میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۱
 
 
مهمونی ۱۰ کیلومتری در طولانی‌ترین خیابان خاورمیانه
یک روز خوش و به‌یاد‌ماندنی
یک روز خوش و به‌یاد‌ماندنی
 
همه جای ایران را عطر خوش غدیر گرفت، روز گذشته به مناسبت عید سعید غدیرخم در جای جای کشورمان ایران مردم جشن برپا کردند و عشق و علاقه خود را به مولایشان نشان دادند.
شهرهای کشور شاهد برگزاری جشن‌های غدیر بود و در تهران در خیابان ولیعصر(عج) از چهار راه ولیعصر تا چهار راه پارک وی، تدارک گسترده‌ای برای برپایی جشن ولایت و امامت انجام شده بود. قرار بود تا مراسم ساعت ۶ آغاز شود اما مردم پیش از آغاز مراسم به خیابان ولیعصر (عج) طولانی‌ترین خیابان خاورمیانه آمدند و جشن بزرگ و باشکوهی برگزار کردند. مهمانی ۱۰ کیلومتری عید غدیر پیش از ساعت ۶ بعد از ظهر آغاز شد و تا پاسی از شب نیز ادامه داشت.
مردم با حضور گسترده خود با وجود همه مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد، در روز عید غدیر حال خوبی را تجربه کردند و خاطره‌ای به یاد ماندنی برای خود و خانواده رقم زدند. در «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر»، برنامه‌هایی همچون اطعام، سرود خوانی و مولودی خوانی، کاروان‌های شادی، غرفه‌های فرهنگی و سخنرانی و پویش نذر اسباب‌بازی برای نقاط محروم در راستای تبلیغ اصول مهدویت و عید غدیر اجرا شد.
این جشن، یک رویداد جمعی است که به همت گروه‌های مردمی و تسهیلگری برخی از نهادها برگزار می‌شود. در این میهمانی میزبان اصلی و میهمان‌های آن را مردم تشکیل می‌دهند و هیأت‌های مذهبی، مساجد، گروه‌های جهادی،‌گروه‌های خدماتی و گروه‌های سرود در طول مسیر چهارراه ولی‌عصر (عج) تا چهارراه پارک‌وی، موکب‌هایی با برنامه‌ها و رویکردهای مختلف برپا کرده‌اند. در این مهمانی ۶۰۰ موکب مردمی به مردم در قالب‌های مختلف خدمت‌رسانی کردند. دومیلیون پرس غذا و میان‌وعده برای پذیرایی از مردم تهران در این مهمانی تدارک دیده شده بود که بین آنها توزیع و ۱۱۰ هزار اسباب بازی نیز میان کودکان توزیع شد. همچنین ۴۰ مجموعه شهربازی در این مسیر برای کودکان تدارک دیده شده بود تا در این عید بزرگ کودکان ساعات خوشی را برای آنان رقم بزند. ۱۵۰ گروه سرود نیز در قالب ۷۰ استیج اجرای برنامه کردند.
مردم در گفت‌‌وگو با خبرنگاران از احساس و خرسندی خود از حضور در جشن و مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر می‌گفتند. حضور خانوادگی مردم در این مهمانی جلب توجه می‌کرد. فرزندان در کنار پدر و مادر به جشن عید غدیر خم آمدند و یک روز به یادماندنی را به ثبت رساندند. در مهمانی غدیر پرچم‌های منقش به «من غدیری ام» از سوی هیئات مذهبی بین مردم توزیع شد.
کد مطلب: 123265
 
Share/Save/Bookmark