میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۱
 
 
درمراسمی با حضور وزیر بهداشت توسط ستاد اجرایی فرمان امام صورت گرفت:
بهره‌برداری از ۵۰ طرح بیمارستانی و درمانی درمناطق محروم
بهره‌برداری از ۵۰ طرح بیمارستانی و درمانی درمناطق محروم
 
آئین بهره‌برداری از ۵٠ طرح بیمارستانی ، بهداشتی و درمانی برکت در سراسر کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام و با مشارکت وزارت بهداشت برگزار شد.

صبح دیروز درمراسمی با حضور بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت و هیئت همراه، علی عسگری معاون اجتماعی و سیدمصطفی سیدهاشمی معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام و مدیرعامل بنیاد برکت درمحل نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی فرمان امام ، ۵۰ طرح بیمارستانی و درمانی در مناطق محروم کشور به صورت ویدئوکنفرانسی افتتاح شد. .
سیدمصطفی سیدهاشمی معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام دراین مراسم گفت: حوزه سلامت از شاخص‌های توسعه کشور است و ستاد اجرایی فرمان امام به طور ویژه دراین خصوص اقدامات مفصلی داشته و دارد و از احداث و تجهیز بیمارستان گرفته تا راه‌اندازی شهرک دارویی و تولید دارو و واکسن و انواع تجهیزات بیمارستانی و ماسک ازجمله آنهاست.
وی با بیان اینکه راه‌اندازی ١٧ بیمارستان در دستور کار بنیاد برکت بوده که ١٢ مورد آن تاکنون به بهره‌برداری رسیده افزود: امروز نیز بیش از ۵۰ طرح درمانی و بیمارستانی و تجهیز بیمارستان و اورژانس با هزینه ۱۲۰ میلیارد تومان درمناطق کم‌برخوردار افتتاح و تحویل وزارت بهداشت شد که با توجه به شرایط کرونایی کشور، اغلب این مراکز به طور ویژه به بیماران کرونایی خدمت‌رسانی میکنند.

سیدهاشمی افزود: احداث و ساخت ٢۵۶ مرکز بهداشتی درکشور را در دستور کار داشتیم که تا امروز ١٨١ مورد افتتاح شده و این افتتاح‌ها ادامه خواهد داشت.
گفتنی است۵۰ مرکز بهداشتی ، درمانی ، پایگاه سلامت و پایگاه اورژانس امروز در ١٠ استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی ، خراسان رضوی، لرستان، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، همدان، کرمان، کردستان و ٢٧ شهرستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این مراسم گفت: بهره‌برداری ازمراکز درمانی جدید یعنی توزیع عادلانه سلامت در مناطق محروم که این مهم ازسیاست‌های دولت سیزدهم هم هست.
وزیربهداشت افزود: جادارد از مدیریت جهادی و انقلابی دکتر مخبر در ستاد اجرایی فرمان امام و خدمات بسیار بزرگی که در بخش‌های مختلف احداث بیمارستان ، خوابگاه و هزاران مدرسه و اشتغالزایی و محرومیت‌زدایی و دست آخر در تولید نخستین واکسن ایرانی کرونا قدردانی کنم.

وی خاطرنشان کرد: در زمانی که سلامت با سیاست گره خورده بود ، پروژه‌ای که به طور طبیعی باید طی ۶ سال انجام میشد را ستاد اجرایی فرمان امام ظرف یکسال به نتیجه رساند و شعار "ما میتوانیم" را به همگان ثابت کرد.
وزیر بهداشت عنوان کرد: امروز ازهمه نقاط کشور بیشترین پیامی که به من میرسد درخواست "واکسن برکت" است، واکسن برکت یک واکسن مردمی با لحاظ تمام استانداردهای روز دنیاست و برای همیشه به عنوان یک افتخار ملی درتاریخ این کشور ثبت شد.
عین‌اللهی با بیان اینکه امیدواریم با راه‌اندازی خطوط دیگر واکسن برکت خواسته و مطالبه مردم را فراهم کنیم ، تصریح کرد: واکسن برکت خیلی خوب مورد استقبال مردم قرار گرفته و جزو امن‌ترین و اثربخش‌ترین واکسن‌های تزریقی در کشور بوده است.
او ادامه داد: در آینده طرح‌های زیادی در وزارت بهداشت خواهیم داشت و به ادامه همکاری با بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان امام خصوصا در بحث تحدید جمعیت و اجرای طرح‌های تشویقی و تولید داروهای کمیاب نیاز خواهیم داشت.
در ادامه این مراسم تعدادی از طرح‌های درمانی برکت به صورت ویدئو کنفرانسی و نمادین در استان‌های خراسان‌رضوی، سیستان‌وبلوچستان و خراسان‌جنوبی به بهره‌برداری رسیدند.
کد مطلب: 119916
 
Share/Save/Bookmark