میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۵
 
 
ابعاد زنده کردن یک مهره سوخته
اعدام سلمان رشدی نویسنده کتاب آیات شیطانی از اهداف مسلمانان است که حکم اعدام او را حضرت امام (ره) صادر کرده است...
اعدام سلمان رشدی نویسنده کتاب آیات شیطانی از اهداف مسلمانان است که حکم اعدام او را حضرت امام (ره) صادر کرده است. از زمانی که سلمان رشدی با حمایت انگلیس؛ آمریکا و صهیونیست‌‌ها آیات شیطانی را منتشر کرد تاکنون، او در شرایط وحشت از مرگ سپری کرده است چرا که هر لحظه احتمال می‌داد اعدام شود. حفاظت از او از سوی کشورها و رژیم‌های حامی در دستور کار قرار داشته است و تاکنون به خاطر حفاظت شدید از او فرصت اعدام سلمان رشدی مهیا نشده بود.
روز جمعه در آمریکا و در یک مراسم سخنرانی، سلمان رشدی از سوی فردی به نام هادی مطر با چاقو هدف قرار می‌گیرد و بنا بر گزارش‌های منتشر شده حال وی مساعد نیست و تحت نظر ویژه پزشکی قرار دارد. سلمان رشدی در کتاب آیات شیطانی به قرآن کریم،‌ پیامبر اعظم(ص) و مقدسات مسلمانان اهانت و بی احترامی کرده و حکم ارتداد او نیز صادر شده است و همه مسلمانان جهان خود را موظف می‌دانند که در اعدام او مشارکت داشته باشند. اما در ماجرای اقدام هادی مطر در آمریکا، نکاتی وجود دارد که باید به آن پرداخت.
برخی گمانه زنی می کنند که تهدید بولتون و اقدام علیه سلمان رشدی در آمریکا یک برنامه صهیونیستی است تا بر روی توافق احتمالی ایران و غرب بر سر برجام تأثیر منفی بگذارد و مانع رسیدن به توافق شود.
سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکا هم از بایدن خواستند تا از گفت‌وگوهای برجام خارج شود. این درخواست زمانی مطرح شد که علیه جان سلمان رشدی اقدام صورت گرفت.
هر چند ارتباط ماجرای سلمان رشدی با مذاکرات احیای برجام یک فرضیه است، اما شادمانی جمهوری خواهان از اتفاقی که برای سلمان رشدی افتاد و تلاشی که آنها برای ربط دادن آن به مذاکرات هسته‌ای انجام داده‌اند این فرضیه را تأیید می کند که می‌توان احتمال داد، اقدام علیه سلمان رشدی در این شرایط می‌تواند برنامه ریزی لابی صهیونیست‌ها با همراهی جمهوری خواهان آمریکا باشد.
واکنش جمهوری خواهان در حالی است که فرد مهاجم که هادی مطر نام دارد و تاکنون از او اطلاعات کافی منتشر نشده، هیچ ارتباطی به ایران ندارد و با وجودی که حکم اعدام سلمان رشدی از سوی حضرت امام (ره) صادر شده و همه مسلمانان نیز مأمور به اجرای حکم هستند، اما جمهوری اسلامی ایران با هوشیاری و هوشمندی که دارد قطعاً در چنین شرایطی خود را در مظان اتهام قرار نخواهد داد. ایران این حق را برای خود محفوظ می داند که عامل و آمر ترور شهید سلیمانی را به سزای اعمال خود برساند و در این امر تردیدی نیست. اعدام سلمان رشدی هم یکی از همان احکامی است که باید اجرا شود.
آمریکایی‌ها هر طور شده می‌خواهند اقدام هادی مطر را به ایران ربط دهند و حتی به توئیت‌های او اشاره کرده‌اند که در آن خود را حامی سردار سلیمانی معرفی کرده در حالی که توئیتر هر گونه نکته درباره سردار سلیمانی را حذف می‌کند و اجازه انتشار نمی‌دهد ضمن آن که هادی مطر با توجه به آن که در آمریکا به دنیا آمده و بزرگ شده، چرا تاکنون به خاطر تفکراتی که داشته بازداشت و بازجویی نشده است؟!
غرب به بهانه آزادی بیان از سلمان رشدی نویسنده موهن آیات شیطانی حمایت می کند در حالی که او به مقدسات و اعتقادات بیش از یک میلیارد مسلمان اهانت کرده است.
قدر مسلم برای غرب آزادی بیان ابزاری برای فشار بیشتر به جامعه مسلمانان است چرا که همین آزادی بیان برای طرح مسائلی علیه صهیونیست ها و هلوکاست مجاز نیست و هر کس وارد این مقوله شود با برخورد تند روبرو خواهد شد، نمونه آن برخورد با رژه گارودی نویسنده فرانسوی بود که به خاطر نوشتن کتابی در انکار هلوکاست که با اسناد و مدارک ارائه شده بود، دادگاهی و محکوم شد.
قدر مسلم، سلمان رشدی باید به درک واصل شود و حکم اعدام او باید اجرا شود، اما آنچه که اتفاق افتاده به نظر یک سناریو است. حال اگر در این شرایط سلمان رشدی به هلاکت هم برسد، مهره سوخته‌ای بود که دیگر ارزش هزینه کردن را هم برای حامیان خود نداشت و باید حذف می‌شد.

نویسنده: محمد صفری
کد مطلب: 123509
 
Share/Save/Bookmark