میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۱
 
 
دروغ‌های شاخ‌دار
دروغ‌های شاخ‌دار
 
رئیس جمهور روز گذشته در نشست کشورهای عضو اکو که در عشق آباد ترکمنستان برگزار شد از کشورهای اکو دعوت کرد تا در پروژه انتقال آب به ایران مشارکت کنند.
همین سخن کافی بود تا رسانه‌های معاند و معلوم الحال همچون شبکه ایران اینترنشنال با دروغ پردازی و وارونه کردن سخن رئیس جمهور ادعا کند که رئیسی از آمادگی برای انتقال آب ایران به کشورهای عضو اکو خبر داد. شبکه سعودی ایران اینترنشنال در تیتر خبر خود نوشت؛ رئیسی: آماده‌ایم به کشورهای عضو اکو آب صادر کنیم.
چنین اقدامی از سوی رسانه‌ معاندی چون ایران اینترنشنال در زمانی که ایران خود با چالش آب در برخی شهرها و استان‌های کشور روبرو است نشان می‌دهد که دشمن برای ایجاد و ادامه آشوب و اغتشاش همچنان برنامه دارد و امید بسته که چنین اتفاقی بیفتد.
سخنان مکتوب و صوت و تصویر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران در نشست اکو وجود دارد و مهر باطلی بر روی خبر دروغ شبکه ایران اینترنشنال می‌زند.
دشمنی شبکه‌های ماهواره‌ای و شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی با جمهوری اسلامی ایران را نمی‌توان پایانی متصور بود و تنها راه مقابله با تبلیغات و اخبار دروغ آنها بالا بردن سواد رسانه‌ای و آگاهی از آنچه که در پیرامون کشور واقع می‌شود.
در ماجرای اغتشاشی که در اصفهان اتفاق افتاد نیز صحنه‌هایی دروغین دیده شده که از سوی سرسپردگان و وطن فروشان به تصویر کشیده شده بود تا بتوانند احساسات مردم را تحت تأثیر قرار دهند.
در صحنه‌ای فیلمی در رسانه‌های معاند منتشر شده بود که نشان می‌داد مردی در اصفهان روی زمین افتاده و فیلم بردار صحنه نیز ادعا می‌کند آن فرد از سوی مدمورین هدف گلوله قرار گرفته و جان داده است در حال یکه هیچ خونی در اطراف او وجود ندارد! همین صحنه در شبکه ایران اینترنشنال پخش می‌شود.
مردم بارها در اعتراضات نشان داده‌اند که از آگاهی و بصیرت بالایی برخوردارند و در ماجرای اعتراضات اصفهان نیز همینگونه رفتار کردند، اما بار دیگر فتنه انگیزان از فضا سوء استفاده کرده و از اعتراض آرام کشاورزان سوء استفاده کرده و برای چند ساعتی دست به ایجاد آشوب زدند.
دروغ شبکه سعودی ایران اینترنشنال نیز نتوانست مردم را فریب دهد و بار دیگر یک سناریوی شیطانی و نانجیبانه از سوی دشمنان جمهوری اسلامی ایران مردم و انقلاب ناکام ماند.
کد مطلب: 120657
 
Share/Save/Bookmark