میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۸
 
 
چند راهکار برای تامین بودجه دولت کفگیر و مفید
در خبرها آمده که دولت قصد دارد به تمام خودروهای مناطق آزاد «پلاک ملی» تقدیم کند و از هر مالک خودرو مبلغی بین...

در خبرها آمده که دولت قصد دارد به تمام خودروهای مناطق آزاد «پلاک ملی» تقدیم کند و از هر مالک خودرو مبلغی بین صد میلیون تا چهارمیلیارد تومان بگیرد.
البته باید به ذهن خلاق این عزیزان آفرین گفت که در این شرایط کسری بودجه برای خودشان پول تهیه می‌کنند اما به اعتقاد «ننجون» این کار قشنگی نیست و راه‌های بهتری برای پول درآوردن وجود دارد.
یک) دولت به اندازه تعداد خانوار دو برابر یارانه مردم را محاسبه کند و الباقی پول را از حساب‌های مردم بردارد برای خودش چون پول زیادی فساد می‌آورد.هر کس هم که مقاومت کرد می تواند جمع کند و از مملکت برود.
دو) دولت با کمک راهنمایی و رانندگی تمام اتومبیل های مردم را توقیف کند و بعد از دریافت جریمه به قیمت روز به خودشان بفروشد.هر کس هم که مقاومت کرد می‌تواند جمع کند و از مملکت برود.
سه) دولت از تمام مالکان مسکن اعم از پنت هاوس، ویلا، آپارتمان، اتاق و بیغوله مردم اجاره ماهانه بگیرد هر کس هم که مقاومت کرد می‌تواند جمع کند و از مملکت برود.
چهار) دولت می‌تواند در تمامی جاده‌ها و خیابان‌ها به فاصله صد متر از این کیوسک‌های دریافت عوارض نصب کند و هر صدمتر یک عوارض تپل از شهروندان دریافت کند. هر کس هم که مقاومت کرد می‌تواند جمع کند و از مملکت برود.
پنج) دولت می‌تواند وزارت ارتباطات را ملزم کند تا فضای مجازی را رصد کرده و از هر ایرانی که در این فضا پست می گذارد، لایک می کند یا پیام می‌نویسد هزارتومان دریافت کند.
تبصره: صبح بخیر و شب بخیر رایگان است اما اگر در کنار این جملات از استیکر استفاده شود مشمول دریافت عوارض خواهد بود. هر کس هم که مقاومت کرد می تواند جمع کند و از مملکت برود.

شش) توهین به رییس جمهور، اعضای کابینه و مسئولان خدوم نظام در هر نوبت هزارتومان جریمه خواهد داشت. حتی کسانی که توی دلشان به این عزیزان ناسزا بگویند باید مبلغی را به دولت بپردازند.
نکته: اگر فقط همین بند از پیشنهاد ننجون اجرایی شود دیگر نیازی به اعمال بندهای پنجگانه نخواهد بود چرا که در این صورت نه تنها خبری از کسری بودجه نیست بلکه با پدیده «زیادبود بودجه» نیز مواجه خواهیم شد.
آهان... تا یادم نرفته عرض کنم هر کس هم که مقاومت کرد می‌تواند جمع کند و از مملکت برود.

کد مطلب: 116792
 
Share/Save/Bookmark