میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۴۲
 
 
استقلال ایران- الريان قطر امشب ساعت ۲۰:۲۰
آخرين شانس
آخرين شانس
 

هفته پنجم رقابت‌های مرحله گروهي لیگ قهرمانان آسیا امشب با ديدار تيم‌هاي فوتبال استقلال ايران و الريان قطر ادامه مي‌يابد. در دیگر ديدار گروه A الجزیره امارات میزبان نسف قارشی ازبکستان خواهد بود.
آبی‌پوشان تهرانی در حالی مقابل الریان قرار خواهند گرفت که در نخستين ديدار دور رفت بازي‌ها موفق شده بودند در قطر با يك گل حريف خود را شكست دهند.
ديدار استقلال و الريان از اين نظر بسيار حساس است كه فاصله امتيازي دو تيم تنها يك امتياز است و پيروزي هر يك از دو تيم در ديدار امروز مي‌تواند راه صعود تيم پيروز را براي صعود به مرحله حذفي رقابت‌ها هموارتر كند.
نكته‌اي كه بيش از هر چيز در تيم استقلال داراي اهميت است، پتانسيل بالاي اين تيم براي كسب نتايج مطلوب در آسيا است. اين تيم با حضور بازيكنان ملي‌پوش و سطح بالايي چون آندرانيك تيموريان، خسرو حيدري و از همه مهم‌تر مهدي رحمتي از بخت بسيار بالايي براي رسيدن به مراحل بالاتر ليگ قهرمانان آسيا برخوردار است. در اين ميان بازيكنان و كادر فني استقلال بايد با تمركز بالا و تفكري حرفه‌اي به مصاف حريف قطري خود بروند تا بتوانند برابر چشم هواداران خود به كسب نتيجه‌اي ايده‌آل نائل شوند.
در چند هفته اخير برخي مباحث كه از اختلاف مديران باشگاه استقلال حكايت مي‌كردند باعث شد اين تيم با عملكردي نه‌چندان مطلوب تا حدودي از قهرماني ليگ برتر دور شود اما آن‌ها نبايد اين نكته را از نظر دور كنند كه رقابت‌هاي آسيايي داراي جايگاهي بين المللي است و حضور آن‌ها در اين رقابت‌ها به عنوان نماينده فوتبال ايران ايجاب مي‌كند كه با انگيزه‌اي بسيار بالا و با هدف فتح قله‌هاي موفقيت وارد ميادين مسابقات شوند.
علاوه بر همه اين‌ها، هواداران استقلال مي‌توانند با حضور پرشمار خود در ورزشگاه آزادي اتفاق خوب ديدار با الاتفاق عربستان را تكرار كنند و اجازه ندهند كه شيريني آن پيروزي از زير زبانشان پاك شود. در اين بين بازيكنان و كادر فني استقلال حتي مي‌توانند روي حمايت و حضور پرسپوليسي‌هاي علاقه‌مند به فوتبال ملي در ورزشگاه آزادي حساب كنند؛ چه اينكه در همان ديدار استقلال برابر الاتفاق، حضور علي پروين و تعداد قابل توجهي از تماشاگران پرسپوليسي با پرچم ايران نقش زيادي در بالا رفتن روحيه آبي‌پوشان ايفا كرد.
استقلال با پيروزي در ديدار رفت برابر الريان نشان داد كه به راحتي‌ مي‌تواند از پس برزيلي‌هاي قطري شده بربيايد و كاري كند كه اين تيم عربي نتواند حتي در خانه خود برابر نماينده ايران كاري از پيش ببرد. اينك اما استقلال در آزموني قرار مي‌گيرد كه نتيجه‌اش مي‌تواند دل ميليون‌ها هوادار فوتبال را شاد كند يا همين تعداد علاقه‌مند را مايوس و دلسرد سازد؛ يقينا اعضاي مجموعه استقلال به اتفاق ناخوشايند دوم هرگز فكر نخواهند كرد.
استقلال و الريان البته پيش ازاين فصل هم با يكديگر مصاف داده بودند. استقلال در سال ۱۹۹۱ و در مرحله نیمه‌نهایی جام باشگاه‌های آسیا به‌ عنوان مدافع عنوان قهرمانی به مصاف الریاني رفت که در آن سال میزبان مسابقات بود و موفق شد با گل‌های عبدالعلی چنگیز و عباس سرخاب حریفش را شکست دهد و به فینال راه یابد. استقلال اما در فينال و در ضربات پنالتی مغلوب الهلال عربستان و نایب‌قهرمان آسیا شد.
امشب استقلال در حالی مقابل الریان قرار خواهد گرفت که حريف قطري‌اش ۴۵ سال در فوتبال قطر سابقه دارد و عناوین بسیاری را هم در لیگ کشور قطر كسب كرده است. الريان در تركيب خود از چندين بازيكن خارجي سود مي‌برد كه چهار تن از آن‌ها تابعيت قطر را نيز پذيرفته‌اند.
علاوه بر مارکونه و فابیو سزار از برزیل و دانیل گومو كه اهل کشور گینه است، سه بازیکن برزیلی دیگر هم در ترکیب تیم الریان قطر حضور دارند كه چهارشنبه برابر استقلال قرار می‌گیرند تا تعداد برزیلی‌های اين تيم قطري به عدد پنج برسد. همچنين به بازیکنان خارجی الریان می‌توان چویوهینوگ از کره جنوبی را هم افزود.
ديگر ديدار گروه A مسابقات را تيم‌هاي الجزيره امارات و نسف قارشي ازبكستان برگزار مي‌كنند. در اين گروه‌، الجزيره با ۱۰ امتياز صدرنشين است و به نوعي صعود خود را به مرحله بعد قطعي كرده است و تيم‌هاي الريان قطر با ۶، استقلال ايران با ۵ و نسف قارشي ازبكستان با يك امتياز به ترتيب در رتبه‌هاي بعدي قرار دارند.
برنامه ديدارهاي امروز گروه A
استقلال – الريان قطر، ورزشگاه آزادي تهران، ساعت ۲۰:۲۰
الجزيره امارات – نسف قارشي ازبكستان، ساعت ۱۹:۴۵

جدول گروه:
۱ – الجزيره امارات ۱۰ امتياز
۲ – الريان قطر ۶ امتياز
۳ – استقلال ايران ۵ امتياز
۴ – نسف قارشي ازبكستان ۱ امتياز

کد مطلب: 73441
 
Share/Save/Bookmark