میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳
 
 
استقبال چینی‌ها از اکران «راه آبی ابریشم» در پکن
استقبال چینی‌ها از اکران «راه آبی ابریشم» در پکن
 
نمایش فیلم سینمایی «راه آبی ابریشم» به کارگردانی محمد بزرگ‌نیا (محصول بنیاد سینمایی فارابی) با استقبال مخاطبان سینما در چین روبه‌رو شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، سینمای مجتمع تجاری –فرهنگی گلدن هاروست پکن شاهد حضور مشتاقان سینمای ایران بود تا با حضور در این سینما به تماشای فیلم سینمایی «راه آبی ابریشم» بنشینند.

این برنامه که با مشارکت رایزنی فرهنگی در پایتخت چین برگزار شد، با استقبال گسترده مخاطبان چینی همراه شد که بیش از ظرفیت سالن سینما برای تماشای این فیلم به سینما آمده بودند.

در ابتدای این برنامه دکتر وفایی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن از استقبال چینی‌ها قدردانی کرد و گفت: فیلم «راه آبی ابریشم» فارغ از شاخصه‌های سینمایی، راوی داستانی است که از واقعیت‌های تاریخی نشأت می گیرد و نشان دهنده عمق دیرین پیوندهای ایرانیان با ملت های آسیایی با وجود دوری مسافت است و تلاش هنرمندان سینمای ایران برای نمایش این واقعیت با هنر سینما جای قدردانی دارد.

«راه آبی ابریشم» از سوی رایزنی فرهنگی ایران به چینی ترجمه شده است و برای نخستین بار در پایتخت کشور چین به نمایش درآمده است.

گفتنی است فیلم سینمایی «راه آبی ابریشم» به کارگردانی محمد بزرگ‌نیا و تهیه کنندگی حسن بشکوفه، جایزه شمشیر نقره‌ای بهترین فیلم - جشنواره بین‌المللی فیلم‌های تاریخی و نظامی ورشو ۲۰۱۴، برنده سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه رایانه‌ای، بهترین فیلمبرداری، سیمرغ بلورین بهترین دستاورد هنری و فنی و بهترین فیلم از نگاه ملی جشنواره فیلم فجر ۱۳۸۹ و برنده تندیس بهترین جلوه‌های ویژه میدانی در جشن خانه سینما ۱۳۹۰ را دریافت کرده است.
کد مطلب: 121338
 
Share/Save/Bookmark