میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۸
 
 
زدم، زدی، زد، زدیم، زدند، دررفتند
قرار نبود بزنیم.یعنی این چند وقت هم حسن نیت خودمان را نشان دادیم که نمی زنیم. تک مضراب را عرض می کنم اما هر چقدر تحمل کردیم نشد که نشد...

قرار نبود بزنیم.یعنی این چند وقت هم حسن نیت خودمان را نشان دادیم که نمی زنیم. تک مضراب را عرض می کنم اما هر چقدر تحمل کردیم نشد که نشد. برادر لاریجانی زد و ما هم به منتهی الیه سمت راست زدیم. گل نشد اما به هر حال دلمان خنک شد. تک مضراب "کرونایی" ننجون و علی آقای قوه دار را حتما بخوانید. برادر لاریجانی: به پایان آمد این دفتر ننجون: اگر بار گران بودید ...
برادر لاریجانی: مجلس دهم ۴ سال پیش در همین روزها تشکیل شد وآن روزها بسیاری از نمایندگان با افکار همدیگر آشنا نبودند. ننجون: حتی از ساعت خواب همدیگر هم خبر نداشتند و اصلا نمی دانستند بعضی از نمایندگان به خربزه و طالبی و گلابی چقدر علاقه دارند. برادر لاریجانی: اما به بحث نشستند که گاهی نتایج این مباحث منجر به قانون شد.
ننجون: گاهی هم یقه همدیگر را چسبیدند و گریبانی دریدند که بیا و تماشا کن.
برادر لاریجانی: پس از ۴ سال دوستی و مودتی بین همه نمایندگان شکل گرفت که امر مهمی است و باید قدر آن را بدانیم. ننجون: به هر حال فردا همه در وزارتخانه ها مشاور و معاون می شوید و چشمتان توی چشم هم است.
برادر لاریجانی: قانون برنامه ششم با زحمات زیادی تصویب شد. ننجون: اصلا معروف است که تصویب قانون برنامه ششم بعد از کار در معدن سخت ترین کار دنیاست. برادر لاریجانی: قانون کاهش ساعات کار بانوان شاغل اداری نیز در این دوره از مجلس به تصویب رسید. ننجون: نه خداوکیلی خیلی به خودتان فشار آوردید من که به عنوان ننجون اصلا و ابدا راضی به زحمت نبودم. برادر لاریجانی: نمایندگان در جوف یک قانون مصوب کردند تا برای حاشیه‌نشینان امکانات اختصاص یابد اما در فاصله زمانی ۳ ساله اجازات آن را بگیرند.
ننجون: جوف؟ اجازات؟ آهای آقای حدادعادل کجایی؟ برادر لاریجانی: قانون پیشگیری از تقلب در آثار علمی نیز از جمله مصوبات مهم مجلس دهم بود. ننجون: تقلب در آثار عملی کی تصویب می شود؟ برادر لاریجانی: قانون ممنوعیت تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات آسیب‌رسان به سلامت در رسانه‌های جمعی دهم به تصویب رسید.
ننجون: یعنی صدا و سیما دیگر مصوبات مجلس و دولت را پخش نمی کند؟ برادر لاریجانی: برخی افراد در رسانه ها اعلام می کنند این مجلس بی عرضه بود. ننجون: البته بعضی افراد هم چیزهای ناجورتری می گویند که اگر منتشر کنیم همین ستون را روی سر ما خراب می کنید. برادر لاریجانی: به این مجلس جفا شد و هیچ وقت به مصلحت کشور نبود که یک رکن مهم و اصلی دموکراسی در کشور که این همه تلاش کرده با الفاظ سبک ، تحقیر و تخریب مواجه شود. ننجون: آهان همین الفاظ را عرض کردم.
برادر لاریجانی: حل مشکل موسسات اعتباری چندین جلسه وقت مجلس را در جلسات علنی و غیرعلنی گرفت. ننجون: بعضی از همین مصوبات هم وقت هشتاد میلیون آدم را گرفت که خوردیم و دم نزدیم. برادر لاریجانی: مجلس دهم در مقابل حوادث بسیار عجیب سال های اخیر که گاه هرکدام می توانست یک بحرانی در منطقه ایجاد کند با صلابت و دقت، بیانیه های مهمی صادر کرد. ننجون: هر بار هم این بیانیه ها تا یک هفته خواب و خوراک را از امریکای جهانخوار گرفت و البته بعد برایشان عادی شد و حالا خوب می خورند و سر ساعت هم می خوابند. برادر لاریجانی: شما در قلب من جای دارید و در این ۴ سال از شما خیلی آموخته ام. ننجون: بنده هم از شما ممنونم که حتی یک روز در این چهار سال بچه های طنزپرداز را بدون سوژه نگذاشتید.

کد مطلب: 113842
 
Share/Save/Bookmark