میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۱
 
 
لبنان و عربستان همچنان روی مدار تنش
برخی کارشناسان استعفای جرج قرداحی، وزیر اطلاع رسانی لبنان را ضربه‌ای به حاکمیت ملی این کشور می‌دانند و معتقدند با این استعفا، بحران لبنان و عربستان حل نمی‌شود یا به طور کامل حل نخواهد شد.
غالب قندیل، رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های رسانه‌ای خاورمیانه گفت: کرامت ملی لبنان ایجاب می‌کرد در مقابل رفتار‌های عربستان سعودی مقاومت شود. نظام وابسته به غرب و تابع سیاست‌های آمریکا و متجاوز به ملت یمن، حق ندارد این گونه با کشور مقاومت از بالا برخورد کند.
عبدالهادی محفوظ، رئیس شورای ملی رسانه گفت: مسئله فراتر از وزیر جرج قرداحی است. گمان نمی‌کنم این مشکل به طور کامل پایان پیدا کند. استعفای وزیر اطلاع رسانی، مشکل بیروت و ریاض را حل نخواهد کرد.وزیر اطلاع رسانی بدون در نظر گرفتن منافع شخصی خود استعفا کرد، اما آن گونه که ناظران می‌گویند این کار لطمه‌ای به حاکمیت ملی لبنان است بخصوص که عربستان از زاویه اظهارات این وزیر درباره یمن وارد این بحران نشد بلکه از زاویه دخالت در امور لبنان و تحریک علیه گروه‌های سیاسی این کشور وارد چنین بحرانی شد. نزدیک به یک ماه پیش مصاحبه‌ای از پیش ضبط شده از وزیر اطلاع‌رسانی لبنان منتشر شد که او در آن جنگ یمن را پوچ خواند، بعد از این مصاحبه عربستان که به دنبال ضربه زدن به دولت نوپای لبنان است آن را بهانه‌ای برای قطع کردن روابط دیپلماتیک خود با این کشور قرار داده و ضمن فراخواندن سفیر خود از بیروت عذر سفیر لبنان را خواست.
کد مطلب: 120734
 
Share/Save/Bookmark