میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۹
 
 
حمایت سراسیمه اتحادیه عرب، آمریکا و انگلیس از کشتار صعده آشکار ساخت
انتقام‌گیری یمنی‌ها، کابوس متجاوزان
تاکید یمنی‌ها بر گرفتن انتقام قتل عام زندانیان توسط متجاوزان هراسی سنگین در میان سعودی و امارات ایجاد کرده است چنانکه از یک سو سراسیمه به دنبال جلب حمایت غرب هستند و از سوی دیگر سعی در بهره گیری از اتحادیه عرب برای فرار این انتقام گیری می‌باشند.
وزیر خارجه آمریکا در شرایطی که کمیته بین‌المللی صلیب سرخ از حمله مرگبار ائتلاف سعودی به یک زندان در یمن خبر داده است، بدون محکوم کردن این حمله خواستار مذاکره شده است.
در این میان در حالی که سران لندن به حمایت از این کشتار پرداخته‌اند، «جرمی کوربین» رهبر سابق حزب کارگر و نماینده کنونی پارلمان انگلیس از حوزه انتخابیه «لندن بزرگ» خواستار توقف فروش تسلیحاتی لندن به ریاض شد.جرمی کوربین رهبر سابق حزب کارگر در پیامی توییتری به شدت به مواضع دولت انگلیس در قبال عربستان سعودی و جنگ یمن تاخت و لندن را همدست جنایت‌های ائتلاف سعودی خواند. در همین حال اتحادیه عرب امروز به منظور بررسی عملیات اخیر یمن علیه امارات، نشستی را در سطح نمایندگان دائم کشورهای عضو این اتحادیه به ریاست کویت برگزار می‌کند در حالی که اشاره‌ای به جنایات سعودی نکرده‌اند.
وزیر بهداشت دولت نجات ملی یمن از افزایش تعداد کشته شدگان و مجروحان حمله به یک زندان در صعده به ۸۷ کشته و ۲۶۶ زخمی خبر داد. علیرغم همه اینها، «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی بیانیه‌ای در ارتباط با حمله جنگنده‌های سعودی به زندان صعده (شمال غرب یمن) صادر کرد و منکر حمله به این زندان شد. در این میان هیأت علمای بیروت در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن کشتار غیرنظامیان یمنی، تصریح کرد، اینکه جهان دفاع یمنی‌ها از خود را محکوم می‌کند اما در برابر جنایات وحشتناک ائتلاف سعودی سکوت می‌کند مایه تعجب است.در ادامه این بیانیه آمده، اینکه جهان دفاع یمنی‌ها از خود را محکوم می‌کند اما در برابر جنایات وحشتناک ائتلاف سعودی سکوت می‌کند مایه تعجب است، موضوعی که دورویی و نفاق جهان را نشان می‌دهد و شایسته نیست که پس از این از ارزش‌های انسانی بگوید؛ این جهان به یک هیولای درنده تبدیل شده که هیچ ارتباطی به انسانیت ندارد.
همچنین پس از عملیات اخیر ارتش یمن علیه ابوظبی، رئیس سابق سازمان ضداطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی با بیان اینکه مسافت صنعاء تا ابوظبی برابر با فاصله صنعاء تا بندر ایلات است، از تل‌آویو خواست که به جای صدور بیانیه، به امارات کمک کند. از سوی دیگر گوترش دبیر کل سازمان ملل شامگاه جمعه طی بیانیه‌ای به محکوم کردن جنایت اخیر ائتلاف سعودی-اماراتی در حمله به زندانی در استان صعده یمن اکتفا کرد.نکته آنکه پس از حمله موشکی و پهپادی ارتش یمن به ابوظبی، سخنگوی تروریست‌های سنتکام خبر داد نیروهای آمریکایی به علت حمله احتمالی ارتش یمن به امارات در پناهگاه‌ها مخفی شده بودند. سخنگوی نیروهای مسلح یمن،کشور امارات را تا زمان ادامه تجاوز نظامی حاکمان آن علیه یمن ناامن خواند و به شرکت‌های سرمایه گذار خارجی توصیه کرد خاک امارات را ترک کنند.
کد مطلب: 121407
 
Share/Save/Bookmark