میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۲
 
 
اهداف یک متجاوز
طی روزهای اخیر تجاوز رژیم صهیونیستی به خاک سوریه شدت گرفته است چنانکه...
طی روزهای اخیر تجاوز رژیم صهیونیستی به خاک سوریه شدت گرفته است چنانکه وزارت حمل و نقل سوریه در بیانیه ای اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در حمله بامداد روز جمعه به «دمشق»، زیرساخت فرودگاه بین المللی این شهر را مورد تجاوز قرار داد بنابراین، تا اطلاع ثانوی، هیچ پروازی از و به فرودگاه دمشق انجام نمی شود. البته لازم به ذکر است که سامانه دفاعی سوریه به مقابله با این موشک‌ها برخاسته و توانسته بیشتر این موشک‌ها را ساقط کند.
در همین گزارش‌ها نشان می‌دهد که در پی انفجار یک مین در جنوب سوریه، پنج نفر کشته و دست‌کم سی نفر مجروح شدند. در همین حال منابع خبری از طراحی ترکیه برای عملیات نظامی در خاک سوریه خبر داده‌اند. حال این سوال مطرح است که چرا این تحرکات و تجاوزات نظامی در روزهای اخیر شدت گرفته است.
نگاهی به وضعیت داخلی و منطقه‌ای رژیم صهیونیستی حکایت از آن دارد که این رژیم با بحران شدید داخلی مواجه است بگونه‌ای که هر لحظه امکان سرنگونی دولت بنت وجود دارد. در همین حال تحرکات رژیم صهیونیستی علیه مقاومت این روزها با محوریت نمایش مضحک بنت نخست وزیر صهیونیست‌ها علیه فعالیت هسته‌ای ایران و نیز اقداماتی که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ضد ایران صورت داده است تشدید شده است. با توجه به این شرایط می‌توان گفت که بنت با هوچی گری و جنگ افروزی در خارج از اراضی اشغالی سعی دارد تا خود را همان فرد مقتدر در تامین امنیت و اهداف صهیونیست‌ها معرفی نماید.
در همین حال بنت در تبانی با آمریکایی‌ها به دنبال القا آمادگی برای گزینه نظامی علیه ایران پس از قطعنامه شورای حکام است تا از یک سو به زعم خویش تحقق بخش فشار جهانی بر ایران برای مذاکره بر اساس خواسته‌های آمریکا را دنبال می کند و از سوی دیگر با ادعای نزدیک بودن جنگ به باج خواهی از جهان مبنی بر روشن نکردن آتش جنگ جدید در منطقه است. البته نباید نادیده گرفت که در این میان آمریکا نیز از این فضای بحرانی برای سلطه و غارت سوریه بهره می‌گیرد چنانکه ژائو لی جیان، سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری روزانه خود اقدامات نظامیان آمریکایی در سوریه را محکوم و تاکید کرد: همزمان با اقدامات قهری آمریکا و متحدانش علیه سوریه، واشنگتن به صورت آشکارا منابع و ثروت‌های مردم سوریه را غارت می‌کند. واشنگتن منابع ملی سوریه را به غارت می‌برد و به طور آشکارا ثروت مردم سوریه را تصرف کرده است که این امر موجب تشدید بحران انسانی در آن کشور شده است.
با توجه به این شرایط می‌توان گفت که تجاوزات صهیونیست‌ها به سوریه نه برگرفته از قدرت بلکه ناشی از بحران های داخلی و شرایط جهانی است که آنها را گرفتار توهم باج خواهی جهانی کرده‌اند در حالی که کشورهای غربی نیز با نادیده گرفتن ماهیت تجاوزکارانه این رژیم از این اقدام حمایت می‌کنند.

نویسنده: علی تتماج
کد مطلب: 122876
 
Share/Save/Bookmark