میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۲
 
 
نیمی از شهدای مدافعان سلامت از جامعه پرستاری هستند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه نیمی از شهدای مدافعان سلامت از جامعه پرستاری هستند، گفت: تمام توان و تلاش خود را برای ارتقای جامعه پرستاری انجام خواهیم داد و این موضوع را در عمل خواهید دید.
دکتر بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در آیین تجلیل از پرستاران منتخب که همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب (س) در مشهد برگزار شد، گفت: در همه گیری ویروس کرونا، جامعه پزشکی و پرستاران نمره بسیار خوبی دریافت کردند و صحنه‌های بی نظیری از فداکاری و ایثارگری را در خدمات رسانی به بیماران خلق کردند.
وی خاطرنشان کرد: در دوران همه گیری کرونا ۲۰۵ نفر از مدافعان سلامت به درجه رفیع شهادت نائل آمدند که نیمی از شهدای مدافع سلامت از جامعه پرستاری بودند.
وزیر بهدشت با بیان اینکه خدمات جامعه پزشکی و به ویژه پرستاران کشور در دوران کرونا، در تاریخ ثبت و ماندگار خواهد شد، عنوان کرد: در دوران شیوع کرونا، در بسیاری از کشور‌ها که در حوزه پزشکی و پرستاری الگوی دیگر کشور‌ها هستند، بیماران بر روی زمین ماندند و خدمات مناسبی دریافت نکردند و این در حالی است که در این مدت با همت جامعه پزشکی و به ویژه پرستاران کشورمان هیچ بیماری روی زمین نماند.
وزیر بهداشت اطلاق روز پرستار به سالروز میلاد با سعادت حضرت زینب (س) را افتخار جامعه پرستاری و نشان دهنده ارزش بالای کار پرستاران دانست و خاطرنشان کرد: در نظام سلامت، گروه‌های مختلفی در حوزه‌های مختلف تشخیصی، درمانی، توانبخشی در حال خدمات رسانی هستند، اما پرستاران ارزش ویژه‌ای در نظام سلامت دارند.
عین اللهی افزود: در نظام سلامت و بیمارستان ها، پزشکان تنها در زمان ویزیت بر بالین بیمار حاضر می‌شوند و این در حالی است که حضور پرستاران در کنار بیمار مستمر و ۲۴ ساعته است.
وی خاطرنشان کرد: بحث روانی ارتباط با بیمار از خود درمان بیماری مهم است و اعتمادی که بیمار به سیستم درمانی پیدا می‌کند می‌تواند در روند درمانی بسیار موثر باشد.
کد مطلب: 120808
 
Share/Save/Bookmark