داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۳۵
 
 
رئيس منطقه شمال ‌غرب بازرسي كل كشور: مسئولي كه توان انجام وظيفه ندارد از كار فاصله گيرد
رئيس منطقه شمال ‌غرب بازرسي كل كشور گفت: وظيفه مسئول انتقاد نيست بلكه مسئول اجراي وظيفه اقدام و عمل است و اگر مسئولي توان انجام وظيفه و حل مشكل را ندارد بايد از كار فاصله بگيرد.
اكبر غفاري در گفت‌وگو با خبرنگار ما در تبريز بر رويكرد اصلاح محور در فعاليت‌هاي اداره كل بازرسي آذربايجان شرقي تاكيد كرد.
وي با بيان اينكه مردم و رسانه‌ها خود قوي‌ترين ابزار نظارتي در جامعه هستند، گفت: براي رسيدگي به انتقادات مردمي و نيز گزارشات رسانه‌ها و اصحاب مطبوعات در مورد عملكرد دستگاه‌هاي مختلف آمادگي كامل داريم و با رسيدگي به ابهامات، تلاش داريم بدون فرافكني دستگاهي پاسخگو باشيم.
غفاري افزود: موضوع اتهامات به مسئولان و مديران به صورت جدي مورد بررسي قرار مي‌گيرد و اگر اتهامي بي‌اساس باشد از مسئول و مدير مربوطه دفاع خواهيم كرد.
رئيس منطقه شمال‌ غرب بازرسي كل كشور با انتقاد از رواج برخي مطالب انتقادآميز از سوي مسئولان اجرايي تاكيد كرد: وظيفه مسئول انتقاد نيست بلكه مسئول اجرايي وظيفه اقدام و عمل دارد و اگر مسئولي توان انجام وظيفه و حل مشكل را ندارد بايد از كار فاصله بگيرد.
مديركل بازرسي آذربايجان شرقي گفت: كمك به مديران استاني سياست سازمان بازرسي كل كشور است اما در بازرسي‌ها هيچ محدوديتي از مديران اجرايي وجود ندارد و مديران ارشد استاني نيز از ايفاي وظيفه اين سازمان حمايت مي‌كنند.وي با تاكيد بر گسترش فعاليت‌هاي موثر اداره كل بازرسي آذربايجان شرقي يادآور شد: اداره كل بازرسي آذربايجان شرقي امسال با 23 پله ارتقا به جايگاه ششم كشوري دست يافته است و اين در حالي است كه اداره كل بازرسي استان در سال گذشته در رتبه 29 كشور قرار داشت.
غفاري با اشاره به بازرسي‌هاي مسمتر از دستگاه‌هاي اجرايي استان اعلام كرد: امسال علاوه بر 27 بازرسي مستمر از ادارات استان كه برخي افزون بر يك ماه زمان برده است از 9 دستگاه هم به صورت سرزده بازرسي شده است. وي اضافه كرد: منطقه آزاد ارس، نيروي انتظامي استان و دفتر وزارت امور خارجه در استان هم به صورت مستقيم توسط كارشناسان سازمان بازرسي كل كشور، بازرسي شده‌اند.
غفاري گفت: امسال در بخش رسيدگي به شكايات اين اداره كل 315 پرونده تشكيل شده كه 174 پرونده معادل 54 درصد شكايات به دليل فقدان مستندات لازم از روند رسيدگي خارج شده است. رئيس منطقه شمال ‌غرب بازرسي كل كشور اظهار داشت: اداره كل بازرسي آذربايجان شرقي در 291 مناقصه و 22 مزايده استاني حضور جدي داشت و برخي مناقصات ابطال شد. وي اظهار داشت: از مجموع 313 مناقصه و مزايده استاني 11مورد ابطال، 15 مورد تجديد نظر و نيز پاره‌اي تذكرات صورت گرفته است.
غفاري با اشاره به اينكه دستگاه‌هاي مرتبط با حج تمتع به صورت سرزده بازرسي شده‌اند، اعلام كرد: با وجود تاخير 102 دقيقه‌اي 11 پرواز برگشت حجاج استان به طور ميانگين عملكرد هواپيمايي هما، اداره كل فرودگاه‌هاي استان، حج و زيارت استان، نيروي انتظامي و بيمه ايران مناسب ارزيابي شد.
رئيس منطقه شمال‌ غرب بازرسي كل كشور با تاكيد بر همراهي دستگاه قضايي در هدفمندي يارانه‌ها گفت: همزمان با اجراي هدفمندي يارانه‌ها دستگاه‌هاي اجرايي مورد حمايت در ايفاي رسالت خود هستند و در شرايط كنوني طرح برخي اتهامات كه عملكرد دستگاه‌ها را تضعيف مي‌كند، نبايد صورت گيرد.
کد مطلب: 56157
 
Share/Save/Bookmark