میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۰
 
 
تربیت نسل‌های آینده
سال‌ها پیش با یکی از کارشناسان مسائل سیاسی مصاحبه تلفنی می‌کردم و از او در باره این مسئله که...
سال‌ها پیش با یکی از کارشناسان مسائل سیاسی مصاحبه تلفنی می‌کردم و از او در باره این مسئله که نسل تغییر می‌کند و انقلابیون می‌روند و نسل جدید باید جایگزین شود،‌ برای آن زمان آیا اندیشه شده یا نه؟ که او پاسخ داد این سوال شما بسیار مهم است و باید نسل‌ها را تربیت کنیم تا در آینده با مشکل روبرو نشویم.
روشن است که در نظام آموزشی و تربیتی ما، بسیاری از کودکان و نوجوانان در نظام آموزشی با فرهنگ انقلاب و ارزش‌های آن تربیت نشده‌اند،‌ که اکنون اینگونه بی محابا به خیابان‌ها می‌آینده و بر سر یک مسئله آشوب بپا می‌کنند.
نسل کنونی ما تحت تأثیر فرهنگی قرار داشته که در قالب تهاجم و شبیخون فرهنگی اکنون خود را به نمایش گذاشته است.نوع برخورد با چنین نسلی نمیتواند تند و خشن باشد و باید سعی شود تا با آرام کردن فضا با آنها سخن گفت و گفت و گو کرد.
بسیاری از رسانه‌های دنیا اکنون علیه جمهوری اسلامی ایران بسیج شده‌اند تا نتیجه مطلوب خود را به دست آوردند.قدرت رسانه‌ای آنها تأثیر منفی خود را گذاشته و حتی دروغ‌هایی که منتشر می‌کنند برای آنهایی که اغتشاش و آشوب می‌کنند باور پذیر است.
دشمنی با ایران اسلامی روشن است، انقلابی که توانسته با همه دشمنی‌های گوناگون به راه خود ادامه دهد، ‌باید هم عصبانیت آمریکا، ‌صهیونیست‌ها و دیگر دشمنان ایران را به همراه داشته باشد.
دختر بیگناهی در یک اتفاق جان باخته،‌این مسئله نیازمند بررسی است تا روشن شود دلیل فوت چه بوده است،‌اما از همان زمان اعلام فوت او یک هجمه گسترده علیه ایران آغاز می‌شود و در داخل برخی به اعتراض می‌پردازند،‌انگار در انتظار چنین اتفاقی بودند تا وارد میدان شوند و با تبلیعات رسانه‌ای تحریک آمیز خود برخی جوانان و دانشجویان و مردم را بشورانند.
موفقیت تیم رسانه‌ای دشمنان به خاطر ضعف رسانه‌ای داخل ایران است.در داخل ایران هیچگاه یک هماهنگی و همگرایی در رسانه‌های کشور بر سر موضوعات این چنینی دیده نشده در حالی که یک اتفاق مشابه در دیگر کشورها به ویژه کشورهای غربی،‌ با هماهنگی مشترک میان رسانه‌ها همراه می‌شود.
قدر مسلم نقش احزاب،‌ جریان‌ها سیاسی،‌اشخاص و چهره‌ها مطرح از هر طیف خواه هنرپیشه یا ورزشکار باشند خواه دیگر اقشار،‌ در به وجود آمدن شرایطی که اکنون دیده می‌شود،‌ تأثیر گذار است. علاوه بر تأثیرات گزارش‌ها و اخباری که در فضای مجازی از سوی رسانه‌های بیگانه منتشر می‌شود،‌آنها نیز بر روی افکار عمومی به اندازه مشهور بودن خود تأثیر گذار هستند.اتفاقاتی که بر سر فوت مرحومه مهسا امینی در چند روز گذشته افتاده است،‌ مسئله حجاب نیست،‌مسئله عمیق‌تر از است و با کمی تفکر و تعمق می‌توان به آن رسید.از همان ابتدای آغاز اعتراضات و آشوب‌ها روشن بود که دشمن در صدد ایجاد دودستگی میان مردم است که تا اندازه‌ای هم موفق بوده است.
حمله به مردمی که حجاب را انتخاب کرده‌اند در این روزها افزایش یافته و این همان اتفاقی است که نباید بیفتد.باتوجه به این که برخی افراد،‌جریان‌ها،‌اشخاص و هر آنکه با صدور بیانیه یا انتشار مطالبی در فضای مجازی باعث داغ‌تر شدن شعله آشوب شده است،‌ اکنون برای آن که این فتنه و بلوا خاموش شود، باید وظیفه اصلی خود را انجام دهد.
وظیفه هر ایرانی است که در راستای حفظ منافع ملی عمل کند،‌ مهمترین بخش از منافع ملی حفظ تمامیت ارضی کشور که با توجه به توطئه‌ای که در این ماجرا در حال پیاده شدن است، ‌تجزیه ایران در نقشه دشمنان به شدت پیگیری می‌شود.سیاست تجزیه ایران سال‌ها است که در دستور کار دشمنان قرار دارد و این اتفاق را تنها راه رویارویی با ایران می‌دانند.
حتی آشوبگران و اغتشاشگران نیز باید نسبت به این مسئله آگاه شوند چرا که تحقق این مسئله تر و خشک را با هم خواهد سوزاند.آنهایی که اکنون به اسم دانشجو یا مردم در اغتشاشات و آشوب‌ها حضور دارند تحت تأثیر رسانه‌های معاند هستند،‌رسانه‌هایی که هیچ اشاره‌ای به نقشه تجزیه ایران نمی‌کنند.
جمهوری اسلامی ایران و قاطبه مردم اجازه نخواهند داد چنین آرزویی تحقق یابد و با قدرت مقابل این نقشه ایستادگی خواهد کرد.

نویسنده: محمد صفری
کد مطلب: 124053
 
Share/Save/Bookmark