سخنان خود گفت: «مردم ما از موضع درست و آرمان عادلانه برخوردارند و به دفاع از حقوق مشروع خود در آزادی و استقلال و رفع محاصره ادامه می‌دهند. ما متجاوز نیستیم، اما با متجاوزان طرف هستیم و برای رسیدن به صلح واقعی و شرافتمندانه تلاش می‌کنیم.»
خبر دیگر آنکه منابع یمنی مدعی شدند که رژیم صهیونیستی با همکاری امارات، کارشناسان نظامی خود را به جزیره اشغالی «سقطری» یمن اعزام کرده است. در واکنش به این رفتارها «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن در مراسم رژه نیروی دریایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در الحدیده، که سلاح‌هایی جدیدی در آن رونمایی شد، گفت که نیروی دریایی یمن قادر است هر نقطه در آب‌های اطراف این کشور را هدف قرار دهد.
رئیس شورای عالی سیاسی یمن تأکید کرد: «ارتش ما به سطح بالایی از دستاورد‌های استواری در برابر استکبار و تجاوز دست یافته است.» و گفت: «به عدد و تعدادمان افتخار نخواهیم کرد، زیرا آنچه پس از خداوند متعال به آن اعتماد و توکل داریم، سطح آگاهی، ایمان و معنویت جهادی است.»
مهدی المشاط گفت: « از برادران و فرزندان استان "الحدیده"، "الشماء" و "حدیده الصمود" و برادران در "حجه الشموخ"، "محویت الوفاء" و "ریمه المروءه" تشکر می‌کنم. همه ما در برابر هر خطری که منطقه ساحل غربی با آن مواجه است به ایستادگی ادامه خواهیم داد.»همچنین یحیی سریع سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن تاکيد کرد دشمنان باید این پیام را درک کنند و بدانند که یمن می‌تواند به یاری خداوند متعال روز‌های آن‌ها را به جهنم تبدیل کند.
حیی سریع، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن در مراسم رژه بزرگ منطقه پنجم نظامی در شهر بندری الحدیده گفت: ما امروز در ساحل غربی و منطقه پنجم نظامی شاهد برگزاری بزرگترین رزمایش وزارت دفاع یمن از آغاز تجاوز تا به امروز بودیم.او افزود: این رزمایش حامل چندین پیام بود. پیام نخست این بود که این رزمایش به منزله اعلام آمادگی کامل برای مقابله با دشمنان است و یمن به یاری خداوند متعال پس از هشت سال استقامت و پایداری از هر زمان دیگری قویتر و از نیرو‌ها و تجهیزات بیشتری برخوردار است. دشمنان باید این پیام را درک کنند و بدانند که یمن می‌تواند به یاری خداوند متعال روز‌های آن‌ها را به جهنم تبدیل کند.
کد مطلب: 123766
 
Share/Save/Bookmark